Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétgyerekes anyukák! Hogyan...

Kétgyerekes anyukák! Hogyan oldjam meg az esti rituálékat egy kétéves és egy egy hetes mellett egyedül?

Figyelt kérdés

Mi legyen a sorrend?Egyszerre fürdessek?Vagy egymás után?

Fogalmam sincs hogy csináljam, hogy a nagyobbik normális időben vacsizzon, a kicsi szopizzon stb.

Ti hogyan oldjátok meg?


2012. febr. 17. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre semmiképp, egymás után. A kicsi úgyis egész nap csak alszik. A nagy vacsiját úgy időzítsd, hogy a kicsi aludjon. Így a vacsora letudva. A fürdést csinálhatod úgy, hogy kaja után a nagyot hagyod egy kicsit játszani, azaz ne egyen későn, addig a kicsit megfürdeted, megszoptatod és mehet is vissza aludni. Így utána a nagyobbal tudsz foglalkozni.
2012. febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyedül biztos nagyon nehéz lehet, de ez attól is függ, hogy a nagyobbik mennyire van el egyedül(nekem is 2,5 éves a nagyobb, és rettentő anyás. Szóval hiába van apa, aki segít, nagyon sok mindent csak én csinálhatok).


Szerintem a nagyot fürdesd meg először, addig a pici aludhat, vagy ha nem is alszik de a kiságyban csak elvan.

Aztán bevonva a nagyot fürdessétek meg a picit, és mint írtam, ha egyedül nincs el, akkor ültesd magad mellé és jöhet a szoptatás.


Aztán jöhet az esti kakaó v tej a nagyobbnak(ha még iszik), és ő is feküdhet.

2012. febr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor ezt így kipróbálom.
2012. febr. 17. 11:37
 4/11 A kérdező kommentje:
A nagy teljesen elvan újabban egyedül.
2012. febr. 17. 11:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Amíg a kicsi evett aludt, addig az esti fürdése 10kor volt, akkor csendesedett el ő is, én is.

Amikor a nagy vacsizott(6-6:30kor van vacsi nálunk), akkor még aludt, aztán a kicsi szopizott, aludt, ahogy letettem ment a nagy fürdeni, így az ő esti rituáléja nem változott. Fürdés után a nagy segített megágyazni, letettem aludni, én is rendbe raktam a dolgaimat, mosogattam, teregettem, ébredt a lány, addigra a kád elő volt készítve, amíg élvolt az ágyban addig a vizet is gyorsan megcsináltam neki, fürdött, és szépen elmentünk aludni.

Ahogy nőtt, úgy jött előrébb a vacsora, az esti fürdése is. Mindig egy picit, amíg csak kúszott a kicsi, addig a bébihordóban figyelt minket(simán bemászott a nyakig vizes fürdőbe...), rendbe tettem a nagyot, letettem az ágyába, megfürdettem a kicsit. Most 1évesen együtt zuhanyzik a tesóval(nagy fogat mos először, utána egymásmellé pakolom a kicsiket, nagyot lemosdatom, a kicsit levizezem, addig a nagy locsolja a környéket meg magát, amikor a kicsi is tiszta a nagy megkapja a törcsit, a kicsit kiveszem utána a nagyot, behozom őket a szobába, kicsi törlés-öltözés, addig a nagy egész ügyesen próbálja a törölközést, aztán őt is rendbe teszem, ágyazunk, alszanak. Én meg futkosok még egy kicsit.

2012. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pont két év van a nagyobbjaim között és mindig is egyedül fürdettem őket. Az enyémek egyszerre fürödtek, a nagy a nagy kádban, a kicsi mellette az állványos kiskádban. A mosógép tetején volt egy pelenkázó.

Fürcsizett a kicsi, megtöröltem, fölöltöztettem, akkor még nem esett le a pelenkázóról, később amikor már inkább mozgolódott, bevittem a babakocsit, abba raktam bele, amíg a nagyot is lemostam, megtöröltem, fölöltöztettem.

Aztán a nagyobbom mesenézés közben vacsizott a nappaliban, én ugyanott szopiztattam a kicsit. Az bealudt cicin, átvittem a szobájukba, leraktam, akkorra végzett a nagyobb, fogat mostunk, vittem őt is altatni.

2012. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
egymás után, először a nagy fürdött, utána mesekönyveket nézett az ágyban, amíg végeztem a kicsivel, és megitta a kakaóját. amiko kész volt a kicsi, amíg szopizott meséltem a nagynak, a kicsi ált. bealudt a szopizásba, betettem az ágyába, a nagynak esetleg még meséltem a sötét szobában fejből, ha kellett. Ha apa hazaér, akkor viszont egyszerre fürdenek, apa mesél a nagynak, én altatom a kicsit.
2012. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk este 7-kor van fürdés.Először megfürdetem a nagyot,pizsama,leül vacsizni,amíg ő eszik,addig megfürdetem a kicsit.Pizsiben leteszem a bébihordóba,a nagy fogat mos,megágyazunk neki,az ágyból megnéz egy rövid esti mesét és elalszik (nem kell altatni egyiket sem).8-kor etetem a kicsit,utána lerakom az ágyába és alszik.11-kor még csinálok egy álometetést a picinek és alszik tovább reggel 8-ig.
2012. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk először vacsi volt. A kicsi szoptatását igyekeztem úgy igazítani, hogy ne essen vacsoraidőre. Ilyenkor a pihenőszékben(rossz esetben a kezemben)nézelődött vagy aludt. Vacsi után a nagy játszott még, addig én megszoptattam a kicsit. Ha épp éhes volt vacsoraidőben, akkor a nagy vacsizott, a kicsit az asztalnál szoptattam, így maradt egy kezem segíteni a nagynak, én pedig később ettem.

Fürdés: Először a kicsit fürdettem, ebben segített a nagy, vagy eljátszott körülöttem. Amikor a kicsi kész volt, akkor letettem magunk mellé egy takaróra, ott szépen el is aludt, mire végzett a nagy és mindkettőt ágyba tettem. Később (kb 2 hónaposan) már fürdés után egyből ment az ágyba és ugyanúgy elaludt/elalszik, amíg a nagy elkészül. Most már néha együtt fürdenek, attól függően, hogy a nagynak mihez van kedve.

2012. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egyedül fürdetem a 2 éves lányomat és az 5 hós fiamat,akkor a lányomat beültetem a kádba,majd beteszem mellé és gyorsan lefürdetem a fiamat.Felöltöztetem,beteszem az ágyába és utána megyek a lányomért.
2012. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!