Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha bölcsibe adjátok a gyereket...

Ha bölcsibe adjátok a gyereket, mi okból és mennyi idős kortól teszitek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 19:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

17-es vagyok. A 19-esnek írnám, hogy amikor minden reggel úgy ébred a gyerek, hogy megkérdezi tőled: hol van a Ricsike? Hol van a Benusz? Hol van a Bálint? Hol van a Bence? És te kénytelen vagy elmondani neki, hogy az egyik a bölcsiben, a másik a nagymamánál, és hogy majd csak késő délután fogsz velük találkozni, akkor marha jól érzi magát otthon veled a gyerek, és nem kell neki gyerektársaság? Mert konkrétan nálunk kiürült a játszó, mert szinte az összes gyerek elkezdett bölcsibe járni, játszóház nálunk nincs.

És képzeld, elkezdett járni kisfiam a családi napközibe, a 4. nap már ott aludt, soha egyetlen pillanatig nem sírt, és ha valamiért nem mehet (pl. betegség, szabadság, egyebek), már megkérdezi, hogy hányat kell még aludni, hogy mehessen, és ugye anya ma bölcsinap van?? Na ennyire nem kellett neki a gyerektársaság. És sajnos igen, ennyire kevés voltam már én neki egyedül. Ő ilyen típus, mindig is imádta a gyerekeket, de én ennek nagyon örülök, mert nagyon barátságos, nagyon nyitott, és végtelenül értelmes gyerek. Arról nem is beszélve, hogy már nekem is nagyon hiányzott az emberi társaság, az agyi kapacitásaimat valahogy nagyon nem merítette ki az egész napos hol van a kutyus, mit csinál itt a cica, satöbbi...

Hidd el, vannak olyan családok, ahol a gyereknek és az anyukának is így a jobb. Még ha te nem is vagy olyan...

2012. máj. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
19- esnek írnám én is. Képzeld, van, ahol nincs játszóház, nem mindenki lakik ugyanis Pesten vagy nagyobb városban. Vagy annyit elkérnek egy óráért, amit nem lehet megfizetni. Mármint akkor, ha nem akarod egy óra múlva elrángatni a gyereket, mondván, hogy most már menni kell, nincs pénzünk többre. És idén is lesz ősz és tél, akkor még játszótérre sem lehet levinni. Én elhiszem, hogy vannak olyan kisgyerekek, még az is lehet, hogy ők vannak többen, akiknek nem hiányzik a gyerektársaság, de Te meg azt hidd el, hogy vannak, akiknek tényleg kell a többi gyerek. Nem vitatkozni vagy bántani akarlak, de nem szeretem, amikor valaki általánosít a saját kisgyereke alapján. Ahányan vannak, annyi félék szerintem! Béke!
2012. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!