Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sólámpa valóban segít a...

A sólámpa valóban segít a babák nyugtalan alvásában? Ha valóban használ, akkor melyik fajta vagy mindegy?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

"A sólámpákkal elvégzett tesztek bizonyítják, hogy a hyperaktív gyerekek koncentrációs és alvási zavarai rövid idő alatt csökkenek, illetve megszűnnek, a sókristály rendező erejéből fakadóan."

2011. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bár nem ilyen célzattal, de én ezt használom éjjeli fénynek a babám szobájában. Fél éves koráig szinte egész éjjel égett - mivel akkor még többször ébredt, egyszerűbb volt, mint sötétben botorkálni. Tény, jól alszik. :)
2011. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk elég sűrűn kel pár napja a kicsim, lehet, hogy jön megint a foga, de azért megpróbálnám a sólámpát. 11 hós kisfiú anyukája.
2011. szept. 5. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nálunk sem ezért a céllal van, csak hogy ha éjjel lámpát kell kapcsolnom, ennek minimális fénye van, aminél látom őt, de nem túlságosan verem ki az álmot a szeméből.

Egyébként nem jó hozzászoktatni az éjszakai lámpához - nem egy, nem kettő alváskutatás bizonyította, hogy az agy csak sötétben tud megfelelően kikapcsolni, ezáltal megfelelő mennyiségű melatonin termelődni, ami kell a normális fejlődéshez. Ráadásul később nehezebb róla leszoktatni, mert megvan rá az esély, hogy utána félni fog sötétben.

2011. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs a sólámpával, mint éjszakai fénnyel, de kb. fél-egy éves kora között célszerű sötétben altatásra szoktatni.
2011. szept. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!