Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta megszületett a babád,...

Mióta megszületett a babád, változott valamit a kapcsolatod az édesanyáddal?

Figyelt kérdés
Előtte mondhatom jó volt a kapcsolatunk, azóta viszont katasztrófa....Ha jön,már a frász kerülget,hogy megint itt van:(:(:(
2011. nov. 28. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem változott. Én annyiban változtam, hogy sokkal jobban értékelem a szüleimet. Előtte sem volt soha rossz a kapcsolatunk, csak így gyerek mellett megértettem, hogy mi mindent tettek értem, és milyen jó gyerekkorom volt.


Nálatok mi a baj?

Beszól? Irányít?

2011. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen szempontból szerencsém van, de a helyzet ismerős, mert az anyósomtól viszont kapom az ívet.


Gondolom túlzottan bele akar folyni a dolgaitokba és rád erőltetni az akaratát, igaz?

2011. nov. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont arra világít rá, hogy mi volt rossz a gyerekkoromban. Persze a miértekre a választ is értem már, de mégis azt hiszem, másképp csinálnám. Meg is próbálom másképp csinálni
2011. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha valamit nem tudtam,vagy nem voltam biztos, rákérdeztem, a váalsz általában mindig az volt,hogy nem emlékszik már rá,nem tudja stb.

Viszont pl. a hozzátáplálást illetően elég határozott véleményem van,azt mindig is kritizálja.

1 éves elmúlt a lányom, azóta csak ő létezik számára, meg nem kérdezi mi újság velem/velünk, csak az unoka, és az ő problémái.


Olyan,mintha elfelejtette volna,hogy lánya vagyok:(:(:(

2011. nov. 28. 12:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk érdekes ez a helyzet. Én terhesen határozottan antiszociális vagyok, egyszerűen nem viselek el még egy sima érdeklődést sem. Anyukám meg igazi paramami, naponta 3-szor telefonál, hogy hogyan vagyunk. Így jó néhányszor sikerült minden várandóságom alatt összeveszni vele.

Szülés után néhány hétig még gáz szokott lenni a helyzet, mert akkor meg a szoptatásra parázik rá. Igaz, hogy Ő nem tudott szoptatni, de nekem mindegyiknél rengeteg tejem volt/van. Na ez is jó kis feszkóforrás. Aztán szépen lassan mindig normalizálódik a helyzet, Ő megérti, hogy én nem szeretem ezt a túlaggódást, én meg elfogadom, hogy időnként rájön ez az érzés, és nem tud mit kezdeni vele.

Az aktuális baba 2 hónapos korára szoktuk újra gatyába rázni a kapcsoltunkat.

Monjuk Ő nem szokott túl gyakran tanácsokat adni, mert 5 gyerek mellett nekem jóval nagyobb a tapasztalatom, mint neki 2-vel, és ezt Ő is tudja, ráadásul látja, hogy jól működnek a dolgok.

