Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velem van a baj, vagy az is...

Velem van a baj, vagy az is lehet tulreagalom?

Figyelt kérdés
Masfel eves fiam neha annyira kihozz a sodrombol,h a fenekebe vagok amit nem akarok de megis megeseik.Ma pl:azt csinalta,h mondta"bebel(aludni)szeretne"akkor lefekudtem vele,egyet gondolt o "papilni(enni)akar"Sokszor mindennert csak sir az az hisztizik.Semmivel, abszolut semmivel jatszani nem akar.Turelmem van nekem is de neha nem sokaig,es azt erzem megorulok.Jatszom vele,setalni megyunk,szoktunk menni a baratnomhoz neki is van babaja csak az 5 honapos.Ott is vannak jatekok,es oda is kapja de csak 5 percig jatszik vele,o mar integet menni akar.A parom azt mondja tobb turelem kell es mindent ne halljak meg,de a nap 24 orajaban velem van es en tudom h viselkedik.Nem tudom,lehet tulreagalom es minden baba ilyen.
2011. aug. 26. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Néha nekem is vannak olyan napjaim amikor úgy érzem a fiam leszívja minden energiámat, de aztán elmúlik, szerintem ez minden anyukával megesik, főleg ilyen melegben, ez mindenkit megvisel :)

Ha jobb lesz az idő, könnyebb lesz mert jobb programokat lehet csinálni, a gyerek nem fog annyit unatkozni.

2011. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ava87 ***** válasza:

Azon ne csodálkozz, hogy csak 5 percig köti le egy-egy játék, ilyen korban sok gyerek nem szokott hosszasan elidőzni ugyan azzal a dologgal. Türelem.

Bár szerintem inkább az a bajod, hogy kéne neked is egy kis szabadidő. Ha másfél év alatt nem volt semmi időd magadra, kicsit egyedül lenni, vagy csak kiszakadni a mókuskerékből, akkor nem csodálom, hogy néha fogytán van a türelmed.

2011. aug. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor valahogy próbálj időt szakítani magadra (mama, papa, a párod, anyós após, testvér, megbízható barátnő- mindegy), mert a dackorszak MÉG nehezebb lesz. Most még csak játszik, de akkor már sokszor tudatosan fog ellentmondani, és bezony lehet az is, hogy 30ig is el kell számolnod magadban....

Az helyzeted a"de én nem ilyen lovat akartam..." esete, de tudom azt is, hogyha egyedül van vki a babával a nap 24 órájában szinte,igen könnyen lesz feszültebb, türelmetlenebb. Tehát adj , hagyj időt magadra is! Menj kozmetikushoz, fodrászhoz, néha sétálni egyedül, olvasgass, nézz jó filmeket- szóval bármi, ami a kikapcsolódásodat szolgálja!

2011. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerős. Én is sokszor kiakadok, és a párom is sokat mondja, hogy a gyerekhez több türelem kell, de ő az aki alig van vele, és amikor vele van mindent megenged neki. Ezek után persze hogy ha velem van, akkor semmi nem jó, mert én mindenért rászólok. Mindkettőtöknek igaza van, tényleg sok türelem kell a gyerekhez, de a türelemnek is van határa. Próbáld meg hasonló korú gyerektársaságba vinni, az 5 hónapos babával nem tud mit kezdeni, ha vele egykorúakkal van, vagy idősebbekkel, sokkal jobban ellesz. Ilyenkor még nem játszanak együtt, de már az is leköti őket ha figyelik, utánozzák egymást.

Szerintem unatkozik ez a baj, a gyerektársaság megoldaná a dolgot. Én is mindig igyekszem társaságba vinni a lányomat, mert ha egyedül vagyunk otthon megőrül velem.

2011. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a gyerekneveléshez rengeteg türelem kell. ne várd, hogy mint a gép működik a gyerek. ki kell alakítani, rá kell nevelni mindenre, és ez nem 2 ősz hajszálba kerül csak, képletesen mondva. ez normális, hogy ilyen a kisfiad, kezdődő dackorszak is bejátszik. kösd föl a gatyád, és légy határozott, következetes (de gyengéd és szeretetteljes is), mert ez egy darabig csak nehez bb lesz könnyebb nem. és ha már most nincs türelmed elég, akkor fújhatod az egészet. és ne verd a gyereket, mert az nem vezet semmi jóra. ahhoz is hozzászokik egy idő után, nem fogja izgatni, ráadásul tönkremegy vele a kapcsolatod. ezt gondolom nem szeretnéd. persze nehz ha az ember 24/24 anyuka, de hát ez ilyen, senki se mondta hogy könnyáű lesz.

2,5 éves kislány anyukája + 39 hetes km

2011. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

13:49


Koszonom h megertesz.Sajnos keves a gyerek itt a falunkba.Es vele egykoru nincs,altalaban mind nagyobbak 4-5 evvel.Sajnos nincs ahova vigyem,es igen arra is gondoltam h unatkozik.Itt sem jatszoter semmi nincs.Most kapott ujj jatekokat,hatha egy darabig el lesz vele es tudunk egyutt jatszani.

2011. aug. 27. 14:13
 7/8 A kérdező kommentje:
NEM uttom a gyereket csak egyet kapott a fenekebe,es ez is most az egyszer tortent meg.
2011. aug. 27. 14:14
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, ált. úgy szokott kezdődni, hogy egy ütéssel.- amit követ a többi, mert hát "a múltkor se lett baja" . meg az ilyesmit könnyű megszokni. az agresszió ha egyszer előtör, nehéz megfékezni. de csináld ahogy gondolod.
2011. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!