Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell tejterméket...

Mikortól kell tejterméket adni, ha még aktívan szopizik az 1 év körüli baba?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szopi mellett tejterméket már rég be kellett volna vezetni, bár nem írtad kap e valamilyen nemü tejterméket, vagy csak tejet nem


Ha tejet nem kap nme gond szopizik de már a szervezetének kelett hogy találkozzon tejtermékkel.

2012. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elnézést, nem jól fogalmaztam, tejre gondoltam a tejtermék alatt. :-O


Ilyen esetben egyébként mikor kell elkezdenem tejet adni? Amíg szopizik addig ne? De mi van akkor, ha mondjuk 2 éves koráig óhajt szopizni?

2012. jan. 26. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:
nem kell neki adni, nincs szüksége rá. a tejedben benne van minden fontos tápanyag, minek adnál neki még pluszban tehéntejet is.
2012. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. a kisfiam 2,5 évesen ivott tehéntejet először, mikor elhagyta a szopit. józan ésszel gondolkodtam és arra jutottam, hogy oké, hogy az ember issza a tehéntejet, mert finom, de alapjában véve az anyatejet találta ki a természet az emberek számára. És mivel szopizott a kisfiam, ezért nem ivott tejet. Tejbegrízt az evett olyan 20 hónapos kora körültől, spenótot, sóskát és házi sütit is evett, már 1 éves korától, de reggeli tejet, kakaót, ezt-azt nem kapott.
2012. jan. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jó ez a kérdés.

barátnőm éppen napokban kérdezte hogy ő szoptatja egy évesét, akkor ugye másként kell táplálni? ő még semmilyen tejterméket nem adott a kicsinek. sem rudit, sem joghurtot, semmit. én nem tudtam mit felelni, nekem csak 5 hónapig volt anyatejes a picim.várom a válaszokat kíváncsian.

2012. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 27 hónapig szoptattam. Az oké, hogy az anyatej helyettesíti a tejet, de attól még be kell vezetni a tejtermékeket (túró, joghurt, sajt, stb.). Ezt leginkább az utolsó válaszolónak írom. Azért ennyire nem különbözik a szoptatós hozzátáplálás. :)

A tehéntejről egyébként megoszlanak a vélemények. Van aki 3 éves kor előtt nem is ajánlja. Én 1 éves kora utána kezdtem adni, a délutáni szopit úgy váltottam ki, hogy nem szopizott, hanem tejet, kakaót kapott. Egyébként lehet adni junior italt is, ez inkább tápszer, vagy kecsketejet, állítólag jobban hasonlít az emberi tejhez az összetétele, vagy szójatejet. Így végülis maga dönti el, hogy hogyan csinálja. :)

2012. jan. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!