Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 7 hónapos lesz...

Mea13 kérdése:

A kisfiam 7 hónapos lesz anyósomék meg a gyerekes barátnőim azt mondják h nyugodtan adhatok tejet neki de én nem tudom mert össze-vissza halok mindent, Ti mit javasoltok mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg tejterméket: natúr joghurt első körben, majd túró, sajt. Tejet semmiképpen sem. Enyém 10,5 hós és a vnő most mondta, hogy ételben már kaphat tejet, de inni ne igyon 2 éves koráig.
2012. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
jelenlegi állás szerint 1 éves kortól ajánlott a tej, a savanyított tejtermékeket viszont elkezdheted adni nyugodtan
2012. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Nyugodtan adhatod,mert semmi baja nem lesz tőle. Csak újabban semmit nem ehetnek a babák a tápszereken és mesterségesen gyártott ételeken kívül.

Mi is és az elődeink is tejen nőttünk fel,és nem lettünk sem allergiások,sem betegek.

2012. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Én nem adtam, de nem azért, mert "nem lehetett". Régen is adtak tejet a pici babáknak, és semmi bajuk nem volt. Egyébként ha bevezeted, akkor először más tejterméket javasolnék, és csak utána a tejet, abból is a feleset, forralva.
2012. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány mai állása szerint 8 hós kortól ajánlott csak bevezetni a tejtermékeket (sajt, joghurt, túró) és 1 éves kor után a tejet.

Régen már akár 3 hós babáknak is adtak ún, feles tejet.

(Anyukám szerint én is nagyon szerettem és nagyon boldog, egészségben eltöltött gyerekkorom volt, csak nagyobb kamaszként lett egy csomó bélproblémám, amikor eltiltottak a tejtől, azóta nem iszom, és a gyerekem is csak egy éves kor után kapott.)

2012. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

Mindkét gyerekemnek adtam már ennyi idősen tejet, egyiknek sincs baja.

Kicsit túl van már lihegve ez az egész mit szabad és mit nem dolog. Azt felejtik el közölni az emberekkel, hogy nem attól lesznek allergiások a gyerekek, hogy korán kapnak x vagy y ételféleséget, hanem attól a sok mesterséges sz--rtól amit a tisztességes ételek helyett kapnak.

Tudományosan bizonyított tény pl., hogy amíg egy anyatejes kisbaba bélflórájában óriási a probiotikumok aránya és egyáltalán nincsenek az ún. rothasztó baktériumok, amelyek sok problémáért (pl. a rák is! idetartozik) felelősek, addig a tápszeres babák tápcsatornájában már néhány napos korban kimutatható.

A babaitalok, tejpépek és hasonlók kész tragédia. Igaz, a normál élelmiszerekkel is nagyon vigyázni kell az adalékok miatt, de tudatos vásárlással azért elkerülhetőek.

Az első gyerekemnél még nagyjából betartottam az ajánlásokat (nem teljesen), lett is egy rossz evő gyerekem... A másodiknál csak az ösztöneimre hallgattam, meg a gyerek jelzéseire, neki minden étel finom, mindent megeszik és természetesen ő sem lett allergiás semmire.

2012. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat, joghurtot már adtam neki és semmi baj nem volt.akkor kóstoltatom majd vele a többit is. köszönöm még egyszer!
2012. jan. 26. 17:28
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Én 1 éves korától adtam a kislányomnak bolti tejet.Nem hígítva.2.8-ast felforralva.Nem tartom magam fafejű anyának de én 7 hónaposan még nem mertem volna neki tejet adni.De te tudod.
2012. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Én nem adnék 1éves kor alatt tejet. 13hós volt a lányom mikor elkezdtük bevezetni.
2012. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A harmadik és a hatodik válaszolóval értek egyet.
2012. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!