Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok, akik...

8 hónapos babátok, akik anyatejen kívül nagyon ritkán és nagyon kevés folyadékot fogadnak el vagy van nap, hogy egyáltalán nem fogadják el, hányszor szopiznak egy nap?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 20:55
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Na akkor kezdjük elölről, légyszi válaszolj minden kérdésemre, mert egyre több az új info.

-Mennyi gyümölcsöt eszik mennyiségileg és akkor ezek szerint turmixolod?

-Milyen gyümölcsöt fogad el?

-Tud stabilan ülni? Van etetőszéketek?

-ha esztek, kinézi a szátokból a kaját, érdeklődik, h mit esztek?


És akkor válaszolok a kérdésedre, a pehely az olyasmi mint a kókuszreszelék állagra, ha összekevered a turmixolt gyümölccsel, akkor sem lesz nagyon darabos, bár kérdés, h kinek mi a darabos.

A kaját a melleddel köti össze, ezért kellene, h etetőszékbe, autós hordozóba tedd, és tegyél elé valamit amin nyammoghat. Úgyis a szájába vesz mindent gondolom, odaadsz egy fél babapiskótát, szájába veszi mint egy játékot, majd rájön h íze van és szépen elcsámcsog rajta, ismerkedik a darabosság fogalmával, ugyanez a puffasztott biokölessel, vagy egy banánnal amit fogsz a kezedben miközben szopja. Ízleni fog neki és tetszeni fog neki h más érzés a szájában.

Gyümölcsöt én turmixolom, 50-100ml-t, beleteszek 1-2kanállal a gabonapehelyből, az kicsit sűríti, ezt etetőszékből eszi, egyik kezében egy kanál, h ő is tudjon turkálni a szájában, persze összepacsmagol mindent, de 1-2 hét alatt berögzül, h etetőszék, finom, és már ha meghallja a botmixer hangját, boldogan veri az etetőszék tálcáját. Főzelékkel ugyanez. ameddig ölben kínálgatod, az lebeg a szeme előtt, h cici. De ehhez tudnom kellene h érdeklődik-e a ti ételetek iránt, vagy ez az egész kanállal etetés még nem érdekli. Játéknak is adhatsz kis műanyagkanalat a szobában.

És a másik kérdésem, nem te szeretnéd, h sokáig szopizzon? Úgy értem minden helyett.

Délutáni tejpép helyett is gyümölcsöt kellene kínálni, először 1-2 kanállal a székben, majd bementek a szopizós helyre és ott megeteted, a székhez a kanalas evést kösse. Lehet h minden gond forrása az h nem tudja hová tenni h valami nem folyékony, de csak úgy segítesz neki ha odaadsz neki egy valamit, ami neki jó játék. Nem kell folyton babapiskótával tömni, de az elég édes a kezdeti érdeklődés felkeltéséhez vagy alma helyett tízóraira banán 1-2kanállal.annyi h a banán székrekedést okozhat, nem szabad sokat.

2011. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:

Jesszus! Ezek a kérdések komolyak? Józan paraszti ésszel, Anyuka! Csinálj olyan ételt neki, ami neked is fonom és akkor meg fogja enni! Ne várd hogy egyből ügyesen fog enni kiskanállal, azt is meg kell tanulnia, mint minden mást. 8 hónaposan véleményem szerint már rég nem elég neki az anyatej, ha elvinnéd egy vérvételre biztos találnának nála valamilyen apróbb hiányosságot, pl. vashiány vagy vérszegénység, de semmi komoly. Még.

Már a darabos étellel kellene ismerkednie, nem szimplán az étellel. Bátran adj neki általad készített finomságokat, jobban el fogja fogadni, mint az üvegest. A bébidesszertek finomak, de a főzelékek, hát, szerintem te jobbat tudsz...

Főzz egy kis krumplit almával (finom, édes fajtával, fele-fele arányban), told bele a botmixert, én pici sót is rakok bele (bár sokan ellenzik) és kész is, tuti szeretni fogja. Később jöhetnek egyéb zöldségek is külön, vagy keverve, sütőtök, répa, karfiol, tényleg bármi, ami a kezed ügyébe kerül. Aztán rakhatsz bele csirkemellet is. Én általában krumplit, rizst, vagy tésztát főzök, ehhez adok zöldségeket, vagy almát. Ha nem rakok bele husit, akkor mindenképp megy bele egy kis vaj (nem margarin!) a zsírban oldódó vitaminok miatt.

Vannak olyan babák, akik nem fogadják el a vizet, ilyenkor jönnek képbe a gyümölcscentrifugák. Friss gyümölcslé vízzel hígítva. Ez nem feltétlenül jelenti azt hogy később is csak a cukrosat fogja elfogadni, egyszerűen ezt az ízt ismeri az anyatej miatt.

Szoptass addig, ameddig jól esik, csak tartsd szem előtt hogy a tejcsi önmagában már nem elég!

Nem kell túlbonyolítani, ha finomat kap, megeszi/megissza.


Nem vagyok sem védőnő, sem gyermekorvos, ezek egy 2 gyerekes anyuka személyes véleményei tapasztalat alapján.

