Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2és fél hós babám a jobb...

2és fél hós babám a jobb oldali cicim csak rángatja és nem szívja, nem akarja. érdemes még szoptatnom?

Figyelt kérdés
amugy is kevés van csak ilyen 30-70ml közötti a 2mell.
2011. szept. 4. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván sokan meg fognak róni ezért, de én azt gondolom, hogy nem igazán. Én magam szoptattam 3 gyereket, a negyedikkel viszont borzasztóan szenvedek, megjegyzem éppen fordítva vagyok, mint Te, nekem a bal cicimmel kínlódik a baba. Már 2 hetes kora óta a szoptanít készülékkel pótolom az anyatejet, de mióta beindult az iskola, egyre többször adok neki üvegből, mivel egyszerűen nincs időm másra. (de mindegy, ez nem a Te gondodhoz kapcsolódik, elnézést a kitérőért) Szóval szerintem ne görcsölj rajta, éppen tegnap jutottunk a védőnőmmel együtt arra, hogy a baba sokkal jobban jár tápszerrel és egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyukával, mint egy állandóan stresszelővel. 2,5 hónapos korára már szerencsére szerzett némi védettséget, úgyhogy csak hajrá, nyugi és élvezd az anyaságod. (mégegyszer bocs a terjengős válaszért)
2011. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még azért szoptatnám, nekem sem volt sok tejem, főleg a bal mellemben, és nekem is rángatta olykor. Nem lehet, hogy csak erőlködik, mert éppen nem jön úgy a tej, ahogy szeretné? Én az enyémen mindig ezt éreztem. És még mindig sikerül szoptatom hála Istennek! De valóban igaz, hogy az is szép, ha eddig sikerült adnod neki.


12hós kisfiú anyukája

2011. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem is kevés tejem volt, a bal mellemben a max 30 volt. 10 hós koráig szoptattam, 4 hós koráig kizárólag anyatejes volt, igaz nem evett soha 4 óránként, általában 2 óránként etettem, nem volt könnyű de nekem megérte, örülök, hogy sikerült eddig húznunk :)))
2011. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem adnám fel ilyen hamar. Mit tettél azért h legyen több tejed?

Igyál édeskömény teát, próbálj ki homeós szereket,hidd el lesz ott több tejcsi és akár óránként szoptass. Csak ne legyél emiatt ideges, pihenj sokat. Pár napra felejtsd el a háztartást és csak a szoptatással foglalkozz. Szoptatás után pedig pár napig éjjel nappal fejj, ezzel is fokozod a tejtermelődés. És amikor csak megnyikkan a babád rakd mellre.Remélem beindul a tejtermelődés és még sokáig tudsz szoptatni!!!védőnő

2011. szept. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az igény szerinti szoptatás nagyon szép és jó, de sajnos nekem nem nagyon sikerült rájönnöm, hogy miképpen megoldható az akár óránkénti szoptatás akár órákon keresztül, amikor esetleg itt van másik 3 (vagy akárhány) gyerek, és azokkal is kell törődni? Ráadásul nem mindenkinek van segítsége sem, ami tovább nehezíti a dolgot.
2011. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.az utolsonak teljesen igaza van.én sem tudok sajnos órágik szoptatni meg pihenni,fejni mert van egy pörgős 2éves gyerek mellette.ez lehetetlen.pihenni egyáltalán nem tok.egyedül vagyok,nincs segitségem.főznöm,mosnom,takaritanom kell...első gyerekem csak 1hóig tudott szopni ugy hogy én már ennek is örülök.
2011. szept. 4. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Megértem , h így nagyon nehéz, de akkor kérd meg a férjedet, h amikor hazaér munkából mosogasson el, foglalkozzon a kicsivel, ennyit megtehetnek az apukák is , sőt még ennél többet is. Ha esetleg van egy jó barátnőd, akkor attól is kérhetsz segítséget, nem szégyen kérni és magadon is könnyítessz.Vagy vigye el valaki a nagyobbikat, ha csak 1-2 órára is az már neked nagy segítség.
2011. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!