Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi a megoldás?

Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Kislányom 7hós lesz 9-n.5x eszik egy nap.reggel kb 6körül van az első kajája,de úgy hogy én keltem enni,utána meg vissza teszem még aludni.Viszont ilyenkor már nagyon nehezen alszik vissza-ami nem meglepő...

De...a védőnő azt mondta hogy semmiképp ne legyen 5nél kevesebb a kaják száma.Ezért fel kell keltsem,mert akkor meg sehogy nem jön ki a kajálások száma...,vagyis igen,viszont nagyon be van sűrítve..

Kérdésem:Mit csináljak,hogy csináljam hogy jó legyen??


2012. febr. 29. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!Hát én biztos nem kelteném fel.Mi így eszünk,7-kor kel tápszer,10óra körül tízórai,nekünk csúszik az ebéd 14óra körülre mert akkor ébred,17körül kap valami könnyű uzsit és 19körül van a vacsi!

Nektek hogy néz ki a napirendetek?

Amúgy van hogy mi is csak 4szer eszünk egy nap,mert a reggeli ébredés vagy a délutáni alvás miatt csúszik az egész nap.

2012. febr. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy nem kelteném fel (mint, ahogy soha nem is keltettem fel a most 1 évesemet). Ő is 5-ször eszik, legfeljebb nem várom meg a 3 órát a két etetés között és esetleg olyan tízórait és uzsonnát találok ki, ami nem annyira lakató. Csak az ebéd és a vacsi legyen jó laktató. Ha éhes, akkor úgyis jelzi azt a Te lányod is, szerintem nem annyira kicsi, hogy foggal-körömmel ragaszkodni kelljen az etetések időpontjához.
2012. febr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem jó ötlet felkelteni, ha esetleg nincs meg az 5 étkezés, akkor sem lesz semmi baja. Egyik nap csak 4 x eszik, a másik nap meg kijön úgy, hogy 5 x. Nem kell ennyire szigorúan venni az evést.
2012. febr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem keltettem fel csak azért,hogy meglegyen az 5 étkezés.Már 4hónapos kora óta csak 4*eszik,4óránként.

Most így néz ki az étkezés:

8óra:210ml tápszer

12óra:190g főzelék

16óra:210-230g tejpép gyümölccsel

20óra:230ml tápszer.


Reggel 7/7.30-ig alszik.Most lesz 7hónapos 3.-án.Szépen gyarapszik,semmi probléma nem volt belőle,hogy nem 5*eszik.6 hónaposan 8600g és 71cm volt.

2012. febr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem kelteném fel. Nálunk kb 7.30kor kel akkor megeszik 160ml tápszert, 10 órakor gyümölcs kekszel, 13 órakor főzelék, 16 órakor ha marad főzelék azt eszi, ha nem akkor tejpép, tápi, gyümi, joghurt. 18.30kor tejpép, fürdés után még tápi. 8,5 hónapos
2012. febr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még egy teljesen idióta védőnő! :-(((( Komolyan, ki kéne rájuk írni, hogy közveszélyes állatfajta! Inkább a gyedet emelnék meg azzal a pénzzel, ami a mi adófizetői forintjainkból az ő teljesen felesleges fizetésükre megy. :-(((

Ne ébreszd fel!!! Örülj, hogy alszik, ha éhes lesz, tuti fölébred! Ha normálisan fejlődik, kár megzavarni őt bármiben is!

2012. febr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár nekem csak 5 hónapos a lányom, én sem keltem. Így eszik:

7-8 között

11-12 között

15-16 között

7-f8 között (fürdetés után)


Úgy 2-3 naponta kell még 1x este 10 körül.

Szépen hízik, semmi baj nincs vele, átalussza az éjszakát :-)

2012. febr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!Akkor holnaptól nem fogom kelteni..aztán meglátjuk mi lesz.Egyébként a mi napirendünk így néz ki:

6körül táp,negyed-fél 10körül gyümi babakeksszel,negyed-fél 12 főzi(husival),4-fél 5között tápi,fél 8körül vacsi tápi a fürdés után..

2012. febr. 29. 10:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi,hogy szépen fejlődik a lányom Kora baba volt,2100gr-mal,44centivel hoztam haza,és most 8820gr és 69 centi.Tehát jól fejlődik...még majdnem hogy azt mondta a védőnő,hogy túlsúlyos...Pedig nem tömöm,soha nem tömtem.Csak megetetem amikor kér.Az elejétől fogva tápit kap,(kevés volt a tej),de akkor még elfogadta az anyatejet..most már azt sem.Ezért 4hós korában elkezdtük a hozzátápit,kóstolást.
2012. febr. 29. 11:01
 10/10 anonim ***** válasza:
A védőnőkről csak annyit, hogy némelyik tényleg nincs a helyzet magaslatán. Például amikor terhesen kórházban voltam, szült mellettem egy védőnő. Azt sem tudta hogyan kell szoptatni a babáját. Ráadásul a 2. gyereke volt. Én segítettem neki, hogy hogyan csinálja és adtam neki tanácsokat. Itt egy kicsit ledöbbentem azért. Nekem mondjuk nagyon jó védőnőm van, tényleg. Jó tanácsokat ad, de nem erőszakosan, ha valamire azt mondom, hogy nekem nem tetszik, akkor elfogadja és nem akar meggyőzni.
2012. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!