Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orrdugulásra melyik orrspray...

Orrdugulásra melyik orrspray vált be nektek? És mivel szívjam neki, mert panelban lakunk és éjszaka nem akarok porszívózni? 5 hónapos babának

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 06:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, de melyik fontosabb, a szomszédok álma vagy az hogy a babád légútjai tiszták legyenek, megelőzve ezzel az esetleges gyulladásokat stb...?

Használd nyugodtan!! A baba a fontosabb!

2011. okt. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi orrszívás előtt Sterimar Babyt fújunk neki, jól kiszívjuk, és utána cseppentünk az orrába Nasivint. Ezt mondjuk általában csak éjszakára. Nappal nem szoktam neki orrcseppet adni. De éjszakára ha kap, akkor egész jól bírja! Így általában elég 1x szívni neki éjszaka.

És hogy mivel szívd éjszaka? Ugyanúgy porszívóval! Engem legalábbis jobban érdekelne a gyerekem egészsége, minthogy egyszer-kétszer felébrednek a szomszédok. Inkább szólj nekik, hogy beteg a gyerek, és egy-két éjszaka kénytelen leszel porszívózni az orrát.

Próbálj meg a porszívóra egy vastagon összehajtogatott plédet rakni, hogy tompítsa kicsit a zajt.

Amíg náthás a gyerek így is úgy is van "zaj". Legalábbis az én fiam sír, ha nem kap levegőt. Vagy egész éjjel sír, vagy kiszívom az orrát, és akkor 5-10 perc zajjal+sírással le van tudva a dolog, és utána tud rendesen aludni.

2011. okt. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi is panelban lakunk, és a mi kedves szomszédaink is leszarják, hogy 9 hónapos baba van a lakásban.Éjjel 11kor dörömbölnek, rohangálnak, sikítoznak!Nekem ilyen szinten könnyű dolgom van, mert nem érdekel, hogy mit szólnak.Szerintem téged se érdekeljen, a babád az első.Kb fél perc alatt ki lehet tisztítani az orrát a babádnak.Én is ilyen tengervizes orrsprét használok, de nem tudom a nevét...ÉS mikor ezt be küldöm a noziba, utána össze nyomkodom zsepivel az orrocskáját, általában ki jön valami, aztán meg átmegyek rajta orrszívóval!
2011. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nasivin orrcsepp + Sterimar baby. És tényleg ne érdekeljenek a szomszédok.
2011. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ha azt akarod h könnyen kijöjjön a váladék akkor simán elég a fiziológiás sóoldat és utána a porszívózás érdemes várni 1-2 percet míg fel oldja

vagy írass fel a dokival és cseppentővel ad a babának


a nasivin szárítja a légutakat így ha lehet azt csak max este használd amúgy érösszehúzó hatású és ezért lesz utána kevesebb váladék

vannak kikeverős gyógyszertári orrcseppek is ugyan ilyen hatással ami nem szárit és azt akár nappal is adhatod neki

de jobb ha akár óránként kiszívod neki porszívóval


és ha kell akkor éjjel is

a szomszéd meg elmehet ahova akar

amúgy jobban jár 2-3 perc porszívózással mint ha egész éjjel sír a pici mert nem kap levegőt

és nem utolsó sorban te is jobban jársz vele többet tudsz aludni éjjel :-))


gyógyulást nektek :-)

2011. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tengervizest használjuk, amikor befújtuk várunk kicsit és utána porszívós orrszívóval kiszívjuk. A szomszédok meg éjszaka alszanak, biztos hogy nem erre fognak felkelni. :)
2011. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olyan köcsög szomszédaink vannak, hogy dörömbölnek mikor napközben sír és becsengetnek, hogy mit csinálunk a babával, hogy ennyire sír. Tehetek róla, hogy hasfájós.
2011. okt. 27. 10:23
 8/10 anonim ***** válasza:

köcsög nem köcsög ez van : beteg a gyerek


ha zavarja kérdezd meg melyiket válassza: hagyod sírni (akár órákig is képesek rá) vagy 3 perc porszívózás ?

2011. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez most komoly?Kopognak meg csengetnek.Na hát tudod mit kapnának tőlem!!!Azt hiszem óránként csengetnék valami hülyeség miatt, még akár azért is ha lehúzza a wc-t a gyökér!!Vagy mennék az ajtaja elé az ordító gyerekkel!Hihetetlen milyen nem normálisak vannak.

Ha más nincs szólhatnál a párodnak, hogy beszéljen velük!!!Vagy közösen menjetek...ez elképesztő komolyan mondom..

2011. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tengervizes spray-t használunk mi is, a minap hajnal 2-kor, előtte hajnali 4-kor szívtam az orrát porszívós orrszívóval. A kislányom egészsége fontosabb bármelyik szomszédnál!
2014. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!