Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes fiú babának a pelusába...

1 hetes fiú babának a pelusában vér, tapasztalat?

Figyelt kérdés
1 hetes kisfiam pelusában ma egy pici piros vért találtunk a fütyi résznél. Felhívtam a gyerekorvost, de lerázott, hogy ha csak egyszer fordult elő, akkor ne izguljak, és amúgy is most sokan vannak nála, lehet sorra se kerülnék. Holnap hívjam,ha ismét előfordul. Kérlek benneteket, ha van akinél volt ilyen írjon! Köszönöm!
2011. okt. 3. 16:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy az tény, hogy vasárnapig sajnos nem sokat szopizott mennyiségben, de ma egész jó az adagja, bár még mindig nem éri el a nagy könyvben megírt 500 ml-t...

Viszont a 3 kakis és 5 pisis pelus megvan.

2011. okt. 4. 00:45
 12/14 anonim ***** válasza:
Én 2 etetés között adtam neki vizet.kb háromnegyed óránként kínáltam.
2011. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is volt, bár lányom van, és nekem azt mondták, hogy a hormonok miatt "menstruál" a lányom. Fiúknál nem tudom hogy lehetséges-e ilyen.


De ha csak a folyadék mennyisége a lényeg, akkor nem muszáj neki babavizet adnod, jó a sima, felforralt csapvíz is, persze szobahőre visszahűtve. Ha szomjas, úgyis cuclizni fog. :)

2011. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha valakit még érdekelne a téma:

Szülés után a 3. napon (hazaengedés napján) nekünk is véres volt a kisfiam pelusa egy picit a fütyinél. Szaladtam vele rögtön az újszülött-intenzívre, ahol megnézte egy nővér, és azt mondta, ez csak újszülött fiúknál előforduló ion-kicsapódás. A történethez tartozik még, hogy minden pelenkacserénél keservesen sírt az én kis drágám, és úgy sírt, hogy: "ne-ne-ne-ne!", mintha tényleg azt kérné, hogy ne tegyem. Hazamentünk, majd 10 naposan 38°C-os lázzal kerültünk a gyermekklinikára, ahol előbb az ügyeleten megállapították, hogy kezd kiszáradni, és az ottani fénynél látszott, hogy kissé sárga is. Pedig az én picurkám születésétől kezdve 2-3 óránként szopizott, rendre kiürítette a soron következő, tejtől majd' szétcsattanó cicit, ezért nem értettem, hogy száradhatna ki... Befektettek minket, egy hétig voltunk kórházban, ahol kiderült, hogy valószínűleg már a születésnél, vagy a születése utáni 1-2. napon e-coli került a fütyire, majd a húgyutakba, és nagyon erős, 2 féle antibiotikummal történő kezelés következett. A teljes gyógyulás után megszűnt a peluscserénél a sírás, mert már nem fájt neki, ahogy emelgettem, törölgettem, tisztába tettem. (Teljes gyógyulás elég sokára volt, mert az antibiotikumoktól erős hasmenése lett, hiába kapott probiotikumot, és csupa eleven sebes lett a feneke! Hazaengedés után még 2 hétig a fenekét ápolgattuk, aloe vera géllel kentem és langyos hajszárítóval szárítottuk, azt nagyon szerette, olyankor megnyugodott, volt, hogy el is aludt!) Szegénykém hogy szenvedhetett! Valószínű, hogy amit először láttunk, az valójában tényleg vér volt a peluson, nem pedig kicsapódott kristályok, csak mivel még elég sok kaki volt, ami előre is folyt néha, így nem látszott több alkalommal a pisi helyén . A kicsi fiam most 9 hónapos, és havonta járunk vizeletellenőrzésre. Nekünk is volt már 2 alkalommal fura narancssárgás v. rózsaszínes folt a peluson az utóbbi 2 hónapban, én úgy adtam elő az orvosnak, hogy vérfolt volt, ő is azt mondta (bár már másik orvoshoz tartozunk 3 hónapja, de az előzményekkel tisztában van), hogy ha megismétlődik, akkor foglalkozzunk vele. Két nappal az első ilyen eset után (3 pelus volt foltos egymás után) mentünk az esedékes havi vizeletellenőrzésre, ami teljesen negatív lett. A következő alkalommal csak 1 pelusban volt foltocska, 2 hete. Most nem foglalkozok vele, mert a picur teljesen egészségesnek tűnik, hangulata jó. De azért ha valakinek születés után nem sokkal történik ilyen, ne hagyja annyiban! Soha nem bocsátom meg magamnak, hogy 2 napig picit melegebbnek éreztem a kelleténél, de mivel anyós és anyám is azt mondták kézrátét alapján, hogy nem lázas, nem mértem meg. Ja, és a kórházban írnom kellett hogy mettől meddig szopizik, és mérni minden egyes evés előtt és után. Kiszámolták, mennyi a számára szükséges mennyiség (ha jól emlékszem, testsúlykilogrammonként 150 ml volt), és mint kiderült, nem evett-ivott ő kevés anyatejet, csak éppen sokkal többet pisilt a fertőzés miatt, mint kellett volna, és ez okozta a majdnem-kiszáradását. Szóval figyeljünk oda a babáinkra, hiszen ők az életünk értelmei!

2013. júl. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!