Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babátok, akik...

8 hónapos babátok, akik anyatejen kívül nagyon ritkán és nagyon kevés folyadékot fogadnak el vagy van nap, hogy egyáltalán nem fogadják el, hányszor szopiznak egy nap?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 20:55
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Már körtét s barackot is adtam nei darabosan, s mivel villával lett szétnyomva, volt közte nagyobb darab, s szerencsére szépen megrágta a fogaival, nem nyelt félre. Szépen tudja használni a fogacskááid:) A kiflit kezébe adom, s abból is van h harap kis darabokat, s ezzel sem volt gondom:) Ma először kpott kivételesen tízóraira tejpépet annyi mennyiséget, mint amennyit meg szokott enni nagyobb adagból, s barackot nyomkodtam szét bene. Még kért, s még kétszer ennyi mennyiséet kellett készítenem, s a 3. adagnál hagyott keveset :)
2011. okt. 10. 14:36
 22/26 anonim válasza:

Fentebb azt írtad, hogy már adsz neki tejterméket. Túró, kefir... Neked kell eldönteni hogy mikor vezeted be mondjuk a vajat, nekem mindkettő kapott már akkor, amikor lekezdett enni, olyan 6 hónapos koruktól.

Ja, a vajat csak úgy simán beledobom mixelés előtt és beleolvad.

A tejtermékekről szinte mindenkinek más a véleménye, a mi gyermekorvosunk egy éves koráig semmit nem tanácsol, sőt, még szoptatósan engem is letiltott volna róla. A védőnő savanyított tejtermékeket javasol, tejet nem. A nőgyógyászom meg hülyét kapott amikor meghallotta hogy azt mondta a gyerekorvos hogy ne egyek tejterméket amíg szoptatok. Mindenki más véleményen van és neked kell eldönteni hogy kire hallgatsz. Az első gyerekemnél fél évesen még nem tanácsolták a glutént, most azt mondják h be kell vezetni... Mindig változik a hivatalos vélemény.

Én mindig adtam nekik mindent, a könnyen allergizáló ételekből először csak keveset és igyekeztem mindennel megismertetni amíg még szoptatok, hogy a tejcsivel együtt találkozzon vele.

Most 11 hónapos a kicsi, 10 hónapos kora óta nem tudom szoptatni, de nem adok neki tápszert, kecsketejet iszik. A gyerekorvos alig kapott levegőt amikor meghallotta...

Mondjuk bolti tejet nem adnék neki, annak már köze nincs az igazi tejhez, elhiszem hogy sok gyerek allergiás rá.

Hallgass meg több véleményt és döntsd el, hogy csinálod.

2011. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm. Úgy szoktam, több vélemény után döntök. Kefírt, túrót még nem adtam, adni akartam, csak még én sem voltam benne biztos adjak-e, párom meg egyáltalán nme akarta, hogy adjunk, majd ráérünk. Végül úgy döntöttem, csak a védőnő mondta, de mivel mindenhol azt hallom, 10 hónapos kortól adnak a babáknak, s vannak táblázataim, abban is ez áll, így úgy döntöttem, amit mi eszünk, azt még nem merem, hanem vettem neki 6 hótól való túró ízű joghurtot. Azt fogom 1-2 héten belül bevezetni nála. Vajat akkor ennyi idősen adtad a babádnak?
2011. okt. 10. 21:26
 24/26 A kérdező kommentje:
Ja, a gluténről én nem hallottam mikor kell bevezetni. Mivel a szomszédban van másfél héttel idősebb kislány, csak ő tápszeres, s 3,5 hósan kezdték a hozzátáplálást, neki 4 hósan mondta a védőnő, hogy etessék háztartási kekszel. Nekem 6 hós múlt, s még nem szólt. Úgy tudtam meg h be kellene vezetnem már, hogy 6 hós múlt pár nappal, s felhívtak a babavilágtól, hogy jönnének hozzánk, s babakeksz, gltuén bevezetése a téma. Hát mondtam, az enyém még nem kap ilyeneket. Másnap megkérdeztem a védőnőt, s mondta hogy adhatok már neki. Háztartási kekszet ajánlott, mondta h a babakeksz drága, s inkább ezt vegyük.
2011. okt. 10. 21:29
 25/26 anonim válasza:

A glutént csak azért mondtam, mert erre az egyre konkrétan emlékszem az első gyerekem kapcsán. És akkor még a táblázatok, meg a védőnő ellenezte 6 hónapos korban a bevezetését. Ezek a szabályok, meg tanácsok is folyamatosan változnak, egyáltalán nem biztos hogy amit most tanácsolnak az okosak, azt fogják mondjuk 2 év múlva is. Ezért én nem is nézem őket, megyek a saját józan eszem után, megkérdezem anyát, nagyimat, logikázok és döntök.

A bébiételeket 10 éve 6 hetes kortól már ajánlották, első gyerekemnél 3 hónapos kor volt a legkorábbira írva, most meg 4 hó... Számomra egyáltalán nem mérvadóak ezek a táblázatok.

Vajat már fél évesen raktam a kajájukba. Ha pl. husi, vagy máj kerül bele, akkor kihagyom a vajat.

2011. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
A babakeksz meg tényleg nagyon drága, viszont hihetetlenül finom. Ami megközelíti az ízét, az egy fajta vajas keksz, az Aldiban vagy a Lidlben lehet kapni, most nem emlékszem pontosan. Monau márkájú, de ebben van vaj és tejpor. Olyan 3-400 Ft körül van az ára, van belőle teljes kiőrlésű is, 400g.
2011. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!