Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg a napi sétát?

Hogy oldjam meg a napi sétát?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban lakunk, még boltba is kocsival kell menni, olyan messze van. Minden nap nem szoktunk kimenni sétálni, csak, ha nagyon süt a nap. De mivel a járdák is keskenyek, ezért az úton kell menni, meg unalmas mindig ugyan azon az úton menni. Ti mit csinálnátok?
2012. márc. 12. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi is kis faluban lakunk, de nálunk a boltba be se lehet menni kocsival. Egy pékség, egy coop-os és egy magán bolt van a környéken, egyedül a coop-os boltba férne be a babakocsi, de nem engedik meg, hogy bemenjünk.

De egyébként mi is az úton sétálunk, sok helyen járda sincs. A forgalommal szemben kell közlekedni és nincs gond.

2012. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős baba?Unalmas menni ugyanazon az úton???:)

Aranyos vagy!Menj másfele.Sajnos ez a kisgyerekes lét erről szól.Mindig mindent ugyanúgy kell csinálni,ugyanakkor kell etetni,fürdetni,altatni,sétálni.És ha nagyobb lesz 1 nap 50 ezerszer kell bedobni a formafedobóba ugyanazt a formát :DDD

Ez sajnos ilyen,nagyon bele lehet fásulni:)))

20 hónapos a lányom és minden áldott nap,mindent ugyanúgy csinálunk....

2012. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak igaza van, de azért mégis más picit mondjuk városban menni, meg más az út mellett a semmit nézegetni, gondolom nagyon nem lehet megtenni, hogy másfelé mész, hanem házból ki és jobbra, vagy balra. Ha már jár a csöppség, akkor annyival könnyebb lesz, hogy másfelé is el tudtok jutni, vagy esetleg nem tudtok valami terepen is hatásos babakocsit beszerezni?

Nekem is rettentő unalmasak a napok, amit sajna a párom nehezen ért meg. ^^ Hiába, hogy városban lakom, de már kívülről ismerem a környék minden utcáját, szóval itt se olyan vészesen nagyok a lehetőségek, főleg mert a pici lány a boltban várakozást, vagy tömegközlekedési eszközön várakozást nem igazán kedveli, meg így influenza időszakban nem is nagyon vinném. Kitartás, és lesz majd könnyebb, ha együtt mehettek nagy sétákra! :)

2012. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a babának, minden nap ugyan az kell, ezzel nincs is nagy baj. Ezért is tettem fel a kérdést, mert minden nap szeretném sétálni vinni. Tudom, hogy fontos a rendszeresség. Voltam babysitter is.Ahogy a 3. válaszoló mondja unalmas mindig azokat a házakat nézni. Bár még csak 4 hónapos nézelődik, érdekli minden, de a kocsiból még nem nagyon szokott nézelődni, ő még engem szeret csak látni. Múltkor a sport kocsival mentem ki. Az menet iránnyal megegyezik, és fordítva kellett tolnom, mert nem látott engem.
2012. márc. 12. 12:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi kint lakunk a város szélen. Itt nincs semmi, de tényleg semmi. Pár ház, egy-két raktár épület, meg nehány cég telephelye. Konkrétan nyár végére mar annyira untam ugyanazt az utat, hogy mar sírni tudtam volna. De mentem, mert muszáj volt. A gyereknek levegő kell, meg nekem is. Akkor lett könnyebb, amikor mar elindult. Azóta nem megyünk messzire, csak itt a házak elott vagy az udvaron nezelodunk. Ez így jó, sokkal jobban élvezem én is. Ezt az időszakot túl kell élni. :)
2012. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor ne menjetek sétálni. úgyis még csak alszik a kocsiban, ringasd el és ha alszik akkor csinálgasd a kertet. teregess, ilyesmi, de ne hagyd kint egyedül! aztán nyáron már ha ül, lehet menni nézni ugyan azokat a házakat.

vagy ha apa hazaért akkor beültök a kocsiba és mentek másfele, mondjuk játszótér környékére sétálni. úgyis dög meleg lesz nappal

2012. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
minden vágyam hogy egy kis faluban lakjak, ahol nincs szmog, hangos autók, csak friss levegő, madárcsicsergés. ha az úton kellene tologatni, kitolnám inkább a kertbe aludni, én meg gyomlálnék, teregetnék, veteményeznék, meginnám a kávémat a teraszon/udvaron. Ha nagyobb lesz, játszhatna egy pléden, később totyoghatna az udvaron, kertben. Cseréljünk!:-) naponta levonszolom a 10kilós gyereket az 5kilós babakocsival a szmogba az első emeletről, úton útfélen az arcunkba pöfékelnek a járókelők, a játszótéren sorban állás van a hintáért. Nem a séta a fontos, hanem hogy friss levegőn legyen, az meg nálatok bőven van!:-)))) mi azért tologatjuk, mert megbolondulnánk a lakásban.
2012. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De nagyon egyetértek az utolosóval! :)
2012. márc. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, igen. Én is örülnék, ha lenne egy kis veteményes kertem, udvarom. De az udvar is csak beton, plussz osztozunk a tulajjal. Egy családi háznak a felső részét béreljük, még egy balkon sincs, alul egy üzlet volt, de évek óta nem működik. Tőlünk kb. 500m-re papir újrahasznosító gyár van. Szerencsére a szag legalább a másik irányba megy.


Amúgy köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 12. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!