Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elárulná valaki hogy hogy...

Elárulná valaki hogy hogy hagyjam el az éjszakai szopizást? Nekem eddig még egyik szoptatott babámnál se sikerült, amíg szopiztak (1 éves korig vagy tovább) addig mindig keltek éjszaka 1-2szer.

Figyelt kérdés
Az orvos és a védőnő is meg más anyukák is csak ezt hajtják hogy hát hagyjam el az éjszakai szopit mintha rajtam múlna! Mikor megkérdeztem hogy dehát hogyan? A válasz: ne adjak neki. De akkor mégis mit csináljak vele ha sír és nem alszik vissza? Ez eddig nekem még sose sikerült, most a 3.at szoptatom épp.
2012. jan. 23. 09:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Cumisüvegre benne tea-víz egyebek nem szeretném rászoktatni. Cumija 3ból 2-nek van/volt.A harmadiknak ilyen alvós kendője volt azt gyűrögette. Máskor visszaaludtak/visszaalszanak ezen tárgyak segítségével de amikor eltelt a 4 óra és a szokásos szopi idő van éjjel, akkor nem alszanak vissza ezektől. Sírni hagyni az se a nekem tetsző megoldás.
2012. jan. 23. 09:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 27 hónapig szoptattam és az utolsó az éjszakai volt, amit elhagytunk. Az volt a "legfontosabb". Elaludni el is aludt, de ha éjjel megébredt, csak a cici volt, amivel visszaaludt pillanatok alatt, más semmi nem használt. Viszont azt volt már a legyorsabb is elhagyni. Mi a déli elalvás előttivel kezdtük (azok borzalmas hetek voltak), aztán jött az esti, viszonylag könnyebben és utoljára az éjszakai.

Én csak az elsőt erőltettem azt is a bölcsi miatt. A többivel úgy voltam, hogy mikor este kérte a cicit, akkor mondtam neki, hogy már nagyfiú vagy, anyának meg fáj a cicije. Egy idő után csak megsimogatta, adott rá puszit, hogy ne fájjon és elaludt. :) Éjszaka viszont ha ébredt, nem volt ilyen türelmes. Én vízre szoktattam át, most 3,5 éves, vizet már nem iszik éjjel, de még mindig kel 1-2-3 alkalommal és akkor mellé kell feküdnöm. :S

Szerintem gyerekfüggő, hogy melyiket hogyan lehet elválasztani és melyik szopizást lehet egyből kihagyni. Az én fiamnak napközben jobban el lehetett terelni a figyelmét, de éjszaka nem. És én sem hagytam sírni.

2012. jan. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a baj hogy nekem is felkiabálja felsírja a többit amúgy is olyan erős hangja van (úgy alapban) és arra nem visz a lélek hogy hagyjam. Nem tudom mások hogy csinálják ezt?? Múltkor is hallottam hogy valaki leszoktatta az éjjeli szopiról de hogy? Mit csinál helyette?
2012. jan. 23. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyuka külön szobába alszik. Apuka kel fel a gyerekhez, ha sír, nyugtalan. Elringatja, felveszi, sétálgat vele...visszateszi. Apukánál nem fog tejet keresni. Amúgy már nem az éhség miatt ébred, hanem megszokásból. Anyukát csak reggel látja viszont. Kb. egy hét alatt elérhető, hogy egyre kevesebbszer ébred a kisgyermek, majd az éjszakát is átalussza. 2 helyről is hallottam, hogy így szoktatták le a gyereket az éjszakai szopiról. A gyermekek már betöltötték az 1 évet,mikor ez történt. Szóval tuti, hogy nem éhség miatt keltek...
2012. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
értem, hát ez nálunk nem jöhet szóba. köszi a választ!!
2012. jan. 23. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!