Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után kinek-mikorra...

Szülés után kinek-mikorra változott vissza az eredeti alakja? Úgy értem a régi mellméret, régi súly, alak, vagy teljesen átalakulunk?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal vigasztalt,hogy majd a szoptatás alatt úgy visszafogysz....de úgy látszik én kivétel vagyok,inkább még hozzáhíztam egy pár kilót.Szoptatás alatt van valami praktika a fogyásra?
2012. márc. 31. 14:59
1 2
 1/11 Snapette ***** válasza:
Valószínű, hogy alkattól is függ, de én egy hónapra a szülésre visszafértem a régi ruháimba, és a mellem kb hat hónap után lett e régi méret. Attól még szoptatok, a tejmennyiség nem változott. Két hónappal szülés után kezdtem terembe járni, de addig már az alakom többé kevésbé a régi volt, kivéve a hasam, úgyhogy nem a teremnek köszönhetem igazából, annak csak az erőnlétet. Nyugodtan tornázhatsz szoptatás alatt, nem befolyásolja a tejtermelést, sőt, én úgy vettem észre, hogy a mellgyakorlatok kifejezett pozitív hatással voltak.
2012. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet én a szerencsés típusba tartozom, de szülés után most vagyok 3 héttel és már teljesen a régi vagyok! Szerintem ez teljesen típus függő!

2012. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is alkati kérdés, de én kb fél évvel a szülés után már vékonyabb voltam, mint a teherbeesés előtt. Addig kizárólag szoptattam. Második babánál szintúgy, de őt sajnos nem szoptattam, koraszülött volt. Amikor az első született, 72-ről híztam 92-re. Amikor a második született, 64-ről híztam 72-re. Most 58 kg vagyok és 176 centi.
2012. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Harmadikat nem szülök, mert az 58-ról már nem tudom, hová fogynék szülés után.:) Mindenki mondja, hogy egyek, eszek is, sokszor még éjjel 11-kor is, mert akkor érek rá, de mégis csak fogyok. Szóval hidd el, mind mások vagyunk, nincs ezzel semmi baj, biztosan szép vagy így, ahogy vagy!!
2012. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Két héten belül versenysúlyomnál voltam mindkét gyerek után. Nekem a szoptatás csak úgy vitte lefelé a kilókat. Igazából azért nem lettem kevesebb kiló, mint terhesség előtt, mert a melleim megnőttek és a szoptatás ideje alatt végig jó nagyok is voltak. Igazából nem is emlékszem, milyen volt az eredeti mellméretem, mert az első babát a második terhesség alatt végig szoptattam, utána tandemben a kettőt, a második babóm a harmadik terhességem alatt félidőben leszokott a cicizésről, de a terhesség miatt eleve nagyobbak a melleim. :-) Szóval már nem is emlékszem. De a 38-as nacijaim simán feljöttek egy héttel szülés után.

Gondolom, ez alkatfüggő is lehet. Nekem szerencsém van, legalábbis eddig az volt, remélem, ha megszületik a harmadik, megint hozom a formámat. :-)

2012. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szoptatás alatt csak híztam, több lettem, mint amennyivel szülni mentem. :(

2 éves a lányom, jelenleg + 5 kg van rajtam. De ha az még lemenne, akkor sem lennék a régi. A mellem az nem ment vissza 75-re (sajnos nem is olyan feszes), a hasam sem olyan...

Tényleg mások vagyunk! És szerencsés az, aki szülés után pár héttel újra a régi.

Szoptatás alatt szerintem ne akarj fogyni. Nem tudom, mennyi idős a babád, de majd ha már elkezd járni, és szaladgálnod kell utána, hidd el, hogy akkor fognak lefelé menni a kilók! (saját tapasztalat)

Jön a jó idő, mentek sétálni, többet mozogsz...

Ill. ami nekem még segített - legalábbis én erre esküszöm - az a búzafű kapszula. Tuti, hogy szerepet játszott a fogyásban!

2012. márc. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na en vagyok a csodabogar az elso babanal fogytam szoptatas alatt a masodiknal hizok. 6 honapos de ha kicsit is sportolni merek nem csokken a tejem ugyan de nem hajlando meginni. Szoval most abban remenykedek hogy a hozzataplalas mellett majd tudok fogyni is eg kicsit. Amugy az alakom sosem lesz mar olyan mint lanykoromban. Szelesebb lett a csipom, es a melleimrol meg ne is beszeljunk.
2012. ápr. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányom mikor megszületett 3 hét mulva simán belefértem a 38-as gatyáimba, 2 kg-mal kevesebb voltam mint a terhességem kezdetekor.

Mikor kezdett csökkenni a szopik száma, akkor kezdtek feljönni a kilók, vagyis 4 mire 1 éves lett a kislány, de akkor megint terhes lettem.

Az ikrekkel 64 kgról kezdtem a terhességet, 77-tel mentem szülni, 67-tel jöttem haza, és nem nagyon ment lejjebb sajnos. Sőt, mikor ritkultak a szopik még jött 3 (160 cm-emhez 70 kg voltam :-( ) 17 hósak voltak ekkor a fiúk, abba is hagyták a szopit hamarosan, elkezdtem fogyózni, és most 59,5 kg vagyok. :-)

Anyu szerint már a régi vagyok, ha még merek fogyni és beteg leszek a 3 gyerek mellett....! De aztán kiderült, azért gondolja, mert azt hitte már alig vagyok 50 kg (mindig mindenki 5 kg-mal legaláb kevesebbnek tippel amúgy). Rá kellett állnom előtte a mérlegre, mert nem hitte el hogy majdnem 60 kg vagyok, és azt se akarta elhinni, hogy 70 kg voltam, szerintem még most sem hiszi el.)

A mellem megereszkedett kicsit, főleg az ikrek után, de a 80/B melltartók simán jók, és szépre emelik. Van pár régi 75/B-s is, az is jó, de lehet csak mert már be van járatva, újban nem biztos hogy jó lenne.

Nadrágok most értem bele a 38asokba, igazából a hasamon nem a legjobbak, mert nagyon hasam volt az ikrekkel, és az nehezen megy le. Nincs kötényhasam szerencsére, de puha és ha ülök hurkás, ami már nagyjából csak a bőröm. :-(

Szopi alatt nem mertem fogyózni, van akinek működik, van akinek nem. És az sem mindegy mekkora a babád.

2012. ápr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 boer beata ***** válasza:
hat en meg tavol alok hogy beleferjek a regi ruhaimba foleg h a terhesseget is egy kis sulyfolosleggel kezdtem 67 kg 167 cm vagyok.szules elott voltam 84 kilo rogton utanna lettem 78 kg,most 3 honap utan vagyok 75:(
2012. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Úgy látszik,tényleg alkati kérdés a dolog.Igaz én is a 3. gyerekemet szültem és tudom,a hasam és a mellem már soha nem lesz a régi,de bízom benne a súlyom igen.
2012. ápr. 1. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!