Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy mindenki...

Miért van az, hogy mindenki azt kérdezi tőlem hogy miért akarok olyan sokáig szoptatni?

Figyelt kérdés
Én addig szeretném szoptatni amíg ő igényli.Miért baj az,ha ez két éves koráig lesz?Most 10 hónapos,de mindenki azt kérdezi,hogy:"Meddig akarsz még szoptatni?"Hát nem az a legjobb a babának ha minél tovább szopik?Vagy én tudom rosszul?Amúgy mindent megeszik,nagyon jó étvágya van.
2009. máj. 9. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Ahhoz képest, hogy sokan mondják, hogy egy babának a legjobb az anyatej, mégis furcsállják, ha egy anya 1 év után még szoptat. Szerintem ebben közrejátszik, hogy nagyon-nagyon sokan nem tudják eddig szoptatni a babát, így ezért kisebbségben vannak az 1 év után szopizó kisbabák. A kisebbségre pedig könnyebb azt mondani, hogy deviáns, fura, mint elfogadni, nagyrészük talán még irigy is emiatt. Nekem még 8 hós a kisfiam és én is addig akarom szoptatni, amíg tudom. Ha napközben eszik a gyerek mindenfélét, amiből megkapja a vitaminokat, ásványi anyagokat, akkor szerintem a világon semmi probléma nincsen, ha mellette szopcsizik. Addig is kapja az antitesteket és még mindig jobb az anyatejet inni, mint teát, üdítőt, vizet, stb. Sokkal egészségesebb. Persze nem az extrém esetre gondolok, amikor egy "nagy baba" semmi mást nem eszik, csak anyatejet, de egy reggel-este és esetleg egy napközbeni szopcsi nekem teljesen normális dolognak tűnik! Ne foglalkozz azzal, aki azt mondja minek szoptatsz, örülj, hogy megteheted! Ha neked ez nem okoz gondot, senkinek semmi köze hozzá!!! A gyereknek sem esik bántódása, legfeljebb, ha más bántja ezzel őt, de akkor az a másik gyerek szüleit minősíti...


Boldog babázást és szoptatást!

2009. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
tőlem is mindig ezt kérdezik....most 11 hós a ksfiam...nem tudom miért kérdezik...én is szeretnék addig szoptatni ameddig ő igényli
2009. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Baja nem lesz a gyereknek, de igazából sok értelme sincs (a kapcsolaton kívül)

Egy év szopás után a tejben már nagyon lecsökken a tápérték, már nem immunizál, tulajdonképp nem sokban különbözik attól, mintha bolti tejet adsz neki.

Ha nektek fontos (a mama-baba) kapcsolat szempontjából, akkor csináld, de egészségügyi előnye már nincs.

(orvos)

2009. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Bátran szoptass! Rengeteg haszna van: védettséget ad bizonyos betegségekkel szemben, növeli a gyermek-anya kapcsolatot, kényelmes neked és a babának is, mindenütt meg lehet "etetni", nem is sorolom. Sajnos manapság nem nagyon divat, mert az anyák egy része a melle elváltozásától sipitozik és még le sem telt a szoptatási idő, máris a plasztikai sebészek névsorát böngészi. Akár három éves koráig is adhatsz neki cicit, ha amúgy rendesen eszik és jól érzi magát. Arról még nem is szóltam, hogy sok anya addig nem is lesz terhes, amíg szoptat, bár erre nincs 100 %-os garancia. Én így voltam!
2009. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Párom unokaöcsikéjét majdnem három éves koráig szoptatta az édesanyja. A végén már inkább problémák voltak a dologgal: a szopizás egyfajta kompenzációvá vált, ha rászóltak, rosszat csinált, akkor már hozta is a szopis párnáját és ment cicire. Szegény sógornőm valami hihetetlenül nehezen szoktatta le a ciciről (még 2,5 éves korában is éjjel 3x felkelt a gyereket megszoptatni, mert ha nem akkor hiszti volt), ill. próbálta, hogy nem kel fel, elkezdte volna leszoktatni, erre a kicsi egyszerűen átment éjjel a szobájukba és kiszolgálta magát. Sógornőm mesélte, h volt, h arra ébredt fel, h a mellén van a gyerek.

Most 4 éves a kisfiú, még mindig fel kell hozzá kelni éjaszkánként többször, mert bár már nem szopizik, folyton tejet inna.

2009. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Én 6 hónapos korig szoptattam. Szép volt, jó volt, de köszönöm elég volt! :) Már nagyon fájt a hátam, és a gyerek sem preferálta már. Minden tiszteletem azoké, akik "sokáig" bírják.
2009. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Én is feltettem ezt a kérdést már. Dettó ugyanez a tapasztalatom. Sajnos azt kell, hogy mondjam, egyik ismerősöm pl. azért kérdezte, mert rossz szándékú és mondta, hogy ne szoptassak, mert felesleges, aztán kiderült róla, hogy ő mindkét gyerekét 1 évig szoptatta. Szóval van olyan, aki irigy meg rossz szándékú és ezért csinálja. Én azt javaslom, hogy ne hallgass senkire, ez a döntés legyen az anyáé. Abszolút nem baj, ha 2 éves korig szopik. Ne foglalkozz azzal, hogy más mit gondol vagy mond. Van, aki meg lusta szoptatni. Olyan ne akarja már nekem megmondani, hogy mit csináljak. Sokan vannak, akik nem tudnak sokáig szoptatni, az más tészta. Ők nem is nagyon szoktak rosszmájúskodni. Inkább a lusta, rosszindulatú emberek tesznek ilyen megjegyzéseket.
2009. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg csak kíváncsiságból kérdik. Nem mindegy a szomszéd Jutka néninek, hogy a szomszédja meddig szoptatja a gyerekeit? Szerintem senki sem rosszindulatúságból kérdezi meg. (az, hogy azt mondja, ne szoptasd, na az rosszindulatúság, de a kérdés, hogy meddig akarod? az nem az)
2009. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
Védettséget nem biztos hogy ad. Az én testvérem is 3 éves koráig szoptatta mind a két gyerekét. De mióta abbahagyta állandóan betegek. 4 évesen tüdőgyulladás meg ilyenek. Szerintem 1 éves kor után már nem kellene egyáltalán szoptatni. Én 8 hónapos koráig szoptattam aztán nem kellett már neki, de még soha nem volt beteg a gyerekem.
2009. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
11:29 vagyok: 11:34: épp az mutatja, hogy adott védettséget, hogy csak szoptatás után lettek betegek. Egyébként én is úgy értettem, hogy olyan hangsúllyal mondják, hogy ""minek szoptatsz már?" "felesleges", ez rosszindulat. Az én fiam még csak 4 hónapos volt, bőven van még most is tejem és az ismerősöm mondta, hogy ő már rég abbahagyta volna a szoptatást, nagyon rá akart beszélni (mi köze amúgy hozzá?), aztán mástól tudtam meg, hogy ő sokáig szoptatott mindkettő gyerekével. Tömény rosszindulat van sok emberben, mert hogy nekünk ne legyen olyan jó, mint nekik.
2009. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!