2011. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Már eszik rendesen a babám, ugyan úgy szoptattam, de végül az volt gond nála, szerintem, hogy nem volt széklete. Így kerülöm az olyan dolgokat, amelyek székrekedést okozhatnak.

Eleinte gyümölccsel keverve adtam a főzeléket, s mostanában már simán is eszik.

Kérdésekre válasz:

Mennyiségileg nem tudom, nem mérem. Botmixert használok, s ma kapott először úgy barackot, h villával nyomkodtam szét.

3. napja kap napközben kiflicsücsköt. Babapiskótát nem adtam még neki.

Almát nem nagyon, de a többit elfogadja. Banán, körte, szilva, sárga s őszuibarack, meggy (ez a kedvence). Ezeket eszi.

Még nem tud ülni stabilan. Ölben felhúzza magát, s volt h babakocsiban is, de egyedül még nem tud. Így etetőszéket nem használok. Van, de ráérek vele, ha már tud ülni magától. Hordozóban etetem addig, sosem etettem ölben s nem is akarom. Két alkalom volt olyan h hugi fogta, míg megszokta az új környezetet anyáméknál.

Eddig egyszer mikor párom rokonságaival találkoztunk otthon, s lementünk a dédijéhez, ott a párom a villát hülyeségből odatartotta a szájához, s akkor elkezdett úgy csinálni, mintha enne.

Adni is akartak neki csülökpörköltet (enyhén csípőset), mert szerintük már ilyet kellene ennie.

De nem szokta kinézni a szánkból. Itthon szobában eszünk, mivel kicsi a konyha, s apóssal élünk, s eddig mindig tudtunk, s még mindig tudunk enni mellette. Mellettünk van, s szépen eljátszik. Annyira nem érdeklődik a kaja iránt.

A védőnőnk még csak most szólt h lassan elkezdetem neki a darabosat adni, s túró, natúr kefir, joghurt ilyen dolgokat.

Gyümölcshöz darált háztartási kekszet szoktam keverni, kb. 7 hónaposan adtam neki először.

Mindig is hordozóban etettem. A köles az nem kicsi, nem fogja lenyelni? Vagy ne engedjem h ő fogja, mindenképp fogjam a kezemben, s úgy nem lesz gond?

Kanalat csak akkor adok a kezébe ha mindig beleakar nyúlni a kajába, mert azt mondják ne hagyjam, mert eddig hagytam neki h a kanalat kivegye a kezemből, volt h adtam neki is, de a kanál 1 percet sincs a kezében mostanában, mindent eldob, kidob a hordozóból, babakocsiba már nem is teszek játékot csak amit oda tudok rőgzíteni.


Potmixer hangjától fél. Csak úgy tudok turmixolni, ha bezárom szoba-konyha ajtaját, hogy ne hallja, mert akkor iszonyú ordításba kezd.


Igen szeretném, h sokáig szopizzon, amúgy is 1 éves korig ha van anyatejet is kell adni, s minimum eddig szeretném szoptatni.

2011. okt. 7. 15:13
 14/26 A kérdező kommentje:
Ja, s mielőt ezen is fen akad valaki szeme, h nem volt széklete,azért is volt fontos nálam a gyakpri szopi s folyadékokkal kíséreteztem, mit inna meg, de az is megoldódott.
2011. okt. 7. 15:22
 15/26 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak, nem csak anyatejet kap. Eszik mellette gyümölcsöt, elég szép mennyiségeket. Van h 3-at együtt leturmixolva 3 db gyümölcs, s néha kap bele kekszet, mellette szopizik. Ebédre evett keveset, de pár napja ez is megoldódott, s nagy mennyiségeket eszik. Van h lefagyasztottam ha befért a fagyóba, s az volt 40-50 ml, s kevertem bele gyümölcsöt, s mind megette.

Délutáni tejpépjét is mindig megette, szóval csak az ebéd volt gond. Nem értem miért írod, h csak anyatej. Már 5 hónapos kora óta kap gyümölcsöt, s 6 hónapos korától van, hogy 3 db gyümit egyszerre megeszik. De vannak napok h hol kevesebb hol annyi. Mi sem eszünk egyformán. Erőltetni meg nem fogom.

S ez is, hogy bébiételeket adok. Néha ha olyan helyen vagyok, nem tudok főzni, de volt úgy hogy minden nap, mostanában minden másnap főzök neki külön kaját. Nem szeretném a bébiételekre rászoktatni. Mostanában néha teszek bele sót is. Van ha nagyon nyügős, s sokat várni kell a konyhára, akkor sietek, s elfelejtem a sót, de kb 1 hete teszek bele az ételébe.

Amit írtál szoktam csinálni, csak ne almával, mert azt nem fogadja el, nagyon ritkán eszi az almát s nagyon kevés mennyiséget eszik belőle. Amiben megérzi az almát, nem nagyon eszi.

Amúgy meg a bébiételt elfogadta, de azt ritkán adtam neki, inkább saját főztre akarom rászoktatni.

