Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiába próbálom betartani,...

Hiába próbálom betartani, amit a doki mondott, így sem eszi a főzeléket. Hogyan vegyem rá, hogy megegye? 8 hónapos lesz 30. -án.

Figyelt kérdés

4 hónapos kora óta vagy semmit, vagy nagyon minimálisan hízik. 3400-al és 52 cm-vel született, s 7 hónaposan volt 6580 g és 72 cm.

Mivel nem nagyon eszik főzeléket, csak szopizik, így a doki azt javasolta, hogy napközben ne szoptassam gyakran, mert volt, hogy 2-3 óránként cicire tettem, hanem egy nap 3-szor, s a többi szoptatást tegyem estére, mivel este is gyakran felkel, az neki elég. De szegénykém inkább azt kérné. Csökkentettem, de ugy sem eszik több főzeléket. S van, amikor sajnálom, s megszoptatom, mert nagyon akarja a cicit. Szeretném is sokáig szoptatni, de nem tudom hogy vegyem rá, hogy egyen többet.

Ha aodk neki cicit, ha nem tízórai után hagyom el direkt a szopit, ami néha összejön, de ugyan úgy nem eszik főzeléket. Otthon pár kanállal, max 3-mal sikerült megetetnem vele, de csak a szájába összegyűjti, s kikőpi. Most nagyszülőknél vagyunk, 400 km-re otthonról, s ma pl egyáltalán nem ette. Sírt, amint közelítettem.

Tízóraira gyümölcsöket szik, ebédre próbálok adni neki főzeléket, de nem jön össze :(

Uzsonnára meg tejpépet. Azt vagy elfogadja vagy nem. Otthon többnyire elfogadta, de itt nem nagyon. Hordozóban etettem otthon, mert még nem tud ülni. Itt babakocsiban. Anyáék szerint kényelmetlen az úgy neki, meg nem tud hintázni, mint a hordozóban, s nem is nagyon lát ki belőle oldalra és hátra, ahogy a hordozóban, s az lehet a baja. Ma hogy ebédelni nem nagyon ebédelt, s szopit se nagyon kért, így délután fél óra csúszással kapta a tejpépet, s nagy adagot megevett, de úgy, hogy most nem babakocsiban volt, hanem a hugi ölében. Úgy elfogadta. Szerintük azért. Hát nem tudom, próbáljuk meg így holnaptól? S ha így etetem, nem lesz gond, később ha hazamentem, hogy ott ezt nem tudom megoldani, h valaki ölében legyen? Ha 2 hétig ehhez fog hozzászokni?


Ti mit csináltatok, ha voltatok hasonló helyzetben, hogy a babátok elfogadja a főzeléket?

S nem tudom számít-e de szerintem jöhet a foag is mert eléggé rágcsál, s a mellbimbómat is nagyon harapdálja. Az alsó kettő 6-7 hónaposan jött ki.


2011. szept. 24. 23:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Most néztem a kommentedet, utolsó vagyok. Valószínűleg a sok mozgásnál ledolgozza amit megevett. :)

Viszont szerintem válts dokit mielőtt nagyon elszúr nektek valamit. :(

2011. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 krisztivan ***** válasza:
Ne haragudj meg érte de én egy kicsit úgy érzem hogy Te nem is akarsz étkezést kiváltani.Ami nem baj,de így a babádat is összekevered.Először Te magadban döntsd el hogy nektek mi lesz a jó(szopi kiváltás vagy csak kóstólgatás)és akkor te is meg tudod majd oldani a kérdést,mégpedig úgy ahogy neked és a babádnak a legjobb.
2011. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Utolsó. Igazad van, nem nagyon szeretnék, mert attól tartok, hogy hamar "ráun a cicire" s szeretnék sokáig, min.másfél, max 2 évig szoptatni.

Viszont nálunk a doki sietteti, s védőnő hajtsa, attól, hogy időben elkezdjük, s sokat eszik, nem váltunk ki étkezést, s sokáig tudok szoptatni. De így ahogy másoktól hallom, ha kiváltsuk, akkor egyre kevesebb lesz a tejem, így is sokat küzdöttem azért h legyen, cumizavaron át sok mindent megjártunk már a babámmal, s átvészeltük. S még jó lenne legalább fél-1 évig ha szoptatnék. Férjem is ez mellett áll. Mondjuk ő azt se bánná ha 3 évesen is szoptatnám, legalábbis ezt mondta, h szeretné ha addig tudnék szoptatni.

2011. szept. 27. 22:34
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
Úgy kellene, hogy tudd szoptatni is, de ne 1 évesen kezdjen a gyümölcshöz-zöldséghez hozzászokni mert kínkeserves lesz, nem ilyen, mint most, sokkal rosszabb!
2011. szept. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 krisztivan ***** válasza:
100%
A doki és a védőnő ha beteg a gyerek akkor kellenek ha nem beteg akkor csak javasolhatnak.Hát szerintem csak ennyi az Ő szerepűk.Ne hagyd magad befolyásolni.Ha nektek a hosszú szopi a jó akkor állj ki magatokért.
2011. szept. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
34%

Na, ez lesz, ha nem vezetitek be időben a főzeléket, gyümölcsöt!

A szoptatás csodálatos dolog, de az istenért értsétek már meg, hogy 5-6 hónapos korban már nincs olyan tápértéke a tejnek, mint előtte!

Attól még lehet szoptatni, mert mást is eszik, de BE KELL VEZETNI A HOZZÁTÁPLÁLÁST LEGKÉSŐBB 6 HÓNAPOS KORBAN!

Akár tetszik egyeseknek ez, akár nem!

2011. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
.
2011. szept. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti nagyon el vagy tévedve. Hozzátáplálás legkorábban 6 hónaptól, nem legkésőbb.
2011. szept. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

POntosítok:

tápszereseknél 4 hónaptól

anyatejeseknél 4-6 hónaptól!

Attól még igaz, amit írtam.

De csak éheztessétek a gyereketeket!

2011. szept. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
Egyet értek, bár kicsit nyersen fogalmazták meg :), de valóban így van, már nem elég a tejcsi tápértéke a gyerekek túlnyomó többségénél 6 hónapos kor után.
2011. szept. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!