Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák kérlek,...

Tapasztalt anyukák kérlek, majd 3 hónapos lányom egész nap sír, nyugtalan, alig eszik, alig alszik. Mitől?

Figyelt kérdés
Mindig nyugodt baba volt, most semmi nem köti le. Ha szopizik 10 másodpercet kiköpi és rúg 2-3at a lábával, majd újra eszik és újra rúg. Ha leteszem az ölemből sír, ha ölbe van egy ideig meg van, de utána sír. Sír a babakocsiban. Nagyon félek. Miért ilyen? Mindent megun és nyügös lesz, majd újra sír.
2011. okt. 22. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem fáj a hasa? Volt rendesen széklete?

Ha nem, mikor volt neki utoljára? Hány napja?

2011. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Vegyél neki tápszert, nem laktató vagy elégséges a tejed. Én 2 hétig szenvedtem, mert az okos védőnő és a sógornőm rám förmedt, hogy nehogy adjak tápszert, hanem erőltessem a szopit.Elegem lett, adtam neki tápszert és mosolyogva aludt.
2011. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Innen nem lehet megítélni, hogy laktató vagy elegendő-e a tej mennyisége, úgyhogy nem értek egyet az utolsóval. Ami okozhatja: hasfájás vagy növekedési ugrás (3 hónapos korban van egy). A növekedési ugrásnál egy ideig úgy tűnhet, hogy kevés a tej, de ha gyakrabban mellre teszed, simán átvészelitek ezt az időszakot. Pár nap alatt beáll a tejtermelés a baba igényeinek megfelelően. Nekem a leírás alapján inkább úgy tűnik, hogy hasfájós. Szedtek valamit (Espumisan, Infacol)? Segíthet a "kólika-tartás", vagy ha meleg pelust teszel a hasára. Igazából szerintem a védőnő vagy a gyermekorvos tudja megmondani, hogy mi lehet a baj. Ne szégyelld, vidd el a babát, jobb lesz mindkettőtöknek, mint ha aggódsz. Sajnos látatlanba nehéz tanácsot adni.
2011. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hasfájásra Grip Watert adjál neki, tényleg jó, de ha nem az, fejd le a tejed nézd meg, mert több anyuka is járt így, mint én. A második voltam.
2011. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem gyanakodtam hasfájásra, mert eddig, ha fájt neki, mindig felhúzta a lábát a hasához és fájdalmasan sírt. Most inkább úgy sír mintha megijesztenék. Próbáltuk lefejt tejjel etetni, de nem éhes, alig eszik. Napközben nem alszik. Csak a játszócumija kell neki, de azt is köpködi. Nem lehet, hogy feszíti a foga az ínyét?
2011. okt. 22. 19:57
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy a foga!!!

Hirtelen felsír, visít, nyugtalan. Nálunk mindegyik gyereknek 4 hónaposan kijött az első foga, megszenvedték ők is. Hasonló tüneteik voltak. Próbáld meg, adj neki egy kis nurofent, vagy viburcol kúpot.

2011. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, kb. 2 napig, de nem bújt ki a foga még. Nurofent kapott.
2011. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a bolond időjárás nagyon meg tudja viselni őket!! Az én fiaim rémesek voltak néha egy ilyen időjárás előtt 1-2 nappal, és volt, hogy aznap is.
2011. okt. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha hétfőig nem javul, vidd el dokihoz. Fájhat a füle is akár! Az enyémnek úgy volt fülgyulladása, hogy se láz, se fülhözkapkodás, csak sírt és nyugtalan volt, alig evett, alig aludt!
2011. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2011. okt. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!