Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszakai sírás, tejtermék. Miért?

Éjszakai sírás, tejtermék. Miért?

Figyelt kérdés
Miért sírhat fel éjszaka 11 hónapos gyermekem? Látszólag semmi baja. Ti adnátok neki tejterméket, nem értem ennyi idős gyermek, miért nem ihat legalább feleset. Vélemények
2011. nov. 9. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Azert nem ihat, mert nem tudja megemeszteni a szervezete, ilyen egyszeru. En tuti nem fogom 2 eves kor alatt adni. Minek? Teljesen folisleges. Annyi mindent lehet adni ilyenkor mar, koztuk pl. savanyitott tejtermeket (kefir, joghurt, stb) is.

Nem tudom, miert sirhat, azt neked kellene tudni. Olyat evett (vagy ha anyatejes, te is ehettel), amitol faj a hasa, fogzik, stb.

2011. nov. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos korától adtam neki tejterméket, és 10 hónapos korától tejet. Tápszerrel kevertem, először csak fél decit, aztán egyet, stb... kb 8-10 nap alatt kiváltottuk a tápszert, és tejet kapott. Vacsorára jól megetettem mindig, utána két -két és fél deci zsíros tejet kapott (2,8%). Nem is nagyon ébredt fel éjszakánként, ha néha igen, akkor üres gyümölcsteát vagy vizet kapott. Egyébként felsírhat fogzástól is, nekünk ilyenkor jöttek a fogai mind a kettő kicsinek, álmodhat is, sokszor egy ölelés, hátsimogatás is elég volt, hogy visszaaludjon.
2011. nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első hozzászólóhoz egy kérdés: miből gondolod, hogy nem tudja megemészteni? Az édesanyám amikor született a nagymamámnak nem volt teje, és újszülött korától tehéntejjel meg kecsketejjel itatták. Most 62 éves :)
2011. nov. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tejterméket nyugodtan adhatsz már neki, a tejjel viszont várjál még, azt nagyon óvatosan kell bevezetni. Az én lányom (most múlt 1 éves) ilyen idősen már kapott túrót, yoghurtot, tejfölt, sajtot. A tejre azt mondta a Védőnő, hogy 1 éves kortól lehet adni, de először csak ételekbe belefőzve (zöldborsó főzi vagy spenót), aztán hetek múlva pici adagot (fél decinél kevesebbet) fel kell forralni és meg lehet próbálni megitatni és utána nagyon óvatosan lehet emelni az adagot. A lényeg, hogy 2,8-as tejnél nem legyen soványabb.

Egyébként azért nem ajánlják a tejet korán bevezetni, mert nagyon allergén. Ha túl gyorsan vagy túl nagy dózisban kapja a baba, később allergiás lehet rá. Persze ez nem kötelező érvényű. Például én anno már 1 hósan kaptam tejet és a mai napig semmi bajom, Tesóm is nagyon korán kapott, ő tejallergiás:o(

Az éjszakai kelésnek sok oka lehet. Jöhet a foga a Picinek vagy fáj a pocakja vagy egyszerűen "csak" szeparációs szorongása van. Ezt az időszakot túl kell élni. Egyébként tudom, nem vígasztal, de mi is napok óta akár 6* is kelünk éjszakánként:o(

2011. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, nagyon vicces valóban:) Nem én találtam ki, és nem a nagymamád vagy anyukád ezeket az ajánlásokat, hanem szakemberek. Ez tény, ennyi. A WHO sem ajánlja korán a tehéntejet. A felnőtt szervezete is nehezen emészti meg, ez is tény. Nem tudtad?:)

Tény és való, hogy régen a tápszerek is tehéntej alapúak voltak, azt hiszem, hogy én is azt kaptam még. De ez nem azt jelenti, hogy egészséges.

Számtalan cikk és irodalom van erről a kérdésről, lehet böngészni, akár angolul is. Én beszúrok egy linket, itt is azt írják, hogy 1 éves kor alatt szigorúan tilos a tehéntej. Más tejterméket lehet, de magát a tejet csak 1 éves kor fölött.

[link]

2011. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!