Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdjek anyósommal?

Mit kezdjek anyósommal?

Figyelt kérdés
Szerinte másfél éves babám mellől el kénem mennem dolgozni, mert egész nap nem csinálok semmit. A házimunka és a gyereknevelés nem munka. Nincs jogunk a babával enni mert nem dolgozunk, elmehetne a lányom is fóliába, paprikát már tudna válogatni, már lehetne végre szobatiszta,mert a pelenkáért sem dolgozott meg. A városban is elterjesztette,hogy a gyerekem fogyatékos, mert vak,pedig csak a gyerekorvos mondta,hogy a gyerekek újszülöttként még csak 20 cm-re képesek fókuszálni, ebből leszűrte,hogy vak, és másoknak azóta ezt terjeszti. Szerinte csak a havi jövedelem számít,csak a fia dolgozik, ezért semmire se vagyok jó a gyesemmel, pedig a lakás tehermentes és az enyém, minden berendezést én vettem, a fia adósságait is én fizettem. Amúgy anyósom szellemi fogyatékos, férjemet sem ő nevelte,hanem a nagymama(nem is tudhatja mivel jár egy gyerek),a testvére még saját gyermeke megöléséért is ült börtönben,a másik gyerekét meg kukába dobta, szóval ők egy ilyen család, de én vagyok a szálka a szemükben. Szerencsére férjemmel jól elvagyunk,de azt mondja,hogy csak nem tilthatom el anyósom az unokájától. Még volt sok beszólása, de nincs hely részletezni! Mégis mit kezdjek a helyzettel?
2012. jan. 28. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Na hallod nekem is van egy elég furcsa anyósom,de ez még rajta is túl tesz,nem irigyellek.

Gondolom az ilyennek hiába magyarázod el normálisan a dolgokat úgy sem értei meg.

Vele laktok?

Mondd meg egyszerűen neki,hogy ne szóljon bele a családi életetekbe.Látogassa meg az unokáját és ennyi,titeket hagyjon békén.A férjed nem tudna vele beszélni?

2012. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben menekülnék! :S
2012. jan. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azta! Sajnálom. Persze, el nem tilthatod, de azért kerülheted a találkozásokat...Kezdeni, mármint változtatni rajta amúgy sem lehet. Még vitatkozni sem érdemes vele, ha még azt sem értette meg, amit az orvos mondott, ki tudja mit venne le belőle. Talán a párodat megkérhetnéd, álljon ki melletted, magyarázza el ő a dolgok állását, hátha neki elfogadja. Kitartást!
2012. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ert! Amúgy meg az enyémnek már nincs kedve dolgozni, de még nem jogosult nyugdíjra, így azt találta ki, hogy én szüljek már, és dolgozzak a szülés után, ő meg otthon marad a kisbabával...
2012. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Elsőnek:nem vele lakunk, még csak az kéne! Egy faluban laknak apósommal tőlünk 30 km-re, de mindig ide, a városba járnak bevásárolni, ekkor jönnek hozzánk is.

Utolsónak: A te anyósodnak is jó az elképzelése! Gondolom rohansz szülni, hogy otthon lehessen a babával!

2012. jan. 28. 12:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hidd el, ez csak sokkal rosszabb lesz, tapasztalat. Ne várd meg és ne engedd, hogy tönkretegye a kapcsolatotokat. Persze, ha jól bánik vele a gyereket láthatja, vigye apuka hozzá, te határozottan közöld, hogy nem akarsz egy idegroncs lenni, mondjon ki mit akar. Nekem ráment erre a kapcsolatom, a fiamat egyedül nevelem, de tudod mit, ha nem így lenne, biztosan itthon maradnék vele 3 éves koráig, ezt az időt neked senki nem adhatja vissza és a gyerekednél sem pótolhatja senki, fontos a közösség is persze, de mindennek megvan a maga ideje, ne hagyd magad, állj a sarkadra.
2012. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem bízom rá a gyereket. Azt mondta,hogy nem kell neki kiságy, meg kell neki mondani,hogy ne guruljon le a nagy ágyról, nem kell neki pelenka,mert nem érdemli meg, mert nem dolgozik, ő szívesen vigyáz rá,ha kell, berakja a tyúkok közé és onnan nem tud kiszökni, jól el fog játszani ott az állatokkal. Már megszületése után etette volna pörkölttel,nem érdekes,hogy nem volt foga kisbabámnak, azt mondta,hogy ő sem szoptatott és férjemnek sincs baja. Az más,hogy a nagymamája tehéntejjel itatta, hisz akkor még nem volt ennyiféle tápszer. Szóval nem bízhatom rá, magára sem tud vigyázni, még egy csekket se tud kitölteni,mert nem tud írni-olvasni. Beszéltem már erről férjemmel,csak az a gond,hogy apósom egyre rosszabb állapotban van, tehát nemsokára ránk marad anyósom és hát igaza van férjemnek,hogy mégis az anyja,de még ő sem akar vele lakni. Elég érdekes helyzet!
2012. jan. 28. 13:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Ásd el a kert végébe ;) Na, viccet félre téve, menekülj, amíg csak tudsz. A férjednek próbáld meg elmagyarázni, hogy mi is a helyzet. Ugyan olyan "értékű" ember vagy,m int b árki más. A gyerek nevelés, és a házimunka is fáradtságos dolog. Nem kell eltiltani a gyereket, de egyedül sem hagynám vele. Engedd el a füled mellett amit mond, ha a férjed nincs otthon, ne is engedd be, tegyél úgy, mint ha otthon sem lennél, a férjednek meg majd azt mondod, sétálni voltál...
2012. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért ne tilthatná el tőle? Én biztos megtenném,ha már a párom se tud rá hatni!


Mit szól ezekhez a férjed amikor anyósod azt mondja,hogy a gyerek nem dolgozott meg a pelenkáért?

Sajnállak,hogy ilyen családba kerültél!

2012. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nagy vita volt a családban az apa vallása miatt és persze igy a gyermekünk vallási hovatartozása miatt. ennek az lett az eredménye, hogy a férjem megtiltotta, hogy haza menjek a babával a családomhoz. max. akkor láthatják a picit, ha ők ide utaznak és azt is, csak addig, amig a kicsi nem teljesen érti, hogy mit beszélnek neki! az egészben a szomorú, hogy részben egyetértek vele a tiltás miatt! jah, és itt leginkább a gyerekünket védi!
2012. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!