Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy az apjánál...

Mit tegyek, hogy az apjánál is megnyugodjon?

Figyelt kérdés
9 hónapos. lehet, szeparációs szorongás egy fajtája kezdődik nála, de hozzá volt szokva, hogy éjjel én megyek be hozzá és én altatom vissza. újabban már óránként ébred néha, ezért próbálgatjuk, hogy Apa megy be hozzá. Nála viszont torkaszakadtából üvölt öklendezésig, míg meg nem jelenek. nappal jól elvannak. nappal nem is hiányol, ha esetleg vele marad és elmegyek mondjuk boltba, de éjjel csak Anya. fog ez változni vagy amíg szopizik, addig így lesz? nem lehet sehogy elérni, hogy éjjel az apjánál is megnyugodjon? az se jött be, hogy ő fogta és én is ott voltam. csak akkor nyugszik meg, ha az ölemben van. hosszútávon ez elég parás, mert bármi történhet. meg persze nagyon rosszul esik az apjának :-(((
2011. aug. 16. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A fiam is ezt csinálta. Nappal jó apa, de éjjel anyához kell hozzábújni. Nálunk az idő volt a megoldás. 11 hónapos volt, hogy elvettem az éjszakai szopit, volt 3 rettenetes éjszakánk, utána már csak 2-3 óránként kelt. Amikor elindult kapott leesésgátlós ágyat, azután már csak 2x keltünk éjszaka. Most lesz két éves, ha az ajtaja csukva van éjszaka, akkor nem kel, ha picit nyitva hagyom, egyszer jön, magával visz, iszik, alszik tovább. Kitartás!
2011. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Apuka vagyok, nálunk az első napoktól váltott üzem van, sőt: előtte is sokat meséltem neki pocaklakó korában.


Mégis Anyánál jobban fogy a cumiból evésnél, hamarabb alszik vissza picivel. Ez így oké, de esetleg próbáljátok este is egy kis cumival és vízzel. Bár van aki cumi ellenes, mi úgy gondoljuk, hogy segít a fogacskák alakulásában és a beszéd fejlődésében ráadásul el lehet venni, míg az ujjacskát nem...


Mondjuk ő kezdetektől külön alszik és 1,5hós korától átalussza az éjszakát este 9-től reggel 8-ig, kivétel csak fogzáskor volt 1-2 nap /fog, akkor 1-2 alkalommal felkelt.

2011. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg mindketten menjetek be éjjel, először nálad legyen, de legyen ott apa is, pár nap múlva meg már apánál legyen, de maradj a szobában, aztán egyre távolabb, majd már csak apa menjen be. Biztos lesz visítós éjszaka, de idővel beletanul a helyzetbe, a kérdés az hogy fontos e ennek kitenni a gyereket, vagy inkább jobb megvárni amíg elmúlik az anyás korszak.


Válaszolónak: a cumi biztos, hogy nem segíti a beszédfejlődését, sőt hátráltatja, az ujját pedig nem veszi a szájába amikor játszik, használja a kezét, míg a cumi ott lóg a szájában egésznap, játszás közben is.

2011. aug. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!