Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a kisfiamnak, haa...

Mit adjak a kisfiamnak, haa tápszeren kívül semmit nem akar megenni?

Figyelt kérdés
egy hét múlva 6 hónapos lesz. napi 5x 200ml tápszert eszik. már elkezdtük pár hete a hozzátálplálást, de az alma-barackon kívül mindenre öklendezik, fintorog. főztem neki én, arra is..már nem tudom mit próbáljak adni neki, ami ízlik is. ami a korának megfelelő mind próbáltam már. ráadásul egy kajára max egy fél üveggel eszik meg...mi lehet vele, ez nagy baj??
2009. máj. 8. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én is killodtam és szünetett tartóttam 2 hét mulva meg simán ment a dolog azt olvastam hogy még nem vol érett rá! nem gond a tápszer a főőő
2009. máj. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

EZ VOLTAM ÉN: Én ugy érzem hogy az én babámnak ne kell az alma a sütötök mit gondoltok rola?

5 hónapos, több hete szoktatom de 2-3 pici kanál és vége nem kiván többet, pedig már a sült almát is kináltam meg más fajtát is. Tegnap az tanácsolták ne csináljam tov. legyen szünet a hozzátáplálásban!


A kérdés kiírásának időpontja: 03-25 11:16

2009. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben tartanék egy kis szünetet (minden második nap kínálnám csak), bár biztos sokan fogják írni, h' kitartóan próbálkozz. Én inkább azt gondolom, h' ha ennyire tiltakozik, akkor tényleg nem érett még meg a dologra, ezért kár erőltetni, mert csak rossz élményeket szerez az evésről. Egyébként a fél üveg nem kevés, az enyém hat hónapos korától kap gyümölcsöket, hét hónapos korától zöldségeket, és nyolc hónapos korára jutottunk el odáig, h' megeszik mindegyikből száz-száz grammot délben.
2009. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, énis a szünetre gondoltam. ha1-es tápszert eszik, az még elég a védőnő szerint,csak olyan elkeserítő hogy szinte semmi sem ízlik neki. vagy egyszerűen tényleg csak 6 hós korában kezdem el neki. azt tényleg nem akarom hogy utána azért legyen rossz evő mert tömtem. köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 8. 09:04
 5/8 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak hát kb velünk is ugyanez van!! úgy látszik, itt a szünet lesz a megoldás. nem minden baba eszik mintaszerűen, ez nem is baj. kitartás nektek is!
2009. máj. 8. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a tejpépet! Először a tápszerhez hasonló ízűt (natúr) majd a különböző ízesítésűket. Hátha utána szívesebben próbál majd ki másfajta ételeket is.
2009. máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tejpép jó ötlet. Nekünk HA2-s Milupa tápszerünk van, és a dokink ír fel receptere HA-s tejpépet (valójában gluténmentes gabonapép). Nagyon hasonlít az íze a HA-s tápszeréhez (szóval szörnyű), de a kislányom imádja. Most már vaníliásat is eszik belőle, sőt amikor már megszokta, feltuningoltam gyümölccsel (fele pép-fele gyümi...ha csak pépet adnék egy doboz nagyon gyorsan elfogyna, és nem olcsó mulatság, így meg legalább egészséges gyümit is eszik).
2009. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mikor 4 és fél hós volt adtam neki rizses tejpépet, képzeljétek egy kanál után sugárban hányt...ez mondjuk már másfél hónapja volt. de félek adni a tejpépet..
2009. máj. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!