Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesit, hogy...

Csak engem idegesit, hogy ilyen turelmetlen, amikor a fiaval van vagy tulreagalom?

Figyelt kérdés
Parom mindig birkatermeszetu volt,de amikor az orokmozgo fiunkkal van,aki 9 honapos,allandoan a karomkodast hallgatom es mar en leszek tole idegbeteg. 2 perc nem telik el es hallom,hogy: Eleg! Faszom kivan! Nem hiszem el! Mi bajod mar?! Persze ezt mind olyan hangerovel es hangsullyal , hogy bicska kinyilik a zsebembe... Azt mondom,jo...ha tobb orat lenne vele folyamatosan,de hogy 5 percig nem birja,azt nem akarom elhinni..
2011. aug. 25. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

MagneB6 a párodnak :)

Komolyan: vigyázni kell ezzel, mert későbbiekben lelkibeteg lehet a gyermek, ha folyton kiabálnak vele. Én ismerek egy ilyen kisfiút, most már 6 éves és komolyan, nagyon nagyon visszahúzódó.

Kérdezd meg a párodat, hogy miért nem bárja 5 percnél tovább? És értesd meg vele, hogy ez egy ilyen szakasz, ilyenkor többet kell vele játszani és foglalkozni, és majd rosszabb lesz, ha tud majd a gyermeketek járni és futni. Ezt el kell fogadni, valahogyan értesd meg vele. Nem tart ez örökké, ez a kisbaba kor, ez ilyen, nem csak nálatok, mindenhol.

2011. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg vele megbeszélni, hogy ezzel neked és a gyerkőcnek is árt. :S

Az én férjem is elég hamar ideges tud lenni, ő szerencsére nem kiabál, inkább csak engem idegesít, mert folyamatosan kérdezget. "Most mi a baja?" "Éhes?" Pedig én sem tudom mindig a válaszokat, sőt. Vele már sokszor beszéltünk erről és ő nagyon sokat fejlődött már szerencsére, egyre türelmesebb, próbálja kezelni a dolgokat, nem pedig idegeskedni rajtuk. Így bátra elmehetek havi 2-szer moziba, kikapcsolódni. :)

Sok sikert nektek is, remélem sikerül apucit jobb belátásra bírni!

4 hós leányzó anyukája

2011. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ismerek én is ilyen apukát! Férjem barátja épp így viselkedik, de már 2 gyermekkel! A nagyobb lány 5 éves, a múltkor mikor vendégségben voltunk náluk, kiborította a kislány a sörét a szőnyegre, hát kapott a kislány egy nagyon trágár káromkodást, szidta az égi urat..nem bírtam megállni és szóltam neki, hogy hisz még csak egy gyerek..szeleburdi, kicsit ügyetlen stb..nem értem az ilyen embernek minek gyerek? Bízz benne, hogy később ez nem lesz rosszabb! Mint az általam említett családnál! Én biztos elválnék!
2011. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ismerek én is ilyen apukát! Férjem barátja épp így viselkedik, de már 2 gyermekkel! A nagyobb lány 5 éves, a múltkor mikor vendégségben voltunk náluk, kiborította a kislány a sörét a szőnyegre, hát kapott a kislány egy nagyon trágár káromkodást, szidta az égi urat..nem bírtam megállni és szóltam neki, hogy hisz még csak egy gyerek..szeleburdi, kicsit ügyetlen stb..nem értem az ilyen embernek minek gyerek? Bízz benne, hogy később ez nem lesz rosszabb! Mint az általam említett családnál!
2011. aug. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 xStefix ***** válasza:

Kérdező, szerintem nézd a másik oldalt is: kérdezd meg a párodat, hogy mi zavarja ennyire, miért ennyire feszült? De őszintén válaszoljon - és te se kapd fel a vizet, ha esetleg olyat hallasz, amivel nem értesz egyet!


Nálunk teljesen más témában vannak időnként feszültségek és az én férjem is irtó kiborító tud lenni ilyenkor. Sokáig elkövettem azt a hibát, hogy nem érdekelt, miért csinálja ezt, hogy NEKI mi oka lehet kibukni. Csak az volt a lényeg, hogy engem kiidegel vele és hogy már megint mit csinál rosszul. Aztán sok nagyon komoly cirkusz után rájöttem, hogy kihagytam egy fontos dolgot: hogy neki is ugyanolyan oka és joga lehet időnként kifakadni. Amióta ezt fokozottan igyekszem szem előtt tartani és esetleg megelőzni, sokkal kevesebbet vitázunk.


