Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult veletek is, hogy...

Előfordult veletek is, hogy babátok ijesztően/durván félrenyelt?

Figyelt kérdés
Mit csináltatok?
2011. aug. 28. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos hányás is lett belőle.
2011. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1.

egyébként a térdemre hasaltattam, és addig köhögött, amíg elmúlt a félrenyelés (sajnos ezután jött a hányás a sok köhögéstől)

2011. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer 2 hónaposan a gripe watert félrenyelte, majd orrán, száján sűrű anyag kezdett kijönni, nem kapott levegőt, elkékül. Majd elájultunk, orrszívó-porszívóztuk, apja amíg összeraktam a porszívót, szívta az orrát a szájával.

Kisebb sokkot kaptunk mindannyian.


Volt mégegyszer most fél éves kora körül a fájdalomcsillapítót, ekkor előre döntöttük és finoman a hátát ütögettük.

Ezek után márcsak kúpot kap, ha kell fájdalomcsillapító. Anyatejes, 6 hónapos

2011. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
5,5 hónaposom ma túl nagy lendülettel bukott rá a kanálra, így a torkára ment egy kanálnyi pép. Én is hasra fordítottam a kezemben, és szó szerint ki kellett ütögetnem belőle, mert nem volt ereje köhögni sem... Nagyon megijedtem... Most félek a holnapi kajáltatástól. :(
2011. aug. 28. 20:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem lesz semmi baj holnap az etetéssel.

Fiam kb 7 hónapos lehetett, mikor egy pici paradicsomdarabot úgy félrenyelt, hogy csak öklendezett, köhögni nem tudott...hát majdnem frászt kaptam, előre döntöttem, lenyúltam a torkára, majd ütögettem a hátát.

Kijött persze, azóta 10 hónapos, nagyon szereti a paradicsomot:)

2011. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Soha, soha többé nem szeretnék ilyen szituációt!!!

Köszönöm az eddigi tanulságos válaszokat!

2011. aug. 28. 21:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt, kb 6 hónapos volt amikor valamit majszolt, mivel volt már 6 foga így nagyobbacska darabokat is kapott már, erre viszont olyan hévvel esett, hogy megakadt a torkán, nem kapott levegőt, köhögni se tudott, csak hörgött. Gyorsan felkaptam, a térdemre fektettem, hátára ütöttem, egyből kijött a darabka és minden OK volt. Ugyanúgy adtam neki darabosat ezután is azzal a különbséggel, hogy az első falatot mindig én adtam neki, mert elég mohón evett/eszik és önálló is ezek mellett, ami nem mindig vezet jóra.

Sok szerencsét, jól csináltad, a lényeg ha ilyen van NE ESS KÉTSÉGBE, tudom nehéz, de sajnos ilyenkor csak a lélekjelenlétünkön múlik minden!%!!!

2011. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos előfordul. Ilyenkor még ha brutálisnak is tűnik, igenis jól "hátba kell vagdosni", lenyúlni a torkába, hátha eléred az elakadt falatot.
2011. aug. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mikor 1 éves körül volt, egy tejes zacskó csücskét megtalálta, bevette, és félre mehetett, mert fuldokolni kezdett, lilulni is. A férjem "ütögette ki" belőle.

Pedig szoktam takarítani, de valahogy rátalált mindenféle kicsi vacakra ...

2011. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nálunk almadarab volt a hibás,hörgött szegény alig kapott levegőt,majd frászt kaptam fejre fordítottam gyorsan,valahogy kijött az alma is.
2011. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!