Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Miket...

Tapasztalt Anyukák! Miket ehet már egy 7 hónapos baba?

Figyelt kérdés
Védőnőm szerint gyümölcsökből alma,barack,kevés körte,zöldségekből krumpli,répa sütőtök,gluténként napi fél keksz.Ennyi lenne valóban,amit kaphat egy 7 hónapos baba?Azt mondta tejpépet ne adjak neki,mert így is dundi/ most 8kg,2500g-vel született/,egyébként anyatejes baba,5 hónaposan kezdtük gyümölcsökkel.
2011. okt. 11. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 és fél hónapos.

Amiket ehet? Hűűű!

Gyümölcs: alma, banán, barack, körte, szilva, meggy, déli gyümölcsök.

Zöldségek: répa, krumpli, sütőtök, brokkoli, cukkini, patisszon, borsó, paradicsom, stb. fel sem tudom sorolni.

Ő eszik tejpépet is, sose mondta a védőnő, hogy ne. Most már kap natúr joghurtot gyümivel, gabonával, plusz elkezdtük a túrót is bevezetni.

Emellett ehet halat, májat, pulykát, csirkét is.

De ha keresel a neten hozzátáplálási táblázatot, az jobban leírja, nekem most ennyi jutott eszembe.

2011. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jesszusom, akkor csak "sovány" babák ehetnek tejpépet???? :) Vicces védőnőd van. Az én fiam sokkal több, de arányosan nagy baba, mégse korlátozza senki az evésben. Így is dundi? Hát milyen legyen egy kisbaba?! Legközelebb diétát ír elő neki, vagy mi?!

Ehet: alma, banán, barack, körte, meggy, szilva, répa, krumpli, tök, cukkini, sütőtök, zsenge zöldbab, borsó (ezt passzírozva), csirke, pulyka, csirkemáj, nyúl, rizs, bármilyen gabonafélét, babáknak való tejbegríz, tejberizs (anyatejjel v. tápszerrel hígítva, gyümölccsel), kevés zöldfűszer is.

2011. okt. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt egy jó táblázat:És most álljon itt a részletes hozzátáplálási táblázat:


6 hónapos kortól adható

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica


7 hónapos kortól adható

banán, körte, narancs, citrom

paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,

fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),

passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék

hús: csirke, pulyka

étolaj : 1 kávés- kanál / 1 dl főzelék petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma


8 hónapos kortól adható

kenyérhéj, kifli

szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye

zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka,

vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve), spenót,

sóska, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab

hús: marha, sertéshús, hal, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal

Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés: kefír,

natúr joghurt, túró, sajt, kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként

árpa, rozspehely

bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán

gyümölcsteák


10-11 hónapos kortól adható

káposzta, padlizsán, zöldbab, rebarbara, mángold

főtt tojássárgája heti 1-2 alkalommal


1 éves kortól adható

uborka nyersen vagy savanyítva (reszelve), retek,

vöröshagyma és fokhagyma nyersen,

szójatofu, szójatej, csicseriborsó, szójabab, paprika

tehéntej, vaj, tejszín, tejföl, kecsketej, és kecskesajtok,

juhtúró, juhsajt

teljes kiőrlésű gabonák, köles, hajdina

méz, tojásfehérje, mandula, napraforgómag,

tökmag és egyéb olajos magvak

gyógynövényteák (menta, cirtomfű, csalán)



Másfél éves kortól adható

kiwi, ribiszke, feketeribiszke, szeder, egres,

csipkebogyó, áfonya, som, málna, eper, szamóca,

déligyümölcsök (ananász, mangó, grapefruit stb.)


Persze, az, hogy kb. mikor mit ehet, attól is függ, mikor kezdted a hozzátáplálást. Azt tudnod kell, hogy a babák nem nagy ínyencek, nem igénylik a nagy változatosságot... bizonyítja, hogy hónapokon keresztül, akár napi 6-8-10x is megelégszenek az anyatejjel..

A tejpép valóban hizlal..anyatejes babának meg igazán nincs is rá szüksége, hiszen csak sűrű tápszer... Az, hogy a tejed megfelelően táplálja, amit a gyümölcsökből megeszik,elég, bizonyítja a babád súlya... Ha nem szeretnéd, hogy a tejpép felfújja, jobb, ha hallgatsz a védőnőre. A hozzátáplálás nem verseny, ne akard elsietni csak azért, mert más többfélét ad! Anyatejet csak most kaphat a babád, szilárd kaját meg még 99 évig:)

2011. okt. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettetek!Ő még minden evés után cicizik,a tejem pedig úgy érzem kezd egyre kevesebb lenni.Ezért is kérdeztem miket ehet,hogy laktatóbbá tegyem az ebédet,így én is fel tudok töltődni kicsit két szoptatás között,mert eddig a terhesség alatt felszaladt 9kg plusz 11kg ment le rólam,néha teljesen kimerültnek érzem magam.
2011. okt. 11. 07:54
 5/6 anonim ***** válasza:

a tejpépet én sem adnám (eddig nem adtam, most 15 hós a lányom).

7 hósan evett még csirke husit, meggyet, cukkinit, brokkolit, céklát.


aztán 8 hótól mehet az összes magyar gyümölcs (pl.szőlő magozva, lehéjazva), szilva-ha bírja, cseresznye, banán, főzve hagyma, fokhagyma, karfiol, karalábé, borsó, spenót... meg a zöldfűszerek.

2011. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden orvos, minden védőnő mást mond ezáltal az anyukák is egyre-másra különbözőt állítanak. Én csak azt javaslom, hogy kezdő Mamik kérdezzenek meg egy orvost, egy védőnőt, pár anyukát, töltsenek le2 táblázatot innen és átlagolják maguknak megfelelően. Úgyis lesz a fent említettek közül min. 1 aki majd lehülyézi Őket. Mindenki más nézeteket vall.

Az Én babám 7 hós lesz mindjárt(tudom már nem aktuális a kérdés,de...).

Amit eszik :

Tápszer

gyümölcsök: Őszi és sárgabarack, málna paszírozva, hogy ne legyen magos, banán, meggy, alma, pici sárgadinnye, körte

zöldségek: zsenge zsöldborsó (nincs lehéjazva), brokkoli, krumpli, cukkini, répa, paszternák,paradicsom, cékla, sütőtök

gabonák/ kekszek: Háztartási keksz, babapiskóta néha kifli, zab, búza

kb ennyi bár tuti kihagytam

2013. máj. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!