Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekesek, több gyereket...

Többgyerekesek, több gyereket tervezők, miért vállaltátok/játok be?

Figyelt kérdés
Anyagilag megtehetitek vagy úgy gondoljátok, ahol egynek jut, többnek is jut? Vagy több gyerek több öröm és nem foglalkoztok a jövővel, majd alakul?

2012. jan. 21. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi most várjuk a harmadik babánkat,eredetileg kettő volt tervezve. De mégiscsak bevállalunk egyet még,imádjuk a férjemmel a gyerekeket. Ők is hárman vannak(fiúk) testvérek és látom rajtuk,mikor együtt vannak,hogy mennyire szeretik egymást. Nekem két fiam van,tök mindegy mi lesz a harmadik,de szeretném,ha a mieink is így szeretnék majd egymást. Nem vagyunk gazdagok,hónapról-hónapra élünk,de mindig van mit enni hónap végén is és meg tudom venni azt a napi gyümi-zöldsi-rudi adagot is a fiúknak. Ruhára is telik,spórolni épp nem tudunk,de megvan mindenünk,ami kell. Én 35 éves leszek jövő hónapban és még úgy érzem pont belefér az időmbe még egy gyerek. De több már nem lesz. Azt mondják ismerősök,hogy a három gyerek se kerül sokkal többe. Sok ruha marad rá, enni való neki is jut, az ovi féláras étkeztetésű lesz stb. Szóval nem vagyok nagyon megijedve(csak kicsit). A sok év múlva sorra kerülő iskoláztatásra meg még nem gondolok,soká lesz még. Ráérünk majd arról akkor aggodalmaskodni. Hát"röviden" ennyi.
2012. jan. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszerre jött a három :-)


Viccen kívül, nyilván nekünk is végig kellett gondolni a terhességem alatt, hogyan tudjuk ezt megoldani (ezeket most nem fontossági sorrendben írom!):

- anyagiak, körülmények milyenek (lakás, autó), esetleges váratlan helyzetekre felkészülni, van-e megtakarításotok? mi történik, ha férj elveszíti a munkáját, miközben az anya még gyeden/gyesen van?

- segítség van-e (férj, nagyszülők, más rokonok, bébiszitter)

- meddig akar / tud anyuka otthon maradni a gyerekekkel? ha sok évet, akkor utána lesz-e még esélye, lehetősége normális munkát találni?

- mennyi időtök van arra, hogy a gyerekekkel intenzíven, aktívan foglalkozzatok - sok éven át? (mindkét szülőnek, nemcsak anyának!!)

- mindenképpen több gyereket szerettünk volna, mert úgy gondoltuk a férjemmel együtt, hogy nagyon jó, ha valakinek vannak testvérei. Kiskorban és később is.

2012. jan. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk most jön a második. A legfőbb ok, hogy egyszer a szülők is elmennek és akkor legyen az életben még valaki, akire számíthatnak. Egy testvér sokkal jobb játszótárs, mint bármelyik márkás játék.

Nem vagyunk gazdagok mi sem, de amire kell, arra jut.

2012. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok pozitívummal jár a nagy család. Nekem csak egy gyermekem van, de alapból hármat tervezünk. Három testvérem van, és ők a legjobb barátaim a világon. Megbízhatóak, ugyanolyan értékrenddel, mint az enyém, mai napig kiváló a kapcsolat közöttünk. Gyönyörű gyerekkorunk volt együtt, pedig a szüleink nem voltak anyagilag eleresztve. Hónapról hónapra éltek, de nagy szeretettel neveltek fel, és ez a legtöbb útravaló, amit adhattak.
2012. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kerria ***** válasza:
100%

Szia, én még csak most vagyok itt az első babával, így nyugodtan mondhatod ne járjon a szám tapasztalat nélkül, és bizonyos szempontból ez igaz is, hisz még nem tudom hogy mi lesz akkor...DE amiért mégis hozzászólok:


Én egyke voltam - fiúsan lettem nevelve- így az oviban rendszerint sarokban álltam, mert megszoktam, hogy minden az enyém (szegény körülmények között éltünk), nekem jár az utolsó szó... stb., így rendszerint megvertem aki nem így látta a dolgot.

Nagyon sokszor voltam magányos, nem volt kivel játszanom, mindig igazodnom kellett más gyerekekhez...

Most itt vagyok, egyedül a nagyvilágban, a férjemen kívül nemigen számíthatok másra, így biztosak vagyunk abban hogy lesz kistesó, egy még mindenképp, de örülnék ha még kettő lenne, mert szerintem 2 vagy 3 az már nem sok mindenen változtat. Iskoláztatásnál is általánosban a könyvek valószínű ugyanazok lesznek, a ruhák... hát azt most az elsőhöz sem kellett vennünk, mert mindenkitől kaptunk, és ahogy az ő gyermekeik nőnek folyamatosan kapjuk majd a ruhákat (persze amíg én döntök az öltözésében, utána már biztos kérni fog ilyen-olyan ruhát), szóval egyedül a felsőoktatással járó nehézségeket, és anyagi terheket kell majd megoldani, de megtakarításunk pont emiatt is van...

2012. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Én is azt gondolom, hogy a legtöbb amit gyerek kaphat, h szeretik, foglalkoznak vele. Nyilván, ha ételre kell/sem jut, akkor meggondolandó, de mi kettőt minimum szeretnénk, annak ellenére, hogy még nincs saját lakásunk/házunk, nem tudjuk mit hoz a jövő (a kormány),de FP játékok nélkül is lehet boldog gyerekkora valakinek, az meg h ki mehet egyetemre majd, a jövő zenéje, 20évre előre értelmetlen tervezni (szerintem).
2012. jan. 21. 15:02
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
aztán ha bedöl a hitel, vagy munkanélküli lesz a férj, esetleg meghal, majd mehettek a fókuszba sirni és kérni másoktól. én mondjuk biztos nem fogok adni, mert én nagyon szegény vagyok, sajnos csak 20-22 millió, nem tudom pontosan mennyim van félretéve, lehet 24, franc tudja, bár most igy hogy ilyen magas a deviza, mégtöbb. szóval ez nem elég sajnos még egy gyerekre sem, mert munkám nem mindig lesz, meg nyugdijra is kell. szóval hajrá, akik nem félnek ettöl a helyzettöl, én nagyon parázok.
2012. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
kéne még vagy 60 millio, meg egy vállalkozás, ami hoz pénzt. nem keveset. akkor azt mondom én oké vagyok, de a gyerekre még akkor sem futná. ahhoz kéne még 50 milla, meg persze kedv is hozzá, ami nincs.
2012. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!