Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen torta legyen az első?...

Milyen torta legyen az első? (privát, csak az ünnepeltté)

Figyelt kérdés

Szeretnék neki külön egy tortát,amit kedvére széttúrhat-csak milyen torta legyen?házilag készített joghurtos vmi,vagy cukrászdából vmi kisebb torta?

Gondoltam én csinálok egy gesztenye tortát a családnak.Nálatok hogy volt?Tej,tojás nem baj.


2011. aug. 21. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk túró tórta volt a privát amit túrhatott! :)

2011. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Az én kislányomnak oroszkrém tortája volt,cukrázdai.De ő nem túrta szét.Én mondjuk nem fizetnék ezreket csak hogy széttúrja a gyerek.Ez nem kötekedés csak a véleményem.De ti tudjátok.Bocsi ha nem voltam nagy segítség.
2011. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is privát vélemény,három éves volt most, egyszer sem engedtem széttúrni neki.

Ez miért olyan nagy szokás?

Nem is értem, összeken mindent, oda a szép torta.

Nálunk egyébként idén másképp volt, mivel volt egy csomó kisgyerek, ott nem is volt torta, mignont vettem, és mindenki választhatott, h milyen színűt kér.


A családdal volt torta, piros tortát kért a kincsem, ő segített felvágni, és elosztani, nagyon figyelt, h mindenkinek jusson:)


Hogy a kérdésre is válaszoljak, én vmi szép túrótortát, vagy gyümölcstortát készítenék.

2011. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Szerintem nem is szülinap az egy kisgyereknek ha nem nyúlhat bele a tortájába, nem kenheti a kis pofikájára. Nem arra kell gondolni, hogy az egész konyha, nappali, terasz úszik a tortában, és hidd el nem is fog egy tenyeres pacsit adni a kicsi a tortának, hanem olyan kis édesen a kicsi ujjával bökdösi, nyomkodja, kóstolgatja. Én imádtam mikor az enyém "ismerkedett" a 12 szeletes kis csokitortájával! Tiszta maszat lett. :D Remek képek készültek. Ez volt az első szülinapja, sima egyszerű kis cukrászdai tortája volt gyertyával, tűzijátékkal. Jövőre szeretnénk majd valami mesefigurát, de ez majd attól függ lesz-e valami kedvenc meséje, ha nem akkor marad a sima torta szépen díszítve.


Egy kis érdekesség:


Unokaöcsém előbb született, mint az Én kicsim. Amikor neki volt szülinapja (első), akkor a szülei, nagyszülei nem engedték, hogy összetúrja, bele nyúlkáljon a tortájába. Ez annyira megmaradt benne, hogy a tortája mellett csak ült szegénykém fapofával. Látszott, hogy hozzáérne,, de nem meri, mert nem szabad. Most volt 3 éves, de nem tudtam sem Én sem a párom rávenni arra, hogy csak egy icike-picikét nyúljon hozzá, vagy kenje össze magát. Kérdezem Én milyen szülinap az ilyen? Egy szülinapon mosolyog, nevet, játszik, boldog minden gyerek, de szegénykémben annyira megmaradt az első "rossz" szülinap, hogy nem is tudom fog-e valaha nevetni a tortával az arcán! Még annyit mikor meglátta a fényképeken, hogy az Én kicsim tiszta maszat a tortától sírva fakadt és közben mondta, hogy Buta, buta!

2011. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sajátot készítettem, olyat amit felnőtt és gyerek is ehet.

Mindkettőnek sima 5 tojásos piskóta volt az alapja. Az egyik tölteléke mascarpone+gyesztenye (fagyasztott), a piskótát pedig előtte megkentem lekvárral (bármilyen fanyar jó).

A másik pedig ricotta túrós+mascarponés krém volt, amibe magozott meggyet tettem (fagyottat olvasztottam, mivel december volt).

2011. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Én kérdeztem az előbb.

Értem, de a saját szeletével azt csinált amit akart:)

Nekünk is vannak jópofa képek, ahogy túrta a sajátját, nem tisztaságmániás vagyok, hagyom, hadd koszolja össze magát, csak az egész tortáért nekem fájna a szívem:)

2011. aug. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom se nyúlt bele a tortájába.De nem azért mert nem engedtem hanem mert eszébe se jutott.Ez volt az első szülinapja igazából azt se tudta mi van,miért van körülötte az a sok ember.Szerintem nem minden gyerek akar a tortába pacsmagolni.
2011. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!