Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számíthat egy 600 és egy...

Mire számíthat egy 600 és egy 800 grammos,27. hétre született ikerpár? Vagyis inkább a szüleik?

Figyelt kérdés

Ismerősöm babái nemrég megszülettek, a 27. héten. Nagyon picik, de az apuka elmondása szerint jól vannak.

Mire kell/lehet számítani a korbabáknál? Van olyan, hogy tényleg minden következmény nélkül nőnek fel? Vagy mondjuk mozgásilag, szellemileg kicsit lemaradnak?


2012. máj. 11. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia! Állítólag, 24.héttől van esélyük a babáknak az életben maradásra megfelelő orvosi háttérrel.

De sajnos a rendellenességek kockázata nő, minél fiatalabbak a picik.

De pontos választ szerintem csak orvos tud adni.

Remélem minden rendben lesz a kis ikerpárral!!!!

24 h kism.

2012. máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A koraszülött ellátás az az orvostudomány azon területe ami az elmúlt 10 évben is sokat fejlődött. Lényegesen jobban most az esélyek mint voltak akár 5-10 éve is. Sokat nyom a latban, hogy az anyuka kapott-e tüdőérlelőt illetve annak volt-e ideje hatni. Ha nem lesznek tüdő problémáik akkor illetve nem kaptak agyvérzést sem akkor jók az esélyek, hogy komoly szövődmény nélkül megússzák a dolgot. A szemük szokott még problémás lenni, de annál nagyobb baj,hogy esetleg szemüvegesek lesznek ne legyen.
2012. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

elmaradhatnak a kortársaiktól? de ez jóval nagyobb korababáknál is előfordul. el kell érniük a súlyt, egészséget, fejlettséget, aztán kerül sor a többire. az elején kontrollra rohangálás.


korai fejlesztésnél mi gekkóban voltunk.


ma itthon van az ismert módszerek mellett alexander-technika is, egy ember végzi budapesten, de egy csoda, olyan idegrendszeri fejlődést lehet elérni, amit az orvosok meg sem tudnak közelíteni. mi is voltunk kb két és fél hónaposan. akit érdekel, írjon privát

2012. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a statisztikákra vagy kíváncsi, akkor körülbelül 50% esély van, hogy teljesen egészséges egy ilyen korán született kisbaba.

A kis fogyatékosság (szemüveg viselés, kis hallási vagy egyéb enyhe idegrendszeri abnormalitás, átlag alatti IQ) esélye körülbelül 24%.

A közepesen súlyos fogyatékosság(tanulási problémák, cerebál palzikus, de járni tud, készüléket igénylő halláscsökkenés, nem korrigálható látási problémák) valószínűsége körülbelül 16%.

Súlyos fogyatékosság(súlyosan cerebral palzikus, járni nem tud, vagy vak, vagy teljesen süket)a gyermekek körülbelül 8%-ánál fordul elő.

Sajnos számolni kell a legrosszabbal is, az ilyen korán született kisbabák 2%-a nem éli túl.

2012. máj. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár ilyen infókkal mint az előttem szólók nem tudok szolgálni, de drukkolok, hogy minden rendben legyen!
2012. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

hogy mire számíthatnak, azt csak a Jó Isten tudja.

amit én tudok: lányom 32 hétre született. ismerős ikrei 24 hétre 67és 76dekával!!!!!! ma már ezek a fiúk elmúltak két évesek és igazán most kezdtek el járni, helyrejönni. de értelmes, szép babák. nem kötelező érvényű hogy visszamar valami a babáknál, viszont függhet az agyvérzéstől, hogy mennyire sérülnek a következményeként, hogy volt e oxigénhiány...stb. lehet gond a szemükkel is, én tulajdonképpen mozgásról kevés esetben tudok, és itt nem a 2-3 éves kort értem, hanem már felnőtt kort.találkoztam pár korababával, tény hogy mozgásban elmaradnak, mint ahogyan a lányom is, de szépen idővel utolérik magukat.


jó egsészséget a piciknek :)

2012. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

28 hétre született a kisfiam, most 16 hónapos. 3 napig volt lélegeztetőgépen, utána oxigént kapott csak, mára semmi baja a tüdejének. Lyukas szívvel született, beforrt. A vérszegénység miatt háromszor kapott transzfúziót anyai vérrel. A szemét műteni kellett, mára minden rendben azzal is, félévente szemészeti kontroll még mindig, de nem lett kancsal, élesen lát, nem kell szemüveg. Részleges bélelhalása van, teljesen tünetmentes, mindent eszik, nincsenek emésztési problémái. Jó evő, vidám, 2-3 szavas mondatokban beszél, több, mint 60-70 szót használ tisztán, érthetően, rendszeresen. (Na ezen még az orvosa is csodálkozik:))

Korábban fordult meg, kezdett kúszni és mászni, mint az időre született, egészséges testvére anno.

Szóval vannak csodák! :)

Jó egészséget a pirinyóknak, drukkolunk nekik nagyon!!!

2012. máj. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nagyon remelem, hogy megússzák maradandó sérülések nelkul, és boldog, egészséges kisgyermekek lesznek!
2012. máj. 12. 07:29
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
na most azt nem tudom hogy a 3-as és a 6-os válaszban kinek mi nem tetszett? legalább venné a bátorságot és leírná! nem csak sutyiban minuszozgatna!
2012. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 28 hétre születet 800g al,most egy éves, értelemben,finommozgásokban már ott tart,ahol kell,mozgásban le van maradva,de nem volt oxigénhiánya,agyvérzése,lélegeztetőgép, szemgondok,hallásgondok...semmi az ég egy adta világon. És hiszem,hogy nem is lesz semmi baja,kicsit később tanul majd meg járni,de mindegy.a dédapja is korababa volt.)az mondta a doki,hogy ha ez agyerek megmarad,akkor ő római pápa lesz. A dédpapi szép,okos,óriás ember lett:) a doki nem lett pápa. amúgy mi 2,5 hót voltunk khban,ezalat rengetegen megfordultak ott,egy baba meghalt,a többinek kutya baja. A MÁV-PIC és dolgozói a legjobbak!!!!
2012. máj. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!