Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttek ruháit hogy kell...

Újszülöttek ruháit hogy kell mosni, mivel?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy külön kell mosni és vmilyen spéci mosószerrel? 3 hónaposan már lehet olyan mosószert használni, mint amit mi? És milyet ajánlotok? A "babaszaggal" jól harmonizáló kéne...

+ Mindig vasaljátok a kis rucikat? Csak a fertőtlenítés miatt? Én utálok vasalni...


2011. nov. 13. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Persil sensitív folyákony mosószerrel mostam kb fél éves koráig coccolinó sensitív öblítővel kombinálva.ja és fél év után már a miénkkel együtt mosom folyékony Persillel de nem a sensitívvel már az öblítő viszont maradt.Vasalni már csak a bodykat szoktam meg az ágyneműt törölközőt.Most lesz 1 éves.
2011. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha valami sensitiv-et használsz, ne legyen agyonillatosított. Moshatod együtt a saját ruháiddal, de csak a "tisztákkal", szóval ne a kinti koszos aljú farmeroddal (de ezt gondolom mondani se kell :)). Nem kell külön mosni, hiszen utána úgyis ölbe veszed és hozzá fog érni a pólódhoz, pulcsidhoz a kis bőre.

Az én babám bőre nem bírta az öblítőket, egyiket sem, úgyhogy én ecetet használtam.

Nem kell túlaggódni ezt a mosás dolgot egyébként :)

Én a felső rétegeket szoktam vasalni, ne a gyűrött ruha legyen a babán.

Törölköző, ágynemű, stb ilyesmit én nem vasalok, hanem magas hőfokon mosok inkább.

2011. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14 honaposomnak meg mindig kulon mosom a ruhait a mieinktol, viszont szineset feheret egybe, sosem fogott meg semmi. Csak folyekony mososzert hasznalok (Arielt, mert en minden mastol pottyosodok), amig nagyon kicsi volt, addig oblitot nem hasznaltam a kicsinek, mert sokat hapcizott tole, vasalni pedig nem csak a fertotlenites miatt vasalok, hanem mert olyan szep, amikor nem gyurott rajta a ruha, pedig en is utalok vasalni.
2011. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Persil Sensitiv folyékony mosószerrel mostam a ruháit és Gabi öblítőt használtam kb.1éves koráig. Most 15hós a mi Ariel mosóporunkkal mosom a ruháit,de az övéit méég mindig külön.
2011. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja,és vasalni kb.3hétig vasaltam a rucikat,mert semmi erőm nem volt hozzá és rengeteg ruhát elhasznált egy nap.(kaki,pisi kifolyt stb.)
2011. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

külön mosom és ariel folyékony mosószerrel a színes rucikat és ariel porral a fehéreket..öblítő sensitívet használok.

Az én kislányom bőre háistennek nem érzékeny a mosószerekre hál'istennek.

7hós és én még mindig minden ruháját vasalom..én igy szeretem..:)

2011. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek. Akkor ariel és a persil a favorit, sensitive. Öblítő meg ha bírja a gyerek. A vasalást meg ahogy érzem:)

És a ruhákat 60 vagy még magasabb fokon mossátok? mert gondolom van piszkosabb (kakis, pisis) és csak simán hordott ruci, ha a szine engedi együtt őket inkább nagyobb hőfokon?(persze ha a ruha bírja)

2011. nov. 14. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:

fehéreket én 50 fokon a szineseket 30-40...

Majd amikor már eszik főzeléket,gyümölcsöt akkor néha 'drasztikusabb' hőfok kell vagy áztatás:)

2011. nov. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Direkt olyan ruhákat vettem neki amik nagyon magas hőfokon is moshatóak így mindig 60-95 fokon mostam őket egészen 1 éves koráig.
2011. nov. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!