Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik a keresztelő?...

Hogyan zajlik a keresztelő? (római katolikus)

Figyelt kérdés
Szombaton lesz. Azt tudom, hogy szépen felöltözünk és tovább? Oda kell állni ahova a pap mondja? Keresztanyának adom a babát és az ő kezében keresztelik? Mikor adja vissza? Mire kell figyelni?

2011. nov. 8. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát kicsit keveset tudsz, ha csak azt tudod szépen fel kell öltözni... ez egy szentség !gyermeked megszabadul az áteredö büntöl és Isten gyermekévé válik!

szerintem a pap majd mindent elmond, nálunk én is tartottam a babát, férjem, is keresztmama is, de nem azért mert meg volt határozva, hanem mert igy volt kényelmes. arra kell figyelni amit a pap mond!

2011. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk (Apa, Anya, Baba, Keri mami) be kellett menni egy kis helységbe, ott elkérte a Keri mamitól a keresztlevelét, addig a család bement a templomba. Ott a pap elmondta mit kell majd csinálni. De semmi extra: a pap vezetésével bementünk a templomba egy ajtón át, és és a pap elé álltunk. Ő elkezdte mondani amit ilyenkor kell, néha meg kellett ismételni amit mondott. Aztán hozta a szentelt vizet, és picit öntött a kislányom fejére, majd letörölte. Gyertyát is gyújtottunk. A végén imádkoztunk is együtt (Miatyánk).

Aztán megkaptuk a gyertyát, és a gyerkőc keresztlevelét.

2011. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Így zajlik:

[link]

2011. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2011. nov. 9. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!