Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiába próbálom betartani,...

Hiába próbálom betartani, amit a doki mondott, így sem eszi a főzeléket. Hogyan vegyem rá, hogy megegye? 8 hónapos lesz 30. -án.

Figyelt kérdés

4 hónapos kora óta vagy semmit, vagy nagyon minimálisan hízik. 3400-al és 52 cm-vel született, s 7 hónaposan volt 6580 g és 72 cm.

Mivel nem nagyon eszik főzeléket, csak szopizik, így a doki azt javasolta, hogy napközben ne szoptassam gyakran, mert volt, hogy 2-3 óránként cicire tettem, hanem egy nap 3-szor, s a többi szoptatást tegyem estére, mivel este is gyakran felkel, az neki elég. De szegénykém inkább azt kérné. Csökkentettem, de ugy sem eszik több főzeléket. S van, amikor sajnálom, s megszoptatom, mert nagyon akarja a cicit. Szeretném is sokáig szoptatni, de nem tudom hogy vegyem rá, hogy egyen többet.

Ha aodk neki cicit, ha nem tízórai után hagyom el direkt a szopit, ami néha összejön, de ugyan úgy nem eszik főzeléket. Otthon pár kanállal, max 3-mal sikerült megetetnem vele, de csak a szájába összegyűjti, s kikőpi. Most nagyszülőknél vagyunk, 400 km-re otthonról, s ma pl egyáltalán nem ette. Sírt, amint közelítettem.

Tízóraira gyümölcsöket szik, ebédre próbálok adni neki főzeléket, de nem jön össze :(

Uzsonnára meg tejpépet. Azt vagy elfogadja vagy nem. Otthon többnyire elfogadta, de itt nem nagyon. Hordozóban etettem otthon, mert még nem tud ülni. Itt babakocsiban. Anyáék szerint kényelmetlen az úgy neki, meg nem tud hintázni, mint a hordozóban, s nem is nagyon lát ki belőle oldalra és hátra, ahogy a hordozóban, s az lehet a baja. Ma hogy ebédelni nem nagyon ebédelt, s szopit se nagyon kért, így délután fél óra csúszással kapta a tejpépet, s nagy adagot megevett, de úgy, hogy most nem babakocsiban volt, hanem a hugi ölében. Úgy elfogadta. Szerintük azért. Hát nem tudom, próbáljuk meg így holnaptól? S ha így etetem, nem lesz gond, később ha hazamentem, hogy ott ezt nem tudom megoldani, h valaki ölében legyen? Ha 2 hétig ehhez fog hozzászokni?


Ti mit csináltatok, ha voltatok hasonló helyzetben, hogy a babátok elfogadja a főzeléket?

S nem tudom számít-e de szerintem jöhet a foag is mert eléggé rágcsál, s a mellbimbómat is nagyon harapdálja. Az alsó kettő 6-7 hónaposan jött ki.


2011. szept. 24. 23:01
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

5 hónapos 1 hetes volt mikor tízórait kaott elsőnek, s szép adagokat megeszik belőle, de szopit igényelte utánna is. Úgy voltam vele, míg kéri kap. Főzeléket, ebédre 6,5 hónposan kapott, s 7 hónapos kortól tejpépet kap uzsonnára.


Szóval nem értem, hogy miért kezdtük túl későn, ha már 5 hónaposan kapott gyümölcsöket tízóraira, főzeléket meg 6,5 hósan.

2011. szept. 28. 12:17
 22/30 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ahogy olvasom, igazán nincs nálatok semmi gond, csak az orvos van kicsit eltévedve.. A mai elvek szerint: anyatejes babáknál a hozzátáplálást a kóstoltatással 6 hónapos kortól ajánlott elkezdeni. Korábban csakis akkor, ha a babának már nem elég az anyatej, éhes marad utána.- ha a súlya nem gyarapszik. először a gyakoribb szoptatást és csak legvégső esetben a hozzátáplálás megkezdését vagy a tápszeres pótlást ajánlják.

