Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babakocsit ajánlanátok...

Milyen babakocsit ajánlanátok egy még ülni nem tudó fél évesnek a közelgő hideg időkre?

Figyelt kérdés

Fél éves múlt a fiam, és használtan vettük neki a babakocsit egy baráti pártól, ahol (az anyuka elmondása szerint) a kisfiú csak nagyon keveset használta, mert nem maradt meg benne. Nem is láttunk rajta semmit sem, nem voltak kopottak a kerekei, nagyon jó állapotú volt a babakocsi. Lényegében most is az, eltekintve attól, hogy valamelyik nap az egyik kereke kiesett, meglepődtem, de jó, visszatettük. Aztán fokozatosan úgy elkopott a fék, hogy lépten-nyomom akad és kattog, így elég nehéz feladat a kátyúkkal teli járdán tolni a gyereket, mert folyton leakad és megállunk. Van ezermester a családban, de még ő is azt mondta, hogy ezzel nem tud mit csinálni, sajnos szegecselve van a fék és nem csavarozva, kiékelni nem lehet, mert akkor nem tudom használni, és nekem fontos lenne, szóval úgy tűnik nem maradt más hátra, mint újat venni. Pedig gondolkoztam rajta, hogy levágatom a fékeket, de hát vannak emelkedők, ahol nekem muszáj használnom, ha megállunk.

Abban kérnék segítséget, hogy milyen babakocsit vegyünk neki most, főleg a tél közeledte miatt kérdés ez, amiben nem fog fázni. Néztem a Bippa Kft. oldalán, már tök jó kocsik vannak 15-25 ezerért, de nem tudom, hogy pl. milyen vastagok a huzatai, vagy jó lesz-e neki, mert még nem tud ülni, csak a második fokozatba van döntve neki a kocsi (öt fokozatú). Ezek nyilván már nem újszülött kortól használatos mózes fekvőfelületű kocsik, de azt már nem is akarok venni, viszont a csak sportbabakocsit még korainak tartom. Szerintetek milyet válasszunk?


2011. okt. 4. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia,nekünk ilen van:

[link]

Az én fiam 7 hónapos,ő sem ül még magától,de már az ülőpozícióját használjuk,mert a hordozókából már kilóg a lába..A lényeg,hogy egy magától ülni nem tudó baba,ne üljön 90°ban,ez csak 60-70°ig döthető,a védőnőmnek megmutattam,megnézte,megengedte.A fiam imád azóta így babakocsizni.Egyetlen hátránya ennek a típusnak,hogy nincs hozzá lábzsák,azt külön kell venni,én meg is veszem a köv. hónapban.

2011. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szerintem ezt

[link]


nekem ehhez hasonló volt, tök jól bevált. forgatható a tolókar, nem égeti ki a gyerek szemét a nap, könnyen összecsukható, kis helyen elfér és sport babakocsivá is át lehet alakítani, 3 gyereket simán kibír. Nézd meg, h. a magasságodhoz jó-e, menj el próbáld ki. De én tutira ezt venném.

2011. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mi Espiro Magic 4-et vettünk. A támlája fokozat nélkül dönthető. Igaz, nem vízszintesig, de ennyi idős babának már nem is kell.

Félig ülő pozícióba szoktam állítani, nagyon szereti a kislányom.

Van hozzá gyárilag lábzsák is. Jó a biztonsági öve is.

2011. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok



nagyon menő most ez a 3 funkciós babakocsi hordozóval, de a hordozóval úgysem bírod cipelgetni sem boltban, sem oviba (ha mész a nagytesóért, mert kb. 2 hónaposan olyan nehezek, h. összecsinálod magad mire eljutsz a célig egy hordozóban a gyerekkel, súlyozva. ráadásul szűkebbek és jól látható, h. ha kiveszed belőle a hordozót, akkor a babakocsi fekvőfelületes soha sem egyenes,tehát a gyerek kb. 2 hós korától állandóan döntve fekszik a kocsiban. Egyébként ami hordozó volt nekem ugyanúgy belefért a kocsiba, mintha abba vettem volna. Ha ez szempont neked. Egyébként ennek Graco Mirage Plus, nem lehet megfordítani a karját és túl kicsik a kerekei, minden bakkanónál agyrázkódást kap a gyerek, és még a szemét is kiégeti a nap.

2011. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
szerintem ennek olyan kicsi kerekei vannak, h. kb. 2 hónapot bír ki: Espiro Magic 4
2011. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A második válaszoló által belinkeltet néztem én is a Bippánál, csak nem voltam benne biztos, hogy elég meleg lesz-e neki. De most olvasom, hogy téliesített... háromkerekűt nem akarok, nekem nem is tetszik, ráadásul olyan idegen, hogy a hordozóban van a gyerek. Nem megbántásként, de én olyat semmiféleképpen sem akarok. És igen, nekem fontos a nagy és masszív kerék!
2011. okt. 4. 13:49
 7/15 A kérdező kommentje:
háromfunkciósat, bocs...
2011. okt. 4. 13:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszadó..Köszönöm szépen,hogy leszóltad a babakocsit amit ajánlottam,nagyon kedves hozzáállás. ;)

Még több ilyen jóindulatú kismamát és anyukát szeretnénk a fórumra!

Kellemes napot és továbbra is tökéletes jobbantudást kívánok!


Egy nem rosszindulatú kismama társad! ;)

2011. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem rosszindulatból mondtam, a véleményemet kérdezte
2011. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jaj, kérlek benneteket, ne vesszetek össze! :-))) Mindenkinek köszönöm a segítséget, nyilván minden babakocsinak van előnye és hátránya, ki ezért, ki azért szereti vagy nem szereti, szerintem senki sem akart leszólni senkit sem, csak elmondta a véleményét, amit még egyszer tényleg köszönök!
2011. okt. 4. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!