Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok egy 6 hós baba egy...

Leírnátok egy 6 hós baba egy heti étrendjét? Mit és mikor? Kellene egy pár jó tipp. Főzitek vagy bébiétel?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

minden nap ugyanúgy, tehát csak egy napi:

reggel tápszer

ebéd főzelék (bébiétel) minden nap más

uzyonna gyümölcs (bébiétel)

este tápszer

vagy arra vagy kíváncsi, hogy konkrétan milyen zöldség, gyümölcs??

2009. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
reggel szopik,majd tízóraira általában alma/banán;vagy alma/körte,esetleg a 3keverve,vagy sütőtök alma;szilva;barack(utóbbi 3 üveges)ebédre üveges főzelék:pl a hétfőn:barack/pulyka;kedd:csirke/alma;szerda:répa/csirke;ma:alma-banán/csirke;holnap:sütőtök/csirke....és szombaton veszek neki.Evett már cukkini/kukorica,répa/krumpli;paradicsom/krumpli-mindig az életkorának megfelelőt.utána uzsonna szopi,és vacsira hippes gyümölcsös tejpép + szopi.és éjjel még 2x szopik.
2009. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

reggel szopi

tízórai szopi + szopi után 20-30 perccel ggyümölcs mix,amit én csinálok.

ebéd szopi+ főzelék,hol rizspehellyel dúsítom,hol krumplival

uzsi: szopi + szopi után 20-30 perccel gyümölcsös tejpép

vacsi: esti szopi


mi 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást,most vagyunk 6 hósak és 3 hetesek

2009. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Reggel tapszer,delben fozelek(krumpli,repa,cekla,brokkoli,cukkini,borso,husi)altalaban en csinalom.Most akarom bevezetni a majat,tokot,soskat.Uzsi,gyumolcs(alma,korte,banan,barack,szilva,meggy,sutotok)vagy tejpep.A gyumibe neha szoktam tenni egy kis sinlacot.A fozeleket is szoktam vele suriteni.Este tapszer.Folyadek:hipp teak,pickwick gyerektea.
2009. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Igen arra lennék kiváncsi, hogy miket adsz a babócádnak? Köszi!
2009. máj. 8. 07:26
 6/6 anonim ***** válasza:

ezeket eheti otthon elkészítve:

alma,banán,meggy,őszibarack,cékla,répa,krumpli,póréhagyma,rizspehely


remélem nem hagytam ki semmit. ezeket bárhogy keverheted,ahogy í babádnak ízlik.


pl. én szoktam ilyeneket:

alma-banán

alma-banán-meggy-rizspehely-picike tejpép vagy anyatej (ez nagyon nagy kedvenc)

alma-cékla-krumpli

alma-répa-banán

cékla-krumpli


és akkor mondjuk így:

tízórai

alma-meggy-fél banán


ebéd:

alma-répa-krumpli


uzsi:

tejpép

itt egy link is:

[link]


igaziból nem a változatosság még a lényeg,nem baj,ha csak egy-két féle kaja ízlik neki,akkor add azt neki,esetleg a már megszokott íz közé csempéssz be valami újat.


új ennivalót,kóstolást pedig mindig csak reggel,nehogy este fájjon tőle a hasa ha nem bírja

2009. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!