Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem adják oda a cumiját a...

Nem adják oda a cumiját a bölcsiben? Ez komoly?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdett bölcsibe járni a kislányom, mondták, hogy vihetünk be alvós kedvencet, cumit.

Problémám az lenne, hogy pár napja bevezette azt a vezetőség, hogy nem adnak cumit a gyerekeknek egyáltalán, sem napközben, sem alvás időben. Eddig ha nyűgös volt, vagy valami baja volt a cumi megnyugtatta. Ezzel aludt el. Én otthon odaadom neki, ha kéri, de ez nem jelenti azt, hogy egész nap a szájában lóg.


2011. szept. 12. 08:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk a cumisüveget sem engedik, csak pohárból ihatnak.

Azt mondják a gondozók, hogy a gyerekek úgy elfáradnak a sok újdonságtól, hogy szinte úgy ájulnak be az ágyba ebéd után, egyik sem fogja keresni a cumit vagy az alvóspajtiját.

Majd 2 hét múlva beszámolok.:)

2011. szept. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

nálunk is az van a bölcsiben, hogy se cumi se cumisüveg. én ezt nem bánom mert csak heti 1x-2x megyünk 3 órára a gyerektársaság miatt. 9 hónapos volt mikor elkeztünk járni, nem volt egyszerű pohárból inni, az viszont pozitív volt, hogy egyik gyerek se pipált, így nem is jutott eszükbe.

de alvást én se tudom elképzelni cumi nélkül :(

2011. szept. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazatok van, de ha csak lustaságból nem akarják elmosni, keresgélni, akkor saját magukkal is kicsesznek, mert kínlódhatnak a nyűgös gyerekekkel. Meg ha a szülő otthon odaadja a cumit ,ott meg nem kap, attól még nem fog leszokni.
2011. szept. 12. 13:55
 14/19 A kérdező kommentje:
Na majd beszámolok, hogy telt a nap. Szerencsére csak átmeneti ez a bölcsizés nálunk. Amúgy más problémáim is vannak a gondozókkal, de ezen a cumin most nagyon meglepődtem.
2011. szept. 12. 13:57
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát nem aludt a kincsem, végig ordított. Közölték is velem, hogy jó lenne leszoktatnom a cumiról, mert zavarja a többieket. Ha kapott volna cumit nem lett volna egy hangja sem.
2011. szept. 12. 21:04
 16/19 anonim ***** válasza:

Édes kicsi. :-( Sajnálom, nem tudom mit lehet tenni. Viszont írtad, hogy más szempontból sem szimpatikus a hozzáállásuk. Nem tudsz valami más megoldást a bölcsi helyett?


(egyik előző hozzászóló)

2011. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy csak pár napja vezették be, hogy nincs cumi, nem kérdezted, mi az oka?.. Valamiért csak tették.

Én a sajátomat be se vinném, annyira cumifüggő alvás előtt (ha elalszik, kiesik a szájából, de nem ébred erre fel, nem keresi, ahogy ezt az egyik hozzászóló feltételezte. Addig kell, míg elalszik.).

2011. szept. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Csak átmeneti megoldás ez a bölcsi, mert érkezik a tesó, és akkor úgyis itthon lesz velem úgyhogy annyira nem aggódok, de úgy sajnálom szegényemet. Az okot nem mondták, hogy miért, csak hogy ez van, és szoktassuk le. Én még nem akarom leszoktatni, engem nem zavar, nem egész nap cumizik, és a kistesó miatt sem időszerű. Na mindegy majd lesz valahogy
2011. szept. 15. 11:20
 19/19 anonim ***** válasza:
21%
Magánbölcsiben dolgozom, sok cumis gyerek került hozzánk. Volt olyan 2,5 éves aki minden reggel 4-5 db cumival jött. A szülők minden esetben azt állították hogy nem lehet elvenni a cumit mert nélküle nem tud elaludni a gyerek. Komoly ellenkezést szült amikor javasoltuk a cumi elvételét. Aztán a gyerekekkel megbeszélve szépen egyesével letettük a cumit. Elalvásnál valaki odaült, megsimogatta őket és egyetlen gyereknél sem okozott gondot a cumihiány. Egyik napról a másikra elfelejtették. Persze a beszoktatási idő nem alkalmas erre, ha már biztonságban érzi magát a gyerek, akkor jöhet ez a lépés. Nyilván azért kérik az előre leszoktatást mert úgy egyszerűbb. Nem kell mindig lustaságot keresni a kérés mögött. A gyerek elhagyja a cumit, a másik felveszi, megszopogatja, aztán a harmadik is...ugye milyen jó ötlet a cumi? És ezen a cumilánc sem segít, egyébként alapszabály, hogy közösségben semmit nem kötünk a gyerekre mert balesetveszélyes. Nálunk egy kicsi cumizik, az ő cumiját névvel ellátott üvegpohárban tároljuk és csak alváshoz kapja meg. Üzenem minden szülőnek, hogy nem passzióból kérik a leszoktatást hanem a gyerek érdekében. Egy alvós pihepuha tökéletesen át tudja venni a cumi szerepét és még a foga sem fog kiállni tőle a gyereknek.
2012. ápr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!