Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elkezdeni leszokatn...

Mikor kell elkezdeni leszokatni a babát a pelusról?

Figyelt kérdés
A kisfiam 15 hónapos (májusi baba) és nem tudom,hogy mikor kezdjem majd,mert most még kicsi,de viszont jövőre meg már majdnem 2 évesen késő.Szerintetek?1,5 évesen terveztem,hogy megpróbáljuk,de akkor télen nem lehet pelus nélkül,mert egyből megfázik.
2011. aug. 24. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Én elkezdtem két éves kor körül, de akkor még nem volt érett az én fiam hozzá. Végül 3 éves korára szokott le.Ovi kezdés előtt pár hónappal.
2011. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Leszoktatni a pelusról nem egyenlő azzal, hogy meztelenül kell lennie. Akiknek nem nyáron lesz a babájuk szobatiszta, tény, hogy többet kell mosniuk, mert az előforduló balesetek ilyen galibát okoznak, anélkül pedig nem lehet megúszni a leszoktatást.

Akkor kell elkezdeni, amikor a baba megérett rá. Sem előbb, sem később. :) Ha már jelzi valahogy, hogy kaki-pisi van, vagy elkezdi zavarni a kakis-pisis pelus, meg lehet próbálni a bilire/wc-re szoktatást. Akkor is könnyebb dolga van az anyukának, ha fix időben van mondjuk a kaki, és el tudja még előtte "csípni", gyorsan rá lehet ültetni a babát a bilire/wc-re. De persze nem erőltetve a dolgot, ha nem akar megülni rajta, sír, le akar szállni, akkor nincs mese, marad a peló.

2011. aug. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
2, 2,5 éves kor előtt felesleges elkezdeni! Tehát jövő nyáron.
2011. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állítólag a fiú babák kicsit később érnek meg a szobatisztaságra. Az én fiam kb két éves volt mikor elkezdtük a bilizést, fél év múlva nappalra szobatiszta volt de éjjelre még kellett a pelus. Stabilan szobatiszta 3 évesen lett. A lányom most 21 hós, nem hajlandó bilizni, azonnal elfut, ahogy meglátja, viszont már szól, ha dolga van, bár sokszor csak utólag, már zavarja ha tele a pelus. Szerintem 1,5 évesen még korai lenne. Ha májusi baba, az pont jó, két évesen kezdeni.
2011. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Kisfiam lassan 15 hónapos és szerintem még egyálltalán nem érett rá.Annak ellenére,hogy ex anyósom mostanában állandóan a bili dologgal jön nekem.Könyörgöm még nem is komunikál,beszél a fiam ergo nemtudja elmondani,hogy pisilni kakilni kell neki.Akkor mégis hogyan gondolja??Én ugy tervezem majd tavasszal közösen választunk egy bilit és meglátjuk elég érett e rá?Ha nem akkor nem fogom eröltetni.Kedves kérdezö szerintem te is ráérsz majd a tavasszal megprobálkozni a biliztetéssel.

2011. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!