Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már 1 hónapos halláss...

Voltatok már 1 hónapos hallásszűrésen? Mik a tapasztalatok, mennyire megbízható a vizsgálat?

Figyelt kérdés

A jobb fülével minden rendben a ballal viszont vissza kell menni kontrollra 3 hét múlva.Semmi konkrét dolgot nem mondtak ,sok volt a lehet,talán....

Arra gondoltam,hogy esetleg fülzsír.Kitisztul magától vagy

rá lehet egy picit segíteni valahogy?


2009. máj. 27. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Csüt.-ön lesz 8 hetes a lányom, de nekünk még nem kellett hallásszűrésre menni. Furcsa, majd megkérdezem a védőnőt, hogy miért nem küldött még el.
2009. máj. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem mindenkinek kell menni h.szűrésre, csak annak akinél újszölött korában nem lett jó az eredménye.

Sztem megbízható a vizsgálat...ne izgulj minden rendben lesz

2009. máj. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem mindenhol csinálnak objektív hallásvizsgálatot (a szubjektív tesztet még a kórházban pár naposan elvégzik, de az nem megbízható). Mi pécsiek vagyunk, itt minden újszülöttet el kell vinni a gyermekkórházba műszeres vizsgálatra. A módszer teljesen megbízható, a fülzsír nem igazán befolyásolja az eredményt. Ennek ellenére azt mondom, előre nincs okod gyötrődni, mert évente az újszülöttek mindössze két-három ezreléke születik valamilyen mértékű halláskárosodással, tehát elenyésző a kockázat. Tudom, h' ezt könnyű mondani, és átérzem a helyzetedet (az én lányom majdnem meghalt a szülés után, és a mai napig képtelen vagyok idegroham nélkül orvoshoz vinni), de próbálj arra koncentrálni, h' csak az egyik füle gyanús, ott sem volt egyértelmű gond, mert azt rögtön mondták volna. Ezen kívül ma már nagyon fejlett műtéti technikák vannak, és ha most esetleg kiderül, h' valami van, akkor nagyon jó eséllyel meg tudják gyógyítani. De remélhetőleg erre nem kerül sor, és a legjobbakat kívánom!
2009. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi lett végülis a babáddal? Nekünk már 2x lett nem megfelelő az eredmény a bal fülével, most 10 hetes a pici fiam. 1 hét múlva megyünk harmadjára, ha az se lesz jó, Miskolcra kell vinnünk további vizsgálatokra. Tapasztalhatóan hall, a nagytesó folyton fölordítja, tegnap a tapsolásom fölébresztette. Azt mondják, gyakran nem sikerül ez a vizsgálat, de nekünk már 2x nem sikerült és aggódom.
2011. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: szerencsére a 3. vizsgálat sikerült, nagyon örülünk :)
2011. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!