Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha a babám 7 hónaposa...

Normális ha a babám 7 hónaposan 9.9 kg?

Figyelt kérdés

3013 g-al született,ápr.16.-án lesz 7 hónapos,és most mértem meg 9.9 kg,!(hosszra 1 hónapja volt 67 cm)Nagyon aggódom érte,a védőnő is mondta hogy vegyek vissza a kajából,de nem eszik sokat!Születésétől fogva tápszeres.

A napi átlag kajája:

7:00 tápszer 150ml

9:00 gyümi-babapuding vagy joghurt,reszelt babakeksszel

12:30 1 egész üveg babakaja(ha nem főzök neki külön)

16:00 gyümi-babapuding vagy joghurt,reszelt babakeksszel

19:30 120 ml tápszer

04:00 120 ml tápszer

Ezen kívül van hogy naponta többször adok neki 1-1 babakekszet rágcsálni,inni csak vizet iszik.

Nagyon aggódom miatta...nem kövér,de szép hurkái vannak a cimbiján,a buksija kicsit kerek...de egyedül combtól lefele duci,a cimbja,vádlija,lábfeje...

Mit csináljak?Nem éheztethetem!De nem akarom hogy dagi legyen:(


2012. ápr. 14. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Jó nagy!:)

Az én fiam nemrég múlt 7 hónapos, 9 kg+ valamennyi, 72 cm. Nem zörögnek a csontjai :) Nekem azt mondta a védőnő, hogy adjak egyre több gyümit, főzeléket a tápszer helyett, mert az kevésbé hízlal. Kekszet csak 1x kap. Tápszer csak reggel és este megy, vagy ha valamelyik étkezés nem válik be. Teát, és vizet kap inni, bőven. Ne aggódj! A lányom is felhízott, megnyúlt. Ha elindul, ledobja majd a felesleget. Én reggel és este 210 ml tápszert adok, nem kel fel éjjel. Szerintem ne adj a gyümihez kekszet, és kevesebbet rágcsáljon esetleg. Puding helyett tejpép? Gyümölcs mellett adod, nem sok az?

2012. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Na erre csak azt tudom mondani, hogy bár akkor lett volna annyi eszem, mint ma, mikor a gyerekem pici volt. Ugyanis nálunk is éppen ez volt. A fiam pillanatok alatt felhízott 3.80-ról (szül. súly) közel tíz kilóra. És a védőnő agyon zaklatott, hogy diétáztatni kell, mert bajok lesznek. Én meg halálra voltam rémülve, hogy mit tegyek, mégiscsak egy védőnőnek ez a szakmája, ő tudja. A gyerek apja meg veszekedett velem, hogy enni kell adni a gyereknek, ha éhes stb stb. Elmondanám, hogy abban a pillanatban, ahogy járni kezdett, azonnal meg is nyúlt és már nem hízott tovább, azóta is egy vékony alkat. Ja és előtte sem volt éppen kövér. szóval azt tedd, amit te mint anya jónak érzel.
2012. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Egy pici babát nem lehet/szabad diétáztatni, csak ha tényleg extrém súlya van!De szerintem a Te babád nem ez a kategória!

Ahogy 2. is írta, le fogja mozogni, amit elkezd menni.

Igaz nem emlékszem mekkora volt a fiam 7 hónaposan(ha gondolod mikor hazaérek megnézem a kiskönyvben és leírom) de nagy baba volt mindig!Pedig nem született nagy súllyal, 3050 g volt.

1 évesen több volt mint 10 kg, 15 hónaposan 12 volt, hétfőn megyünk a 18 hónapos oltásra kíváncsi vagyok mennyi lesz:)

A védőnő mindig mondta, hogy 10 dkg hízás elég lenne havonta(mikor már nagyobb baba volt), helyette a fiam 40 dkg-okat hízott!

Mikor még nem ment mindenki mondta, hogy "te jó ég mekkora", mióta megy mindenki azt mondja, hogy formás, tök normális kisfiú.

Szóval én még nem aggódnák a helyedben,

2012. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem soknak tűnik a súlya, viszont nem eszik sokat! Ahogy olvastam az én lányom többet eszik, mégsem ekkora a súlya. Szerintem más az égése, a mozgása stb. Amint elkezd járni, azonnal megáll majd a hízásban. Szerintem nem kell visszavenni a kajából, hanem inkább azokat az 1-1 babakekszet amiket rágcsál, cseréld le valamilyen gyümölcs vagy zöldségkarikára.

Nem lesz dagi a babád! Még nagyon sokat fog változni.

Esetleg vidd el babaúszásra, egy kis mozgás jót tenne neki, persze ha van rá lehetőságed.

Ne éheztesd, ez butaság lenne.

2012. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Most lehet, hogy én értem félre, de nem volt szó sehol éheztetésről. Kérdező, volt ilyen terved? :)

Én is csak a kekszet és 1 tápszert cseréltem gyümölcsre...azért az még messze nem éheztetés, ha erre gondoltatok esetleg. Ő még nem kövér. Nem is soványka, de majd elmúlik, meg fog nyúlni. :) Nem lesz dagi.

2012. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 alaszka ***** válasza:
Az én lányom most 10 hónapos, és több mint 11 kg. 2,90 kilóval született! Enyém is nagy baba, és anyatejes, kb. ennyit eszik mint a tied, csak a tápszer helyett szopik, azt ugye nem tudom mennyit. Azt mondják, ha beindulnak a nagymozgások, akkor leadják. Szerintem nem eszik extra sokat, és az hogy most duci, nem jelenti hogy ilyen is marad.
2012. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
en lattam 5 honaposan 9,5 kg-os gyereket, es nem volt kover, kesobb lasabban hizott mint az atlag
2012. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, és 7 hónapos kortól nem híznak intenzíven, inkább nyúlnak, erősödnek a tartalékokból, sokat mozognak.
2012. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon a válaszokat!

Az első válaszolóhoz:

A gyümit meg a kekszet nem együtt adom neki,vagy gyümölcsöt pépesítek,vagy babapudingot adok,vagy joghurtot.Viszont a puding/joghurtba,eddig mindig reszeltem 2 db babapiskótát hogy jó sűrű legyen,különben nem izlik neki.A pép nem igazán jött be,de megfogadom a tanácsokat,nagyon szépen köszönöm ezt a sok véleményt!Én sem terveztem éheztetni a kis mazsolámat,csak nem tudtam hogy valóban sokat eszik-e,illetve mit mivel helyettesítsek hogy ne menjen be annyi kalória.:)

2012. ápr. 15. 07:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5,5 hónaposan 9,5 kg és 73 cm. Többször visszakérdeznek, hogy tényleg csak ennyi idős... Mintha nem tudnám:) Ja és egyáltalán nem dagi, csak anyatejes.
2012. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!