Ha 1 éves korára az anya el akarja választani a babát, akkor kell csupán törekedni az étkezések kiváltására. Ha csupán az anyatej mellett szeretnéd bevezetni a szilárd ételeket, akkor pedig maximálisan a pici igényeit figyelembe véve, őt semmiben sem siettetve lehet hozzátáplálni.Az anyatej bizony ugyanolyan tápértékű, mint eddig, hiszen most is a baba igényeinek megfelelően termelődik. Egyáltalán nem igaz, hogy 6 hónapos kor után változna a minősége rossz irányba. Aki ezt kitalálta, nagyot téved!

Az én lányom csak 6 és fél hónapos korától kezdett kóstolgatni, utána maximálisan hozzá alkalmazkodva etettem. 8 hónaposan a szilárd kaja adagja: tízóraira negyed üveg gyümölcs (190 g-osból!), ebédre ugyanennyi főzelék (ekkor még hús nélkül). És a többi anyatej volt. Hogy mennyi, sosem mértem. A dokink tudott erről és soha nem mondta, hogy ez rossz, sőt, örült, hogy nem akarom tömni. A súlya alig nőtt, hisz már lemozogta.. 7 hónaposan állt fel, utána kapaszkodva, oldalazva lépegetni is kezdett, majd mászni is megtanult. A te babád súlya szerintem teljesen normális, nem értem, miért kellene minden kisbabának 6-8 hónaposan 10 kiló körül kocogni! Az én lányom is hasonló súlyú volt 8 hónaposan, mint a tiéd.. szép, formás kislány volt.

szóval: a doki csupán javasolhat, de nem utasíthat arra, hogy a gyerekedet éheztesd, korának, neki nem megfelelően tápláld! ha úgy látja, hogy gond van a súlynövekedéssel, beutalhat kivizsgálásra, de nem tilthatja meg, hogy szoptasd! Főleg, hogy egy 8 hónaposnak minimum naponta 4x még kijár a szopi!

Én elgondolkoznék azon, hogy dokit váltsak... kíváncsiságból pedig kikérném más orvos véleményét is...

2011. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Az én fiam 7 hónaposan egy 120 grammos bébiételt megevett, utána szopi, tízóraira. De én többnyire saját készítésüt adok neki, pl. 7 hónaposan volt, hogy megevett fél banánt, fél körtével, s negyed öszivel összeturmixolva. S még utána szopizott. Ma pl. anyáméknál nincs már körte, de tettek a fagyóba, egyben, sokat, így kb. szerintem egy körtényi lehetett amit összeturmixoltam háztartási kekszet tettem bele, az ő kanalával egy jó púpozottat. s kevés volt neki, s felbontottam még egy kecskeméti szilva bébiételt, s annak a háromnegyedét benyomta. Utána h kért volna szopit, mivel ennyit evett, nem néztem, s megvártam az ebédet. S hiába nem szoptattam nem ette a főzeléket. Tegnap pl. úgy ette a céklát, hogy elsőnek nem akarta enni, sírt az első kanál után, hogy ott volt a cumisüvege, s volt benne öszi-sárgabaracklé, bébiitalos, s azt hozzáöntöttem, s úgy meg evett 3-4 kanállal.
2011. szept. 28. 13:49
 24/30 anonim ***** válasza:
A főzeléket csináld akkor az ő szája ízének megfelelően :) Tegyél bele jócskán gyümölcsöt és a zöldségből csak keveset. Aztán apránként változtass az arányom. Úgy látszik, édes szájú babád van :) Amit írsz, bőven elég egy ekkora babának! Nincs itt semmi gond, csak lehet, ízetlennek találja a főzeléket. Ha a gyümölcs ízlik, hát kapja azzal az ebédet is! Alma-krumpli, alma-meggy-krumpli, meggy-krumpli, barack-alma.-krumpli, de akár más zöldséget is megbolondíthatsz gyümölccsel. Ez nem gond, ilyen a picikéd ízlése.
2011. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
"kért volna szopit".. lehet, hogy megszomjazott a sok evés után... Mit adsz neki inni?
2011. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
mostanában, hogy gond volt a székletével gyümölcslevet bébiitalosat, de azt csak úgy fogadja el, ha kicsit meglangyosítom, s fele-fele arányban forralt vizzel, máshogy próbáltam, kevesebb-több víz, víz nélkül, de úgy nem kell neki. Azelőtt kamillateát, de az nem használt a székletének, amúgy meg forralt vízet, mert az amit nagyon ritkán de elfogad. Amúgy nem nagyon fogadja el a folyadékot, nagyon ritka.
2011. szept. 28. 14:50
 27/30 anonim ***** válasza:
Akkor csupán ezért kéri evés után a cicit: szomjas. Az enyém pl. úgy 10 hónapos koráig minden evés után kérte. Más folyadékot nem fogadott el... Az anyatej szomjoltó is, így nyugodtan adhatod neki, ha még igényli.
2011. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Minden zöldséghez tehetek gyümölcsöt, mondjuk barack, meggy, körte? mert az almát utálja.

