Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan élitek túl az apróbb...

Hogyan élitek túl az apróbb baleseteket?

Figyelt kérdés
Ott tartok, hogy már az apjára se merem rábízni a lányom.Tegnap kb. 2 percre leszaladtam a szeméttel, sírásra jöttem fel.Mellette volt az apja, mégis hátra esett térdelésből.Mindenhol feltérdel, és feláll.Én ilyenkor azonnal mögötte vagyok, mert tudom, hogy egy idő után elfárad, és dőlne hátra.Először a popsijára esett, de beütötte a fejét is.Gyorsan megnyugodott, inkább csak megijedt, de nekem úgy kalapált a szívem, és kb. 200 -as lett a vérnyomásom.Úgy féltem a fejét..Ti hogy vagytok ezzel?Hogyan kezelitek?
2011. okt. 19. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

én lazán kezelem:)

9hós a fiam,áll, térdel, ágy ill bőtor melett meg.

esik kel egész nap, nem reagáok rá semmit akor nem is sír...

egyre kevesebb a baleset, én nem llok egész nap fölötte, ezt nem tartom jó taktikának, persze ha tudom megakadályozom az esést de nem görcsölök rá--

2011. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legszívesebben minden koppanásra ugranék, de nem lehet. Az én fiam még csak mászik, de már feláll kapaszkodva. Még egyik művelet sem tökéletes, úgyhogy néha nagyot huppan. Ha igazán nagy volt az esés, és fájdalmas a sírás, akkor megyek, felveszem, megvigasztalom, megnézem, nincs-e komolyabb sérülés. Ha csak "kicsi" volt a borulás, és csak nyüszögés van, akkor mondom neki, hogy hopp-hopp-hopp-kopp-kopp-kopp és ezen nevet. Vagy megkérdezem, hogy most tökkelütött lett a padló?

Nekünk is, nekik is meg kell tanulni a viselkedést egy ilyen helyzetben.

2011. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát, néha én is szeretném kicsit lazábban felfogni a dolgokat.Talán majd ha lesz kis testvére.Első baba, és rágörcsölök a dolgokra.Tudom, hogy ez nem túl jó, de nehéz levetkőzni.Az biztos, hogy ha én megijedek, akkor ő is.És valahol esni is meg kell tanulni, nem?De miért a fejecskéjét üti be?Mit bánom én, ha a térdét..a fejét féltem.:))
2011. okt. 19. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Tenyleg ne gorcsolj ra..Ismerosom,meg 6 evesen is elkapta a gyereket,nehogy elessen,azota 15 eves a fiucska es,folyamatosan esik-kel,nagyon rossz az egyensuly erzeke.Ne parazd tul,felesleges es ez apukanak is rosszul esik,hogy nem bizol meg benne.Ha jot akarsz a babadnak,engedd,megtanul esni es akkor mar nem veri be a fejet.
2011. okt. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi is itt tartunk.. feláll és koppan :) Vagyis ez ment 1 hétig aztán megtanítottam neki, hogy hogy kell letérdelni, azóta nagyon ritkán esik el. Max akkor, ha már nagyon fáradt.

De én se görcsölök rá, arra vigyázok, hogy a csempénél ne tudjon felállni, de általában a szőnyegre esik, nyilván megijed, de akkor mondom, hogy katonadolog, meg elnyomom neki az aki nem lép egyszerre szöveget, aztán nevet, és megy újra felállni :))

2011. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Ezek a mondókák nagyon aranyosak:))
2011. okt. 19. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!