Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell szoptatni? Mit...

Hogyan kell szoptatni? Mit csinálok vajon rosszul? Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

Pici lányom 38+1 hétre született, 3300 grammal. Születése után bele esett ebbe a sárgaságba, nagyon aluszékony volt, de majd egy hét alatt már változott. Eleinte csak 5 perceket szopizott 2 óránként, amikor a csecsemősök kihozták a kék fény alól. A nővérkék mindenben segítettek, a mellbimbóm is belerakták párszor a szájacskájába, mert nem nagyon akarta bekapni. De most, hogy már itthon vagyunk nincs ki segítsen. Keresi a cicit, kéri is a cicit, de eltelik néha nem is kis idő még rá tud kapni és van úgy, hogy 2 perc alatt kiköpi. 10 percnél többet nem szopizik, néha 1,5 óránként kéri, néha 3 óránként sem, ilyenkor felébresztem.

Tudtok valami tanácsot adni hogyan lesz hatékonyabb a szopizás? Hogyan tudna hamarabb rákapni és 20 perceket is rajta lenni?

Mennyi idő múlva várható javulás? Mikor fog elkezdeni aktívabb lenni?


2011. aug. 10. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem minden baba szopizik fél órákat. A fiam is mindig jóllakott 5-10 perc alatt. Ha szopi után megnyugszik, nem keresi a cicit, ne aggódj! Bérelhetsz babamérleget, megmérni, mennyit eszik, ha az megnyugtat.
2011. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet. Nem a szopizás hossza számít,hanem a mennyiség. 5-10 perc alatt is kiszopnak elég tejet. A többi idő csak cumizás. Ha éhes maradna,akkor sírna és nem aludna el.
2011. aug. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.

Van mérlegem, kaptam, de nincs benne elem, de párom hoz délután, így majd méregetem. Már csak a saját megnyugodásom miatt.

2011. aug. 10. 07:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Írd ki a kérdésed a szoptatás témakörben is, xstefix tud neked segíteni, ott biztos olvassa a kérdést!
2011. aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hívj fel egy szoptatási tanácsadót! nagyon sokat tud segíteni!

[link]


szerintem ha így is hízik, akkor szerencséd van. van, aki hamar meg tudja inni az adagját. de ha keveset inna, akkor kell segítség.

2011. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én fiam sem szopizott fél órákat,letudta gyorsan.tényleg az a lényeg,hogy ha szopi után megnyugszik,jókedvű,elalszik és hízik is,akkor eleget eszik.
2011. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!