Már a pocakban volt, s hiába imádtam terhesség előtt a savanyú uborkát, s csokit ritkán ettem, inkább chipseztem, de terhesen meg csak a csoki töménytelen mennyiségben. S még hízni se nagyon híztam. Nem csodálom, hogy édesszájú lett a fiam. Viszont a meggyet magában, savanyúan nagyon imádja. Az a kedvence. Megkostoltam a céklát akkor, csuklómra csorgatok, mivel itt fagyasztottat kapott, hogy elég meleg e, s azt kostóltam meg, elég rossz íze volt, s amint beletettem a gyümilevet, édes lett. Viszont volt, h gyümivel kevertem, s nem fogadta el. Ma is pl. barack-burgonya volt, hússal, s nem kellett, mondjuk ízetlen volt, s hiába tettem bele gyümilevet, s kis kocka volt a hús, nagyon érződött a hús. Lehet azért nem ette meg, mert hús íze volt még úgy is h kis gyümilevet öntöttem hozzá. Úgy jó, ha mindenhez teszek eleinte több gyümölcsöt akkor, s fokozatosan csökkentsem a mennyiséget? Így van esély h kismértékben megszeresse? Valaki csinált ilyet, s bevált a babájánál?

2011. szept. 28. 14:56
 29/30 anonim ***** válasza:
Jó értetted, így gondoltam! Nyugodtan tegyél a főzelékbe gyümölcsöt, amit szeret! Lehet, hogy nekünk fura, de a babák általában szeretik. Lehet, hogy a gyümölcslés kaja azért ízlik jobban, mert az eleve cukrozott? Eleinte több legyen a gyümölcs, mint a zöldség aztán fokozatosan válts!
2011. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is jól mondja az előttem szóló: nyugodtan tegyél a főzelékbe gyümölcsöt. Az én fiam a zöldségek közül hármat hajlandó megenni: sárgarépa, sütőtök, paradicsom. Azzal szoktam viccelni, hogy csak a sárga és piros zöldségeket szereti, ami zöld azt nem eszi meg. :) Tényleg így van, se zöldborsó, se főzőtök, se zöldség, semmi semmi zöldfőzeléket nem szeret. Nem baj, fog ez még változni! Én nem is erőltetem, mert szabályosan öklendezik tőle. Hidd le, hogy ugyanúgy a gyümölcsökben is megvannak a szükséges vitaminok, egyebek. Rosttartalmuk szintén vetekszik a főzeléknövényekével, így semmi sem indokolja, hogy mindenképpen zöldeket kell ennie a babának!:) Ráadásul gondolj bele, milyen finom a meggyszósz, paradicsomszósz, almaszósz, stb. Én is nagyon szeretem ezeket, a gyerekek is imádják az oviban is! A felnőttek ételei között is van narancsos kacsától a szilvával töltött husiig minden. Akkor miért kellene pont szegény babáknak spenóton meg brokkolin felnőni:)? Persze nem minden baba ilyen, a lányom annak idején pont ellentettje volt a fiamnak, a spenót volt a mániája, folyton csak azt ette volna, és köpte ki a sütőtököt, paradicsomot! Nem is főztem neki egy idő után ezeket.

Viszont a husival szépen pici adagokban meg kell, hogy barátkozzon a babád, a szükséges vas és fehérje miatt. Eleinte tegyél bele még kevesebbet, mint eddig, hadd szokja meg az ízét!

2011. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!