Szóval, biztosan van valami oka, amiért így viselkedik a tied is. És amennyire a férfinépre vonatkozó szerény ismereteim mutatják, nem biztos, hogy az lesz a jó módszer, hogy elkezded "mosni a fejét", mert ettől csak még idegesebbé válhat. Próbáld meg kideríteni nála, mi a gondja és amennyire tudod, segíteni neki, hogy csökkenhessen a stressze.

Én úgy tapasztalom, hogy a férfiak sokkal kevésbé tudják kezelni az ilyen családi helyzeteket, mint mi, nők, úgyhogy nekünk kell őket támogatni.

2011. aug. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem csak téged idegesit, engem is idegesitene és próbálnám megbeszélni a párommal. az én férjem SOHA nem emeli a hangját vagy káromkodik a lányunkra, de pl ha vezet akkor igen másokra, de ezt is utálom és nem akarom hogy a kislányunk ilyen agreesziv megnyilvánulások tanuja legyen ezért felhivom a figyelmét arra hogy nem ez a megoldás...de sokszor falra hányt borsó. vannak akik ilyenek én elfogadom, és örülök hogy nem a családdal kiabál
2011. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
persze mondta mar mi a problemaja. Az hogy kimerult es faradt... DE! Amikor le tudna dolni hamarabb,akkor inkabb filmet nez a neten ejfelig vagu aT mondja,hogy hatmost eppen nem tudna aludni. 1 heten 1x masfel orat el a hobbijanak,amivel nincs is baj,de mondjuk 1 alkalmat se mondana le,hogy kicsit pihenjen. Akkor mit tudok csinalni? Inkabb a gyereken vezeti le a feszkot.. Nem beszelve arrol,hogu a pici lassan erteni fogja mirol van szo es biztos jot tesz neki,hogu apa mindig ilyen kiszamithatatlan ha egyutt vannak. Ezert varnek tanacsokat
2011. aug. 27. 22:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én férjem nem mond ilyeneket, de ha extra hisztis a lányunk, mert jön a foga, vagy hidegfront jön, és semmi nem jó, fújtat..Egyébként én meg azt sérelmezem, hogy viszonylag keveset játszik a 11 hónapos lányunkkal.Lehet, ez később megváltozik, sőt biztos, ha már nagyobb lesz, és jobban lehet vele játszani.Tegnap például takarítottam, ablakot pucoltam stb., és láttam a kicsin, hogy unatkozik.Mondtam a férjemnek, játsszon már vele, nekem ezzel segít a legtöbbet.De még 10 perc múlva is a számítógép előtt ült, néha oda mondogatott valamit..szegény picikém meg játszott tovább egyedül.Nem sok türelme van hozzá.Este fürdetés után apa eteti.Tápszert kap, és főzeléket.Csak úgy lapátolja belé.Hiába mondom, hogy ezt csak lassan lehet, és ne adjon akkora falatokat..Egyedül a férjemnél fordul elő, hogy öklendezik a lányom, mert túl gyorsan eteti.Ami rosszul esett, ( mert 3 hétig szabin volt) hogy azt mondta amikor nyűglődött a gyerek a hőségtől, hogy alig várja már, hogy dolgozni menjen.Az köszi!!Viccből mondta, de én nem röhögtem.
2011. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég primitív viselkedés, már bocsi, egy ilyen kis csöpp babával így bánni. Csoda, hogy téged nem vert még meg. Talán nem ismerted meg teljesen eddig? Talán ilyen a párod valójában? Ki tudja mit hoz a jövő így a kapcsolatotokat illetőleg is. Egy biztos, senkinek a lelkének sem tesz jót, ha így beszélnek vele. Gondolom neked sincs választási lehetőséged (anyagiak, lakás), vele kell hogy maradj, így kell élnetek. Próbálj meg vele beszélni, hátha használ, de ha nem, bele kell törődnöd a sorsodba.
2011. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 alaszka ***** válasza:
Bírom ezeket a lehangoló válaszokat....Rögtön váljon el, nem?? Mintha emberek külön örülnének, hogy más életében is vannak problémák, nem csak az övékben. Én azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy a párjával üljön le beszélgetni, és ne azokra hallgasson, akik itt a válást tanácsolják...Ami már divattá vált manapság. Egy családban vannak problémák, és még lesznek is, ezeket megoldani kell, nem elmenekülni.
2011. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!