Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ennyire nehezek a...

Miért ennyire nehezek a hétköznapok? Korai lett volna nekem a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

17hósomon nap mint nap kiakadok!:( Most pl egy egyszerű dolog, pelenkázás. Tiszta kaka volt az egész segge, még a fütyije is, és persze hogy akkor kell hozzányúlnia,és utána miután elhessegettem egyből megy a szájához. A kutya táljából kiönti a vizet, a kajás edényébe belenyúl hozza ki a kezébe a kutyakaját, a wc kefét napjába 10szer szedem ki a kezéből. És akkor már persze hogy üvöltök vele :( amivel tudom hogy semmit nem oldok meg de hát könyörgöm azzal takaritjuk le a wc-t!!!! :((( Annyira sokszor idegesit szegénykém:(


Az ebédlőasztalt rendszerint tánctérnek használja. A virág alól kiszedi a földet. És tudom hogy mindezt aztért csinálja mert figyelmet igényel de nekem is haladni kell a házimunkával. Nem tudok mindent akkor csinálni mikor ő épp alszik.


Próbálok menni, kikapcsolni, levezetni a feszkót, de ez nem mindig megoldható.

24 éves anyuka(?)


2012. febr. 15. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Muszáj lesz pedig levezetned valamivel a feszültséget. Már abból, ahogy írsz kiderül, hogy mennyire feszült vagy. (tiszta kaka az egész SEGGE??) Jó, nem akarok szavakon lovagolni, de nekem ez durva kifejezés ilyen pici gyereknél.

Nincs segítséged? Szülők, tesók, apuka? Próbálj megnyugodni, mert ez ennél mindig csak nehezebb lesz és a gyerekednek egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyukára van szüksége. Kitartás! :)

2012. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Ne aggódj, én 32 vagyok, és 18 hós a kislányom, hasonlók vannak nálunk is. :-)) Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ugyanezen velünk is átmentek a szüleink, illetve hogy vissza fogom sírni még ezt az időt, nálunk szeptemberben érkezik a kistesó.

Tényleg csak azt lehet mondani, hogy próbálj lazítani és nem üvöltözni a kisfiaddal, szerintem még jó páran meg fogják itt erősíteni, hogy náluk is hasonlóan telnek a napok. :-)

2012. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Ennyire aktív 17 hónaposan? Meg felmászik egyedül az ebédlő asztalra? Ez igen, ez nem semmi. Szerintem csak az az egy esélyed van arra, hgy ne romboljon folyamatosan, hogyha hátrahagyod a házimunkát, és leülsz vele játszani. Olvassneki mesét, vagy rajzoljatok, vagy építőkocka, kisautó,stb. Unatkozik egyedül és azért randalírozik. Na meg persze már rájött, hogy ezzel téged totál kiakaszt. Vedd a kezedbe az irányítást,mert már nagyon korán a fejedre nőtt.
2012. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Én is 24 éves vagyok, és bár az enyém csak 3 hónapos, de épp egy költözés kellős közepén vagyunk, ráadásul apa dolgozik, szóval itthon güzmülök egyedül a takarítással, dobozolással, pakolással - a kiscsaj meg bekapott egy náthát, úgyhogy tiszta nyűgös szegénykém, ha leteszem egyből sír (pedig amúgy nyugodt baba), engem meg hajt az ideg, mert holnap estére mindennel készen kellene lennem, pénteken reggel jönnek elszállítani a cuccainkat. És még sehol sem tartok, gondolhatod...

Úgyhogy én megértelek, vegyél be napi 3x1 magnéziumot, szúszáá, és próbálj valami olyan elfoglaltságot kitalálni a picúrnak, ami leköti. Próbáltad már bevonni a házimunkába? Pl. hogy segítsen neked a vasalásnál, ő hajtogassa a ruhákat (lesz, amilyen lesz, egye kutya, de legalább addig is elfoglalja magát). Vagy főzésnél ő csippentse bele a levesbe a sót, borsot, egyebet, stb.

2012. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Anyuka ? - Ezt felejtsd el. Anyuka vagy IGEN, egy nagyon aktív gyerkőccel. Szerintem is az a megoldást, hogy a házimunkát a minimálisra csökkented vagy akkor csinálod, ha van segítséged. Főzz gyors kajákat, addig tedd be a járókába, kiságyba (bár ha az étkezőasztalra felmászik, nem tudom ezek visszatartják-e). Vagy akkor csináld mikor alszik. A többi időben meg játssz vele és ne azon agyalj mennyi dolgod lenne. Sétáljatok nagyokat, hogy jól elfáradjon és utána hát hosszabban alszik. Persze ez most ebben a vacak időben nem megoldható. Kitartás!
2012. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

A wc-kefe hogy kerül a kezébe? Egy helységben van a wc a fürdőszobával? Ha nem csukd be az ajtot,ha igen,tedd magasra a wc kefét ahol nem éri el.Max fél év és megérti hogy ahoz nem nyulhat.

