Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legfurcsább/legostob...

Mi volt a legfurcsább/legostobább tanács, amit gyerekneveléssel kapcsolatban kaptál?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 15:53
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
94%
amikor a lányom hasfájós volt, anyós közölte itassunk vele szenesvizet mert biztosan valaki szemmel verte őt, rontás van rajta. :/
2011. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
68%

A kedves orvos megmagyarázhatná nekem, hogy a citrom adásával kapcsolatban miért van az, hogy szinte minden táblázat min. 7 hónaptól írja, sőt, van amelyik sokkal később javasolja, az az újszülött, anyatejes babának miért is jó.

Sokszor lincselnék azt az anyukát, aki a 3-4 hónapos baba teájába citromot, cukrot tesz, de újszülöttnek meg mehet. Érdekes.

2011. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
93%

Az orvosnak: légzősokkot kaphat a baba, csak óvatosan a citrommal, a Cebion cseppel jártunk így, nem kívánom senkinek!!! Az is savanyú ugye.

De 1-1 csepp csuklásra tényleg jó, a C vitamin is (cebion), az tuti nem árt. :) (Nálunk 7-8 cseppnél volt a gond.)



Kérdező:

- 6 hónapos koráig csak anyatejes volt, egy nő szerint ez nagy baj, mert elhízik, amiért nem vizet kap, ha szomjas, meg nem babateát

- nem jó az igény szerinti szoptatás, mert 4 óránként kell, mert ha gyakrabban kap, elhízik


...hirtelen ezek.

Ehhez képest tökéletes a kisbabám súlya és mérete, egyáltalán nem kövér. :)

2011. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnál: orvosi rendelőben egy másik anyuka mondta amikor a fiam sírt a 3 hónapos kötelező oltás után, hogy miért adattam be neki az oltást, ha nem kapja meg akkor most nem sírna.

Kislányomnál: nagyon nagy baba, 4 hónaposan 8 kiló, ezért a szomszéd néni azt tanácsolta, hogy ne egyek tápláló ételeket, de a legjobb az lenne, ha abszolút nem ennék semmit, mert akkor a babám sem fog ennyit hízni.

2011. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
83%
Nekem azt mondta a 80 éves szomszéd néni, hogy neki nem volt teje. Ezért a gyereket a kezdetektől azzal etette, amit ők ettek. 1 hónaposan ette a gyerek a pépes bablevest, pörköltet. Úgyhogy nem kell itt a szoptatással kínlódni, adjam csak az újszülött gyerekemnek, amit mi is eszünk, az ő fia is ép és egészséges.
2011. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
88%
nálunk anyós pajti mondta mindig, hogy mért nem adok neki enni, mert ő a fiának már 6 hetes kora óta adott enni, de a legjobb amikor megkérdezte, hogy a 4 hónapos babámmal mért nem nyalatom meg a fagyit. Meg persze szokásos: hagyjam sírni, hiszen tágul a tüdeje. kb. szerintem ennyi
2012. jan. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
93%

kislányom nagyon jó baba volt és most is azért.

De föleg újszülöttnak alig sírt, csak ha éseh volt vagy más nyügje volt, de kézbe sem akart sokat lenni.

Èn úgy voltam hogy azt a néhány sírást amit azért tesz mert igényeit szeretné kielégitettni nem hagyom sírni.

Anyósom folyamatosan mondogatta hogy hagyjam sírni hagyjam sírni, mert za ekll egy kisbabának. Mindenki aki megla´togatott minket csak áradozott hogy álom baba, kiagyansúlyozott nem síros baba. Anyós csak hajtogatta. mire megkérdeztem hogy de mikor mikor éhes a baba vagy amikor álmos akkor hagyjam sírni. Erre nálunk töltött egy hetet kb 5 hós korába amikor a hét vége felé már nem mondta többet, és megjegyezte, hoyg tényleg nem síros baba, és szerencsénk van.


Amúgy citromlé tényleg nincs szükség, a babát nem zavarja a csuklás, és teljesen felesleges.

2012. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
93%
Főnöknőm, akit egyébként szeretek és tisztelek(jó pedagógus is) mondta, hogy 2 hónapos babámnak most már adhatok almalevet, sárgarépalevet (kizárólag anyatejes babámnak), mert az anyatej hízlaló. Hála Istennek anyósom nem osztogat tanácsokat, de említette, hogy csuklásra ők is citromlevet adtak.
2012. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
82%
12:39-es vagyok, eszembe jutott még 1, anyóséknál voltunk karácsony másnapján és a másik unokája (5 éves) beteg volt. Mondtuk, hogy ne vigyék a közelébe a picit, mivel még csak fél éves és nem szeretném ha bármit elkapna tőle. Anyós persze ezzel nem foglalkozott hiába szóltunk rá. Erre másnap reggel 8-kor már hívta a páromat reggel, hogy ő utána nézett az interneten, hogy a gyereknek bacilus kell. Na ettől eldobtam az agyam, persze, legközelebb fertőző osztályra viszem, hogy bacikat kapjon
2012. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
93%
Egy hónapos gyereknek adjak vajas rántást cukorral, mert a tej az csak szomjoltó ( 80 éves déditől jött a jótanács:) ).
2012. jan. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!