Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legfurcsább/legostob...

Mi volt a legfurcsább/legostobább tanács, amit gyerekneveléssel kapcsolatban kaptál?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 15:53
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%

Apósom rászólt a férjemre (és rám is), hogy ne mondja olyan sokat a kislányunknak, hogy pl. "gyerek ide szépségem" vagy pl. "ügyes vagy" mert akkor beképzelt lesz a gyerek :D aki jelenleg 15 hónapos...

Szintén tőle jött az is, hogy hagyjam sírni, erősödik a tüdeje. Anyukám pedig a tűző napon állandóan leveszi a baba fejéről a kis vékony fehér vászonkalapját, mondván, hogy az csak még jobban melegíti a gyerek fejét. Aztán tőle jött az is, a baba kb 6 hós korától, hogy "felejtsem el már végre ezt a vizet" - azt kapott inni - miért nem kizárólag gyümölcslével itatom. Hozzáteszem, anno anyukám annyi gyümölcslevet adott nekem, hogy 6 hónaposan ezáltal teljesen elválasztottam magam, anyumnak injekcióval kellett elapasztani a tejét. Az enyém kevesebb gyümilevet kapott, de annál több anyatejet.

2012. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim válasza:
72%
Szuper tanácsok."megfogadom" őket
2012. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:

Számomra az egyik legkiakasztóbb, az az volt, hogy miért nem veszünk már a picinek medencét, mert akkor biztos szép barna lenne, ha beletenném. Teszem, hozzá, ekkor még 6 hónapos sem volt, ülni sem tudott.


A másik kedvencem, adjak neki feltétlenül házi tejet, mert akkor tutira hízni fog, 5 hós sem volt még. Madártejjel akarták a kedves rokonok etetni, igaz, hogy se tejet, se tojásfehérjét nem lehet enni, de sebaj.

2012. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
92%

Uhh, hát nekem rengeteg sztorim van, mert anyós kínai és rengeteg baromságot összehord!

1 a baba ágy legyen észak-déli fekvésű, a baba feje nézzen észak felé mert az jót tesz az agyi fejlődésének.

2 A 25 fokos szobában ezeket adta a 2 hetes babára: hosszúujjú body, rugi, kesztyű, sapka, törcsibe becsavarva, arra meg egy termó takaró. Kérdeztem, hogy ki akarja vinni levegőzni (decemberi születésű a baba), aszongya nem, csak hideg volt a baba keze....

3 ne tegyem egy szobába a babát az új bútorral mert leukémiás lesz.

4 Ne kapcsoljuk be a légkondit 35 fokban SE, mert a baba megfázik. Az sokkal jobb, hogy szakad róla a víz.

5 Hozzátápláltam, széklet keményebb lett, de semmi extra, anyós orrba-szájba dinnyelével itatta, hogy lágyuljona széklete, mire olyan hasmarst kapott, hogy a szívem sajgott bele, erre közli, hogy ilyen a jó széklet. Mondom ja, max ha anyatejes a baba, de a kislányom tápis, plusz hozzá van táplálva úgyhogy akadjon le a dinnyeléről.

6 ne telefonáljak a baba mellett úgy hogy töltőn van a telefon mert emgrázza a gyereket az áram...

7 4 hónapos babának adjak tojásfelfújtat meg köleskását.

8 ne engedjem az ujját szopni, mert felnőtt korában is az ujját fogja szopni...

9 nyáron ne adjak rá pelenkát hanem tanítsam meg parancsszóra pisilni (7 hónapos a baba)

10 a koszmót nem kell eltávolítani, minden babának van, magától leesik.

11 nyírjam kopaszra, hogy ne legyen melege (nem ám kapcsoljuk be a légkondit)

12 35 fokban adjak rá zoknit, ha kiviszem

13 a banán hashajtó....

14 ne engedjem, hogy tévézzen, mert kancsal lesz (amúgy sem engedem, nem ezért)

15 melegítsem meg a gyümölcs püréjét és egyébként is itassam meleg vízzel, mert az jót tesz a bélműködésnek.

16 Amikor megfázott a baba és szívtuk az orrát, anyós ott üvöltött velünk, hogy azonnal hagyjuk abba, mert ez árt neki...

17 mikor 39 fokos láza volt a picinek, közölte, hogy kenjük be a testét alkohollal...

18 egy ilyen pici baba ne egyen még egyedül kekszet (7 hónapos, két foggal, gyönyörűen eszik egyedül), adjak neki inkább tojásfelfújtat...

19 kemény széklet eset: csináljak neki köleskását és tegyek bele répát meg húst...

20 még véletlenül se tegyem le a földre játszani, mert koszos lesz...


És ez csak, amióta megszületett a kicsi, a terhességem alatt is osztotta a hülyeségeit. Egyek kettő helyett, ólom köntösben telefonáljak meg számítógépezzek, mert akkor nem éri sugárzás a babát, ne álljak a mikró elé, stb.

2013. júl. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Hu utsó! Jöhet még:)
2013. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
83%

Utolsóelőtti vagyok. :)

Most volt egy éves a babánk. Túl vagyunk egy nyáron, egy őszön és ugye most tapossuk a telet. Az elmúlt öt hónap baromságai:

1 nyalassam meg vele a fagyit (8 hónapos volt), hogy ne legyen annyira melege (légkondi azóta se volt bekapcsolva).

2 széklet kemény volt, megette egy kiskanál mézzel. Azt hittem lenyelem keresztbe a nőt.

3 25 fok volt a lakásban már, mikor varratott a gyereknek egy gyapjú! takarót, hogy azzal takarjuk be mert hideg van...

4 odakint kellemes huszoniksz fok, gyereket vitte sétálni: sapka!, farmer naci alatt térdzokni!, hosszúujjú body, azon egy mellény. Kérdeztem, hogy miért van a gyereken ennyi ruha (boltból jöttem vissza), aszongya mert fúj a szél...

5 végre felállt és elkezdett mászni a kicsi, az anyósom kb a s.ggében volt, hogy nehogy megüsse magát, lehuppanjon a fenekére, stb. Mikor egyik nap átjött és meglátta az unokáját a padlón hemperegve játszani, azonnal felvette onnan, és a lelkemre kötötte, hogy soha többé ne tegyem le a földre, mert az a kutya helye

6 pisiltessem a gyereket, nem kell már rá pelenka (ez amúgy szokás Kínában, hogy úton-útfélen gyereket pisiltetnek... Mint a kutyák kb)

7 kb óránként cseréljem a pelusát (ha már bem pisiltetem), és minden reggel mossam meg langyos vízzel a popsiját, mert a törlőkendővel nem érek semmit...

8 télen ne vigyem ki levegőzni, mert megfázik (tényleg két éves kor alatti gyereket nem visznek ki levegőzni télen!!!)

9 ne adjak neki kenyeret, mert puffaszt, inkább adjak neki rizskását.

10 ne adjak neki sajtot, joghurtot, mert a hűtőből vettem ki és az túl hideg a gyomrának, hasmenést fog kapni

11 garnélarákkal eteti (etetné), de sertéshúst ne adjak neki.

Stb,stb,stb :)

2013. dec. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!