Az ebédlőazstalra hogy mászik fel? Vagy a nappaliban levő kisasztalra gondolsz? Mert mi azt likvidáltuk amég picik a gyerekek.Ha a konyhaasztalra gondolsz oda azért idő felmásznia,mert székre kell állni,meg minden,azt csak észre veszed...

A virágokat is likvidáld,tedd magasra mait tudsz,nekem sincs a földön semilyen.

A kutya táljait is probald olyan helyre tenni ahol a gyerek nem fér hozzá,de max fél év és szerintem arrol is megérti hogy en másszon bele. Ez egy ilyen időszak. Tul kell élni.

2012. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Ebben a kórban minden gyerek ilyen,minden érdekli,mindenhez hozzányúl,mindent megkóstol.Próbáld meg bevonni őt is a házimunkába.Számodra meg ajánlani tudom a Valeriána tablettákat kicsit másképp látod majd a dolgokat tőle:)

Nekem is 16 hós a kiscsaj és a szekrényeket kipakolja,kukázik stb. jobban haladnék a dolgaimmal ha nem kéne félpercenként Őt lessem,de megoldom valahogy,igaz estére valahogy még szeretném ha a napom nem csak 24 órából állna.


A dűhödet ne a picin vezesd le,mert nem jó neki se és neked sem,mert lelkiismeret furdalásod van utána.

2012. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, miért ne lehetne a babának is segge ? :))) az enyémnek is van, kis fokhagymagerezd... Na mindegy.

Sztem ugyanaz lehet, mint nálunk, hogy én alapvetően sem vagyok túl sok türelemmel megáldva, ehhez képest a gyerek pedig egy igazi eleven ördögfióka. Én annyit tudtam tenni, hogy mindent, tényleg mindent elzártam, amivel bajt tudna csinálni, ezen kívül pedig naponta kb 2szer pakolok össze utána, mert különben az egész napom katasztrófa elhárítással telne.

Nálunk cica van, a kislány az ő kajáját szórja szét, dobálja bele a vízbe, szerintem már evett is belőle. Tévét kapcsolgat, fiókokból kidobál mindent, kalapál, bútorokon ugrál, és rohadtul nem érdekli, hogy én mesét akarok neki olvasni :). Evést meg pelenkázást nem is részletezem inkább.

2012. febr. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A tiszta kaka a seggé-be igazad van:/ Kicsit erős volt de ha ez az igazság?:)

Annyira aktiv a fiam hogy még nagyon játszani sem tudok vele mert semmi nem érdekli! Meséket jóformán magamnak olvasok ha egyáltalán nme tépi ki a kezemből a könyvet!

A játékokat inkább söpri, és dobálja (vagy nekem vagy a csóri kutyának). Próbálom neki a szinek formákat tanitani de az sem érdekli. A rendetlenség tevés, az nagyon megy. Meg birkózni is nagyon szeret. Dehát nem állhat az egész napom abból, hogy dobálom és gyömöszölöm.


Amugy jó gyerek csak ha nincs meg a kellő figyelem akkor rendetlenkedik! És a sok rendetlenkedésből olyan reakcióim vannak amitől saját magam megijedek:( Sokszor ugy érzem tényleg korai volt.:(


Apa nem tud segiteni mert dolgozik reggeltől estig. Ha meg este 8 kor hazaér megy is az ágyba, ugyhogy szinte egész nap én vagyok vele, és semmi esély arra hogy feltöltödjek.de ha el is megyek 3 nap után ujra leszivva érzem magam, ugyhogy nem látok ebből kiutat. Várom hogy nagyobb legyen és jobban le tudjam kötni,és bevonni a házimunkákba.

2012. febr. 15. 12:57
 10/19 A kérdező kommentje:
Sarokülős ebédlőasztalunk van. A padra felmászik nagyon könnyen mert magas gyerek, és már hipsz hopsz az asztalon találom, és a virág az asztalon van, nem a földön. Az asztalt nem tudom arrébb tolni hogy ne tudjon rámászni mert nagoyn kicsi a hely. A fürdön meg ideiglenes megoldásként (átépités miatt) nincs ajtó igy nagyon könnyen bejut:(
2012. febr. 15. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!