Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti adnátok Sinlacot a 6,5...

Ti adnátok Sinlacot a 6,5 hónapos igény szerint szoptatott babának azért, hogy többet aludjon éjszaka?

Figyelt kérdés

Igény szerint szoptatom, együtt alszunk illetve nem alszunk, mert óránként kér cicit már hetek óta.(eddig 2-3x kelt éjszaka) Nemrég kezdtük a kóstoltatást.

Sinlacot ajánlottak, de nem tudom jót teszek e hogy tápot adok neki...viszont nagyon kimerült vagyok.

Kb. 2 éves koráig, vagy azon túl is szeretném őt szoptatni.


2011. dec. 12. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld ki...én is adtam fiamnak tejpépet, de mondjuk 2 hét után totál ráunt, nem volt hajlandó megenni, gondolom mert azért az is "mű"...viszont valami laktató "vacsi" jó lenne.Miket eszik már?

14 hónapos a fiam és lelkesen szopizik:)

2011. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha van elég tejed, akkor a helyedben nem adnék neki csak azért, hogy többet aludjon.

Esetleg próbálj meg valamikor (tudom, hogy kb lehetetlen.. ) lefejni napközben tejet és azt add oda neki, hogy tudjatok pihenni.

Ha viszont azért kér óránként enni, mert csökkent a tejed mennyisége és nem tud jóllakni igazán, akkor valamit csak tenni kellene.

Még az is lehet, hogy növekedés ugrása van, amikor hirtelen több táplálékra van szüksége és a változatlan mennyiségű tejed nem elég neki. Ez a verzió viszont általában néhány nap, esetleg 1 hét alatt meg szokott oldódni...

Mennyiséget eszik minden órában, vagy csak cumizgat és nyugtatásnak kell neki?

2011. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Délelőtt gyümölcsöt, koradélután főzelékfélét. pl. almát és krumplit sütök a sütőben és azt turmixolom, ma gesztenye alma-ez üveges volt és nagyon izlett neki.
2011. dec. 12. 19:05
 4/17 A kérdező kommentje:
Éjszaka szerintem csak komfortszopizik. Szinte egész éjjel a szájában van. Nem sirva ébred, hanem bújik hozzám, kéri a cicit.
2011. dec. 12. 19:08
 5/17 anonim ***** válasza:

első vagyok..lehet a foga jön?akkor általában rosszabbak az éjszakák.

Nem cumizik esetleg?Mert akkor megpróbálhatnád hogy azt adod neki, és esetleg magad mellé fekteted.Nálunk ez bejött mikor már nagyon kivoltam.Persze eleinte sírt,hogy nem cicit adok neki, de aztán szépen aludt.Neki is fontos, hogy aludjon éjjel!!

Amúgy ügyesen eszik a leírtak alapján, nem hinném, hogy éhes.Talán annyit csinálhatnál, hogy későbbre teszed a főzeléket, hátha mégis az a baj, bár nem hinném.

Ebben az esetben viszont nem adnék sinlacot...

2011. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem cumizik.

Köszönöm a válaszod kedves "első". Csak azért gondolkodtam el a Sinlac-on, mert 7. hónapja nem aludtam 2-3 óránál többet egyuhzamban és kezdek kimerülni...

2011. dec. 12. 19:26
 7/17 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok és teljesen megértelek!!Ha úgy gondolod, hogy attól jobban fog aludni, akkor próbáld ki, veszíteni nem fogsz vele, a tejed biztos nem fog elmenni.

Viszont ha tényleg konfort szopizásról van szó, akkor hiába "tömöd meg" úgy is fel fog kelni...Egyik barátnőmnél is ez volt, mikor már nagyon kivolt kipróbálta azt a módszert, hogy éjjel nem szoptatta meg, hanem megnyugtatta.Az ő babája sem cumizik,szépen megnyugodott a ringatásra egy idő után.Azt mondta hogy az első 1-2 éjjel nehezebb volt, de utána már nem ébredt éjjel a lánya.

Hát ezt most vagy kipróbálod, vagy nem, csak leírtam, hogy van akinél bejött:)

amúgy kitartást,tudom milyen rossz mikor az ember nem tud aludni:(

2011. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 krisztivan ***** válasza:
Komfortszopizik ezt te is tudod.Ne kapjon éjszaka cicit csak 1-2X,nem lesz könnyű de neki és neked sem jó a kialvatlanság.Adhatod a sinlacot de nem gondolom hogy attól aludna.Sok sikert és kitartást(máshogy nem megy).:-)
2011. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nyilván valami zavarja az éjjeli nyugalmát,fogzás,mozgásfejlődés,hozzátáplálás megkezdése stb


Kérdezz szopis tanácsadót.


[link]

2011. dec. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 alaszka ***** válasza:
Enyém is 6 hónapos, és ő is gyakran csinálja ezt, ő is velem alszik. Én az első babámnál adtam Sinlacot, két hétig ette meg, de addig se aludt jobban éjjel. Kipróbálhatod, de szerintem se az éhség miatt ébred fel éjjel, hanem mert érzi hogy közel vagy, és akkor már miért ne kérne cicit. Ugyanebben a cipőben járok én is, de nincs szívem megvonni tőle...egyszer majdcsak kinövi...
2011. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!