Burgonyát szinte mindenbe teszek ami főzelék, rizst is adtam már neki, s tésztát most akarom bevezetni nála. Szerencsére mondta a védőnő h már 8 hónaptól nem kell mindent kostólltatni vele, csak az allergéneket, a többit adhatom neki első nap is nagy mennyiségben.

Vajat milyet? Tégla ráma mondjuk? S azt hogyan teszed bele? Elsőnek azon megpárolod s felöntöd vizzel vagy miután kész, összekevered pici vajjal?

S igen komolyak a kérdéseim, mert első baba, s mindent szeretnék jól csinálni. Inkább megkérdezem, mint bénázzak vagy valamit elrontsak, ne a korának megfelelő ételt adjam neki. Gyümölcscentrifuga nálunk jelenleg nem kivitelezhető, mert sos-ben keresni akarunk olcsóbb albit, apóstól el akarunk költözni.

S arra gyűjtünk, de tervben van ház vásárlás is. S most télen nem is nagyon fogok kapni idény gyümölcsöt. Megpróbálom azt h bébiitalt adok, s fokozatosan csökkentem a vizzel hígitott gyümilé mennyiségét. S mellette majd teát akarok neki adni. De most inkább azon vagyok, ezt megszeresse, s igya, s aztán a többi. Már ott tartok h ma pl reggel óta 270 ml folyadékot megivott.

2011. okt. 7. 15:37
 16/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nagyon szépen haladtok, szerintem ha nem fogadja el az almát, akkor csináld más gyümölcsökkel, nem lényeg h alma vagy nem alma. Közben én is rájöttem vmire, a vizet is megissza csak melegebben mint a szobahőmérsékletű, pici citromlével, és 1 lereszelt alma levével, de ma már megitta almalé nélkül is, csak meleg legyen. Így ha délben teljes főzelékadagot eszik és majd már nem szoptatod utána, próbáld meg melegebb ízesített vízzel megitatni. A kölesgolyó max 1cm átmérőjű, ha összenyálazza, összezsugorodik, esélytelen h megfullad, de persze legyél a környéken. Az etetőszék nem lényeg, az autóshordozó is tökéletes, csak ne ölben legyen, illetve ne a te öledben, mellközelben. Mivel még nem irigykedik h mit esztek, valószínűleg kicsit lassabban érik, mint az átlag, fog ő még kunyerálni. Örülök h fejlődött a hét eleje óta, csak így tovább!:)
2011. okt. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tűnik úgy, hogy elhagyná a szopikat, mivel 5 hónapos kora óta kap gyümölcsöt, s elég szép adagokat megeszik belőle, s még mindig szopizik. Ölben sosem etettem, szerintem nem is tudnám. Két hetet voltam otthon, s abból kétszer evett úgy, hogy hugi ölében volt, mert új volt a környezet, s szoknia kellett, meg eleinte azt hittük, a babakocsi volt kényelmetlen, de 3.-jára megint beleültettük, s szépen evett. Igaz keveset.

Olyan érdekes, hogy neked is melegebb vizet fpogadta el, lehet kipróbálom, mert vízzel így még nem kísérleteztem, de nálam a bébiitalnál volt így, ha fele-fele arányban volt vizzel vegyítve, s melegebb volt kicsivel mint szobahőmérséklet, megitta. A fele-fele arány még maradt, de már nem fontos h meleg legyen. Ma pl. 260-270 ml körül ivott.

Most vizet forraltam, lehet este megkínálom, ha eszembe lesz, szopi után, ha nem aludna be egyből, bár az nagyon ritka, mindig szopi után úgy bealszik, ég simogatnom se kell a hátát :)

2011. okt. 7. 22:01
 18/26 A kérdező kommentje:
első válaszoló: neked is 8 hós a babád?
2011. okt. 7. 22:02
 19/26 anonim válasza:

Nem Rama, az is margarin. Hagyományos vajra gondoltam, ami tejből készül. Márkázott vaj, teavaj. Elég sok rosszat olvastam a margarinokról, nem csak a gyerekeknek nem adok, mi sem esszük.

Az almát nyersen mixelted, vagy megfőzted előtte? Van, aki főve elfogadja.

A kölesgolyótól, vagy bármi darabostól meg szerintem nem kell félni, én a kezébe adom. Elkerülhetetlen hogy néha félrenyeljen, készülj is fel rá hogy meg fog történni. Nem kell megijedni, darabosat enni is meg kell tanulnia, ha félre megy, majd felköhögi. Én néha csokis gabonapelyhet is szórok elé az etetőszékben, azokat a pici golyókat, az elég apró, remekül fejleszti a finom-motorikáját.

Lidlben lehet kapni vajas kekszkarikát, nagyon omlós, azzal is könnyen boldogul. Szilárd, mégis könnyen elmajszolja.

Szerintem nem lesz semmi gond, ahogy olvasom nagyon ügyesek vagytok :)

Az elején pár dolgot félreértettem, bocsi.

2011. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
De tejet 1 éves kor alatt nem lehet adni. Az enyém még 8 hós. Főzve egyszer akartam adni, de úgy még annyit se evett, mint nyersen.
2011. okt. 10. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!