Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzó babák anyukái! Ha a...

Fogzó babák anyukái! Ha a fogzás miatt étvágytalan a babátok, mennyivel eszik kevesebbet és mennyi ideig?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos kisfiam egy hete kb. a 1/2-ét eszi a szokásosnak. Normális ez? Főleg este nagyon rossz a helyzet, tegnap pl. 30 ml tejpépet tudtam csak beleimádkozni, a tápszert egyáltalán nem fogadja el, a kanalas ételt is kis mennyiség után elutasítja (50-60 ml). Emellett rengeteget iszik, az eddigi 1 dl folyadék helyett most megiszik 3-3,5 dl-t. Van összefüggés a nem evés és a sok ivás között?
2009. máj. 13. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:

attól függ, mit iszik! mindenképpen eltelíti a pocakját a folyadék. Viszont nem hiszem, hogy a fogzás miatt iszik, inkább a hirtelen jött jóidő miatt. Amúgy étvágycsökkenés nálunk is volt minden fogzásnál. Volt, hogy szinte egész nap semmit nem evett. Az első alkalomkor aggódtam, aztán mondta a doki, hogy ne erőltessem, meg fogja ő enni, ha lesz étvágya. ha nekem fájna a fogam, nekem sem lenne kedvem enni. Aztán így csináltam. szerencsére nekünk van favorit kajánk, a paradicsomos krumpli. azt bármikor képes megenni, így én ilyenkor mindig azt adok neki. abból egy-egy üveggel azért megeszik.

Ha semmiképpen nem eszik, de ilyen jó ivó, akkor most kivételesen szerintem adj neki gyümileveket. lehet kapni bébiitalokat, pl. őszibarack-nektár, és hasonlók, amik 100%-osak. ebben elég sok a tápérték, legalább valami kalória is kerül a szervezetbe.

A másik a narancslé, amit ilyenkor ajánlanak. állítólag étvágyfokozó hatása van.

2009. máj. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Teát szokott inni, a gyümölcsleveket sajnos még higítva sem issza meg, illetve kijön belőle.

Arra gondoltam, hogy azért ihat ilyen sokat, mert a tápszert sem issza, tehát más folyadék nem kerül be.

2009. máj. 13. 10:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 hétig alig evett, amikor a foga jött. Volt olyan nap, hogy üveg alma-banánpürét evett, emellett rengeteget ivott.

Kibújt a fogacska, aztán 1 hétig szinte nem győztük etetni.

Nyugi, ha iszik kiszáradni nem fog, a lemaradást meg úgyis behozza.

2009. máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!