Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek a babáknak...

Hogyan készítitek a babáknak a főzeléket?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy amikor már eheti azt a főzeléket amit mi is eszünk, mert nekem, a védőnő azt mondta,eheti a krumpli,spenót, tök főzeléket, úgy ahogy magunknak készítem.Nem baj,hogy abban van tej, v tejföl, pirospaprika? Ezt elfelejtettem megkérdezni, mert utána gondolkodtam csak ezen! 8 és fél hónapos a kislányom.
2009. máj. 8. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia, én nem adtam tejterméket, csak egy éves kora után. A főzeléket úgy csináltam, hogy pl egy pici cs.mell főzve, brokkolival, krumplival.Összeturmixoltam, és ennyi. Rántás nem kell neki, ő még nagyon picike.Ja, és ne fűszerezd!!!!!
2009. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
En parolom a dolgokat.Krumplival vay sinlacal suritek.pl:cekla,krumpli sajat parololeve osszeturmixolva.Brokkoli,repa,alma,parolole turmixolva,surites egy kicsi sinlac.
2009. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Én nem adnék neki tejet. Én például kruplival, vagy rizzsel sűrítem be a megpárolt zöldséget. Fűszernek pici hagyma, petrezselyem, még paprika is lehet, de nem kell ám sok. Sajnos külön kell még főzni.
2009. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 7 hónapos és az a kaja ízlik neki, amit mi eszünk. Próbálkoztam tejpéppel, bolti bébiételekkel, főztem neki külön, grimaszokat vágott és "kifújta" a szájából. Mivel fogacskája még nincs, én úgy készítem el, hogy a megfőtt kaját villával lazán megtöröm, aztán szűrőn átnyomom. Olajjal főzök, kihagyom a borsot, de a zöldfűszerekkel nem spólolok. Nekünk a doktornő már ajánlotta a joghurtokat, túrókrémeket, így vettem a bátorságot és a tejbegrízt is magam csinálom neki tehéntejből. Nekünk nem volt semmi problémánk ezzel szerencsére.
2009. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehéntejből? Jesszos, mi 8,5 hónaposak vagyunk, de én még mindig külön főzök neki. Csak a húslevesből mertem eddig adni neki amit magunknak főztem, de azt is turmixolva.

A gyerekorvosotok engedi a tehéntejet?

Hát a mi dokinénink úgy ordítana velem, hogy többet be sem mernék menni hozzá, komolyan! Nekünk nagyon szigorú, én betartok a kiscsajnál mindent amit mond.

2009. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Basszus, azért ajánlotta a joghurtot és a túrókrémet, mert savanyított tejtermék! Sima tejet egyéves kora előtt nagyon nem ajánlott adni. (Csak zárójelben: a mai tejeket főleg nem...)
2009. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 hós baba anyukája vagyok ismét. A doktornővel rendszeresen tartom a kapcsolatot, mivel a fiamnak igencsak ellaposodott a testsúlygyarapodási görbéje azért, mert nem volt hajlandó elfogadni semmiféle "nekivaló" kaját, az anyatejem meg már kevésnek bizonyult. Cumisüveget nem fogad el, nincs más választás, csak a szilárd étel. Hetekig tartó próbálkozás után azt mondta, hogy neki már mindegy, hogy mit eszik a gyerekem, csak egyen és hizzon! Azóta is rendszeresen konzultálok vele és a súlya is megindult!
2009. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!