Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy megnyugodjon?...

Mit tegyek, hogy megnyugodjon? Mi zavarhatja ennyire?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam egyszerűen nem hajlandó elaludni napközben, a helyén. De mégcsak a szobában sem. Egy értelmes órát nem alszik végig, és estére annyira nyűgös, hogy semmi nem jó neki. Ha ébren is van semmi nem köti le a figyelmét pár percnél tovább. Mi lehet a baj, hogy itthon így viselkedik? Sógornőméknél, anyukáméknál egy angyal, naponta 2-szer is alszik nem is keveset. De itthon szinte semmit.
2008. dec. 18. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg máshová tenni az ágyát.

Nem lehet,hogy ideges vagy?Mert megérzi a baba,és attól is lehet nyugtalan.

2008. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el sétálni napközben, akár 2-3 alkalommal is, olyankor szinte minden baba alszik. Így tán nem lesz olyan nyűgös estére sem! Próbáld meg elringatni a karodban, szép nyugodtan, dúdolj neki altatót, stb...

És még valami, ügyelj, hogy ne pörögjön túl, mert akkor azért sem tud aludni!!!

2008. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szintén két hóónapos a kisfiam, de jóformán két hetes korától a nappali alvással küzdök. A rokonok el sem hiszik, mert bárhová megyünk, alszik mint a kisangyal. Csak itthon pörögne egész nap :) 100%-os receptem a mai napig nincs, de ami a a legjobban be szokott jönni az a babakocsiban altatás az erkélyen (sajnos egyedül nem tudom sétálni vinni), vagy hogy nyitott ablak mellett teszem a kiságyba (jól felöltöztetve), esetleg kiságyban csukott ablak mellett benntartom a szájában a cumiját egy darabig és párszor halkan elénekelem a "Csendes éj-t" (nála csak ez az egy dal vált be). Figyelem mikor fárad el (2-3 jó nagy ásítás rövid időn belül jó jel) és akkor szoktam próbálkozni. Úgy próbálok sakkozni, hogy ha két etetés között fent volt, akkor a következő két etetés között aludjon. Nálunk akkor dől a rendszer, ha a következő etetés előtt kb. egy órával fárad el, mert akkor csak nyűglődik 10-20 perc alvásokkal. Nekem az ölben ringatás sajnos nem vált be, mert amint leteszem a popóját kipattan a szeme.

Sok sikert!

2008. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nkem az elektromos hinta is bevált.Ott jót szunyózik.
2008. dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így voltam a kislányommal, amíg végre rájöttem, hogy azért nem szeret az ágyában aludni, mert túl kemény(kókuszmatrac). Azóta rakok alá egy puha takarót, és szinte egész nap alszik, este is csak egyszer ébred!!!
2008. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!