Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb 20 hónapos fiúk - lányok...

Kb 20 hónapos fiúk - lányok anyukái? Gyereketek nektek is huncut és rafkózik? Hogy viselkedik gyereketek? (LENT)

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha elmondok neki vmit, juszt is az ellenkezőjét csinálja és belenevet az arcomba. Van , hogy esténként mikor fáradt, bedühödik, akkor megtépi a hajam és megüti az arcom. Nem jellemző, de van ilyen is. Ezeken kívül nagyon mozgékony, nagyon értelmes, bármit megcsinál amit kérek tőle, egy dumagép és szeretem :)


Nálatok is van, hogy rosszcsont? Akkor miket csinál?


2012. jan. 5. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szokott huncutkodni a lányom, de sosem hagynám, hogy megtépjen vagy megüssön! Sem bedühödve, sem másként, soha, semmilyen körülmények között.

A rosszcsontkodás abban kimerül, hogy minden "nem, "nem", és egész testtel tiltakozik, ha valamit nem akar (pl pelenkázást) de rövidre zárom a vitát és viszem. Egy pillanat alatt elfelejti, hogy gondja volt :)

2012. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én sem hagyom hogy megüssön, de attól még előfordulhat. Akkor erélyesen rászólok és vagy beküldöm a szobájába, vagy én jövök ki onnan és mondom, hogy nem szabad, ez fáj anyának, bibi és szomorú arcot vágok.

Csak azt szerettem volna kérdezni hogy ez normális dolog e ez, másoknál is előfordul e.

Vagy esetleg vmi stressz lehet a gyerekben amit így vezet le?

2012. jan. 5. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom... Nálunk nem szokott ilyen lenni, de hallom másoktól is, hogy előfordul, de leginkább kistestvér születése után.


Lehet, hogy ..sőt biztos, hogy így vezet le valami feszültséget, mert ha nem ezt látja otthon vagy másoktól, tévében, hogy ütni kell, akkor csak van valami más oka. Mi lehet? Túl engedékenyek vagytok esetleg, és ha valamit mégis tiltani kell, az okozza? Csak ötletelek :)

Első.

2012. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, h egyszerűen iylen a vérmérséklete.

De nem szabad hagyni, jól csinálod, teljes ignorálás, és rájön, h nem jó ez a dolog.


az, h belenevet az arcodba dühítő dolog, de ne nevess vissza, hanem legyél szigorú, és mondd meg neki, h igenis megteszed, amit kértem.

Érdemes csak a legfontosabbakat tiltani, de azokat határozottan, és következetesen.


Nekem ha valamit nem tesz meg, akkor mondom neki, h rendben van, de akkor én sem teszek meg valamit.

Pl, kérem, h rendet pakoljon egy kicsit, ő persze dacol, h nem, rendben, addig nem nem ülök ide játszani veled, míg ez a kupi itt van.

Erre nyávogni szokott, h jaj, nem bírok rendet rakni, én még kicsi vagyok hozzá. A válaszom erre az, h oké, segítek, ha megkérsz.

Erre ő megkér, és fél perc alatt el is pakoltunk mindent, mehet a játék.

Azt kell tudatosítani, h dacolhat, de annak következménye van, dönthet így is, úgy is. Fontos, h tudja, h mi lesz a következmény. Ha nem teszi, akkor így járt, válallja és ész, legközelebb majd meggondolja.

Így vagyunk a büntisarokkal is, szólok kétszer, harmadszor már megemlítem, h mi lesz, ha nem teszi meg, ha még mindig nem, mehet büntibe.

Utána mindig megbeszélem, h mi történt, miért kellett ott ülnie, általában pontosan tudja. És utána megteszi:)

2012. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is igazi kis méregzsák tud lenni.Bizony előfordul,hogy csapkolódik,ha valami nem tetszik neki.Ő még nem tudja,hogy ez fáj,majd megtanulja.Amúgy szörnyű rafináltak tudnak lenni,rendszeresen kinevetnek engem is.
2012. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sosem ütött még meg engem és mást sem, dühöt sem láttam még rajta. Ha valamit nem tud megcsinálni, akkor hisztizik, de direkt nem bánt senkit.
2012. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is húszhónapos. beszélni még nem tud, szavakat 8 szókezdeményeket) már használ, mindent megértet velünk és ő is szinte mindent megért. Szerintem borzasztó rossz csont. Szokott dobálózni, ha nem tetszik valami és csapkodni is. Volt olyan eset, hogy elém szaladt, hogy lássam, amikor eldobja a játékát, erre hátat fordítottam, akkor felvette és megint elém szaladt, hogy megint előttem dobja el. Ezt még néhányszor megismételte. Elég temperamentumos kis kölyök. Bár én is az vagyok, igyekszünk őt nyugodtnak nevelni, de úgy tűnik nem az a típus. Több féle módszert próbáltunk már alkalmazni a hisztikre, csapkolódásokra, a megöleléstől a nem szabad, fáj-on keresztül a kimegyek a szobából-ig. Minden helyzetben mást igényel. rafkósan ő is vigyorog, ha csalafintaságot csinál és elszalad. A férjem számára ez még érthetetlenebb, hiszen ő szűz csillagjegyű, nyugodt, békés természetű ember. Viszont én is kis izgága, örökmozgó gyerek voltam. Felnőttnek sem vagyok egy túl nyugodt típus. Mindketten bikák vagyunk.

A rosszcsontkodásba pedig minden belefér. nyilván nem minden akaratlagos, de annyi mindent akar csinálni mindig... inkább kis bosszúságokat okoz néha...Pl. amikor kész lett a bekötött diploma munkám, a kezemben volt, éppen mutattam a férjemnek, ő oda szaladt egy filccel a kezében és belefirkált. El sem tudtam húzni... Ez csak egy. Mikor mit.

2012. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!