Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy normális...

Miért van az hogy normális tanácsot, tapasztalatot kérő kérdésekre alig vagy nincs válasz?

Figyelt kérdés
Már sokadszor tapasztalom hogy felteszek.egy kérdést valamivel kapcsolatban és csak 1-2válasz érkezik.Mikor meg valami oltári nagy baromság vagy estleg tucatkérdés van több válasz érkezik.Én ezt nem értem.
2011. nov. 2. 23:09
 1/8 ava87 ***** válasza:
100%
Mert véleménye mindenkinek van, tapasztalata jóval kevesebb embernek.
2011. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok hogy nagyon komoly kérdésben írjon mindenki.De alap dolgokban mindenkinek van tapasztalata.De ha vitáról van szó akkor vagy 50válasz érkezik.Pl.: kérdés egy lázcsillapítóról vagy kérdés arról hogy míért vállalnak a szegények gyereket?
2011. nov. 2. 23:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal nehezebb tanácsot adni egy normális, "komolyabb" kérdésre,mert lehet hogy én "árthatok" a válaszommal. Nem tudom milyen jellegű kérdésekre gondolsz,de például én nem szeretem,ha itt kérdezik meg,hogy milyen gyógyszert szedjek/szedjen a gyerek,UH eredmények jók-e... Tehát amit orvostól kellene kérdezni,azt ne itt kérdezzék,hanem aki ért hozzá,vagyis orvostól...

Ha tapasztalatokra vagy kíváncsi,akkor lavina indul el legtöbbször a válaszolók között.


Én ezeket látom itt.

2011. nov. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít normális kérdésnek? Amúgy velem sokszor van az pl. hogy UGYANAZT a kérdést teszik fel már harminchatodjára és hiába lényeges meg fontos kérdés, semmi kedve már rá válaszolni az embernek mert kismillió kérdés van róla nap mint nap ( szoptatásos, hozzátáplálásos kérdések, terhes lehetek e típusúak).

Én úgy kezdem eleve mikor kérdezni akarok, hogy beírom itt oldalt a keresőbe a kulcsszót és megnézem miket válaszoltak már rá.

2011. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ava87 ***** válasza:
100%

Jaa, így már értem. Nézd, egyrészt az a helyzet, hogy hőzöngeni sokan jobban szeretnek, mint valóban segítő választ adni, meg mint mondtam, ahhoz ész is kell, ami nem mindenkinek adatik meg (ellentétben a véleménnyel). Nem azt mondom, egy kulturált vita pezsdítően hat az oldalra is, meg a résztvevőkre is, csak sajnos nagyon hamar átmegy az egész anyázásba.

A másik, hogy egy egyszerű kérdésre (pl. Hogyan készítsek tejbegrízt?) három-négy válaszoló leírja, hogy hogy kell, vagy hogy ő hogy szokta, és ezen nincs mit tovább ragozni. Viszont ha vitás kérdés van, akkor vissza-vissza járnak a válaszolók, gyakran egymást vagy a kérdezőt szapulják, nem csak egyszer szólnak hozzá a kérdéshez, ezért van annyi válasz.

2011. nov. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azért nem válaszolok, mert mostanában a kérdések 90%-a minden nap (!) ismétlődik. Hiába lenne hozzá hasznosnak vélt tanácsom, már leírtam kétszer vagy háromszor, nem akarom újra meg újra. Én is úgy csinálom, mint az egyik előző, ha kérdésem van, előbb rákeresek, hogy ki mit írt már róla.
2011. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én normális kérdéseimre se jön válasz :(

Pl a múltkor kérdeztem, hogy miért hideg a babám homloka. Senki nem válaszolt. Biztos senkinek nincs benne tapasztalata... Juhéé egyedi gyerekem van :P

2011. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A minap nekem is megfordult a fejemben,amit kérdezel, amikor én is feltettem egy kérdést (nem tucatkérdés) és összesen 3 ember válaszolt... Bezzeg ha azt írtam volna ki, hogy "Baj, hogy nem akarok szoptatni,mert félek, hogy lógni fognak a melleim?" vagy "Baj hogy 3 évesen még szoptatom a gyerekemet?" akkor tuti több oldalnyi válasz érkezne...Természetesen akkor sem a kérdésre,hanem mindenki ilyen-olyan megjegyzést tenne.
2011. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!