Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép, tejital, most akkor...

Tejpép, tejital, most akkor hogy is van ez? Adhatom, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hónapos. Tejet még nem kap, 1x próbáltuk, kiütéses lett tőle. Tejpépet, tejitalt sem kaphat? Babajoghurtot ? ( pl Danonino ) Az összetevőkben mindenhol az első a tej ( teljes tej .
2011. okt. 14. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tejpépet, tejitalt kaphat. Babajoghurtot is, de a Danonino éppenséggel nem az.
2011. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, bocsánat, kissé fáradt vagyok, így keverem a dolgokat Köszi !:)
2011. okt. 14. 21:50
 3/11 anonim ***** válasza:

hát nem tudom... persze, hogy mindenen az az első, hogy tej hisz ezek tehéntejből vannak!

én babám se bírta a tejet, illetve allergia gyanús volt, ő se joghurtot, se tejpépet nem ehetett. sinlacot kapott és először HA-s tápszert 10 hónaposan, majd sima 2es tápszert, babatejet és most 22 hónaposan jutottunk el odáig, hogy tejet kaphat. persze közben a tejtermékeket bevezettük.

2011. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Savanyított tejterméket (natúr joghurt, túró, kefír, sajt) kapott már? Attól nem lett kiütéses? Mert akkor lehet, hogy csak a tejcukorra érzékeny, a tejfehérjére nem. Ez esetben még várnék a tejpéppel (esetleg HA-sat adhatsz neki), tejitallal (HA-s tápszert kaphatna helyette). A bolti kevert joghurtok (pl. Danonino) helyett pedig készíts neki gyümölcsjoghurtot, túrókrémet házilag, tej és tejszín nélkül. És persze beszélj majd erről a gyermekorvossal is, ő mit javasol.
2011. okt. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi babánk most szintén 13 hónapos és tejallergia gyanús. Semmit nem ehet, amit írtál. Úgy jöttünk rá, hogy kiütéses lett a tejpéptől. Majd kapott egy kis sajtot is, attól is az lett, így azóta csak milupa pepti 2-es tápszert ehet, az az egyetlen tejallergia esetén, amit megehetnek. (Ha érdekel nálunk hogy volt, szívesen írok még, csak untatni nem akartalak.)
2011. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
H.A.2 es tápszert kap, reggel-este. Kefírt már kóstolt, és joghurtot is, egy-két kiütése lett. 16.19-es írj nyugodtan, bővebben is - akár privit is - megköszönöm, egyáltalán nem untatsz, érdekel mások hogyan csinálják! Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat !
2011. okt. 16. 08:40
 7/11 A kérdező kommentje:
H.A-s tejpépet még nem láttam, hol kapható ? Köszönöm
2011. okt. 16. 08:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Milupa HA-pép van, nekünk a doki írt receptet.
2011. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16.19-es vagyok. Csak azt szeretném kérdezni, hogy a HA-s péptől nem lett pöttyös, mert az is tejes, és nem adható tejérzékeny babáknak. Nálunk a doki azt mondta, hogy a tejérzékenységet csak akkor növik ki, ha teljes tejmentes diétán vannak.Mi most minden ilyet kerülünk. De már észre sem vesszük, mert hozzászoktunk, hogy mással váltjuk ki a dolgokat.
2011. okt. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi a HA pépet és tápszert a doki javaslatára, elővigyázatosságból adtuk a babánknak, szerencsére nem lett tejallergiás, már kapott tejet is. Én eddig úgy tudtam, hogy a HA-s tápszer és tejpép tejallergia esetén is adható, de lehet, hogy tévedtem. Mindenesetre jobb, ha ezeket a gyermekorvossal megkonzultáljátok, úgyis neki kell receptet is írnia.
2011. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!