2011. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom,sajnos nálunk is nagyjából ugyanez a helyzet.Jószerével csak a maga dolgai érdeklik,a munkahelye,h itt fáj-ott fáj,a macskái(!),stb..Gyerekneveléshez mit sem ért,gőzöm nincs,velem mit csinált anno,mivel azt mondják,ez olyan dolog,amit nem lehet elfelejteni..Néha osztja az észt,h szerinte be van kakálva a gyerek,és hogy tegyem tisztába,persze akkor is ezt mondja,mikor nem is kakás..Nagy csalódás volt ez nekem,mikor erre rádöbbentem,a gyereke születése után,h ő ilyen..Soha 1 órát még nem vigyázott a gyerekeimre,sztem nem is tudna,ha akarna sem..Soha,semmit nem vesz nekik,és nem is szeretek odamenni hozzá,mert a gyereke mindig meggajdulnak ott,érzik h ideges a mama,meg pakolásznak ezerrel,amit ő utál.Anyukám mindig azt akarja,h egyedül menjek hozzá,hogy tudjunk beszélgetni,az unkokákat kb. 1 héten egyszer viseli el.Nagyon szeretem őt,de nagyon nehéz ezt nekem elviselni:((( Anyósom nagy boszorkány,de le a kalappal előtte,ahogyan a gyerekekkel foglalkozik,meg amiket vesz nekik,és én azt hittem,h pont fordítva lesz..:(
2011. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"gyerekek",nem gyereke,ezt akartam írni..
2011. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó volt a kapcsolatom az Anyukámmal. 19 évesen költöztem el otthonról, de minden nap beszéltem vele (ezt a mai napig tartjuk). Mindig, mindent megbeszéltem vele. Amikor megszületett az első gyerekem rájöttem, hogy ő úgy gondolja, hogy még mindig Ő neki kellene lennie az elsőnek nálam. De ezt én már lehetetlennek éreztem. Sajnálom nálam mióta megvannak a gyerekek és van egy csodás férjem ők az elsők. És csak utánuk következnek a szüleim, testvéreim. Na ebből szokott lenni vitánk, de ez van. Amúgy néha-néha akad egy kis nézeteltérés közöttünk gyereknevelés téren, de én úgy veszem észre igyekszik nem beleszólni. Anyós olyan, mint a te anyukád. Konkrétan letolja az egyetlen fiát. Soha meg nem kérdezné, hogy hogy van. Amikor tudta, hogy bajban vagyunk, nincs otthonunk, de van egy gyerekünk és a pocakomban van a másik gyerekünk segítséget kértünk tőle, megkértük, hogy hadd költözzünk a kétgenerációs családi házába egy ideig. Simán nemet mondott. Szerinte jól móresre tanította a fiát, hogy kár volt egy olyan nőt választania, mint én. Azóta valamelyest javult a helyzet. Én alaposan megtartom a 3 lépés távolságot. A gyerekeket utálom hozzá engedni, de belátom, hogy a nagyik pluszt adnak az életükbe. Igyekszem róla szépen beszélni a gyerekeknek, igyekszem pozitívan látni a negatívat. Amúgy nagyon ritka az, hogy bármit venne a gyerekeknek. Leginkább ha mégis vesz valamit, akkor azt ott kell nála hagyniuk. Biztos játszik vele, míg nincsenek ott az unokák...
2011. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt mondhatom,hogy jobb lett!Mielőtt anya lettem pörgős életet éltem és jóval "vehemensebb" voltam.Elég nagy volt a pofám és ő ezt igen nehezen viselte.Napi rendszerességgel vesztünk össze.Mióta megszületett a kislányom(15 hós)jóval nyugodtabb,türelmesebb lettem és ez a kapcsolatunknak is jót tett.Persze vannak vitáink,mert próbálna irányítani bennünket és beleszólni dolgokba,de gyorsan "le tudom szerelni".Ezért vannak csak vitáink mostanában és nem veszekedéseink.Persze a kislányomat imádja!Jó...néha jön azzal,hogy 28 éve nem így voltak dolgok,te már kaptál ezt vagy azt enni,de betartja azt amihez én ragaszkodom.

Anyósommal talán szorosabb lett a kapcsolatunk,mióta megvan a Babónk.Ő addig sem szólt bele dolgokban és most sem próbálkozik.És imádja a lányunkat!

2011. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem sajnos katasztrofális lett a kapcsolatom az anyukámmal a szülésem után. Még az első gyermekem születésénél annyira nem is, de most a kistesónál már nagyon-nagyon éles a kontraszt. Itt lakik tőlünk kb. 10 percnyire, de havonta csak 1-szer jön át, akkor is már szinte én könyörgök, hogy jöjjön át, mert az unokáknak hiányzik. Szülés után semmi segítséget nem kaptam tőle, főleg anyósom és mostohaanyám jött segíteni, akik sokkal messzebb laknak. A nagylányom most lett ovis, egész nyáron mondogatta, hogy "igen, majd számíthatsz rám a beszoktatásnál, figyelek majd a kicsire". Erre a kezdés előtti napon este fél 10-kor közli, hogy másnap csupán 1 órát tud itt lenni, és utána egyáltalán nem tud jönni segíteni. Háááát, itt eldurrant az agyam és a több éves fájdalmamat a fejéhez vágtam. Ennek 3 hónapja, azóta nem beszélünk és letojja, hogy mi van velünk és az unokáival. Szóval nekem anyám egy iszonyatos nagy csalódás, mióta én is anyuka vagyok... :-((((
2011. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!